חברות

סוגי ציפורים לגידול ביתי

מגוון סוגי הציפורים שניתן לגדל בבית הוא גדול במיוחד. אז איך תדעו לבחור את ציפור המחמד המתאימה לכם בדיוק ולאיזה טיפול היא זקוקה?

הבחירה הכי טובה במין הציפור שתרצו לגדל, היא בחירה שמתחשבת בצרכים הספציפיים של הציפור, אל מול היכולות שלכם להעניק לאותה ציפור את הצרכים הללו, ההיצע הרחב של ציפורים שניתן לגדל בבית, יעזור לכם למצוא בדיוק את הציפור הנכונה בשבילכם. כדי לבחור נכון בסוג הציפור המתאים לכם ביותר, אנו ממליצים לכם לשאול את עצמכם כמה שאלות:

1. האם קראתם תחילה על סוג הציפור?
אנו ממליצים לנסות וללמוד על אותו מין של ציפורים כמה שיותר. כיום ניתן למצוא אצלנו באתר וגם ברשת, מידע רב בנוגע לציפורי מחמד וכדאי לנצל מידע זמין זה ולעשות מחקר קטן לפניי שאתם מביאים את הציפור הביתה, על מנת שתכינו את עצמכם בדרך הכי טובה לבואה של הציפור החדשה, וכדי שלא תתחרטו בהמשך.

2. האם אתם יכולים לתכנן שנים רבות קדימה בחברת הציפור או שממש לא?
רבים מסוגי התוכים חיים שנים רבות מאוד, ישנם תוכים שיכולים להגיע עד לגיל 50 המכובד, דבר שחשוב מאוד לקחת בחשבון, לפניי יצירת ההתחייבות לתוכי.

3. האם יש לכם זמן לטפח את ציפור המחמד שלכם ולבלות בחברתה?
מיני הציפורים השונים זקוקים לסוג שונה של טיפול ותזונה. ישנן ציפורים שזקוקות להמון תשומת לב וישנן ציפורים שזקוקות רק להאכלה קבועה ולשמירה על ניקיון הכלוב.
אנשים רבים נמשכים לתוכים, בגלל יופיים המרהיב ובגלל העובדה שסוגים רבים מהם ניתן לאלף, אבל התוכים הם חיות מחמד מאוד תובעניות והטיפול בהם כרוך בדרך כלל בעבודה קשה המצריכה סבלנות והתמדה, כדי להגיע למצב של חיים משותפים מהנים יחדיו.
תוכי הקוקטייל הם בעלי אופי רגוע ונוח מאוד, ניתן לאלף אותם בקלות והם חברותיים מאוד, מצד שני תוכי הקוקטייל זקוקים לתשומת לב רבה ויכולים להיות לדיכאון אם הם לא יקבלו יחס מהבעלים שלהם באופן קבוע, או גירויים מתאימים. תוכי קוקטייל שנושכים הם תוכים מתוסכלים וכדאי מאוד לברר את הסיבה לתסכולם ולנסות לפתור אותה בהקדם האפשרי.

אם אין לכם זמן ואתם מתחילים בגידול ציפורים יש לנו המלצה:
אם אתם יודעים שלא יהיה לכם מספיק זמן כדי לבלות בחברת ציפור המחמד שלכם, עדיף שתשקלו לרכוש לפחות שתי ציפורים קטנות, או קבוצה של מספר ציפורים קטנות, בתנאי שיש לכם מקום לכלוב גדול בבית, על מנת שהן לא ירגישו בודדות בזמן שאתם אינכם נמצאים. כדאי גם לבחור בזן של ציפורים שמעדיפות להיות לבדן. הכנריות או ציפורים ממין הפינק יכולות להתאים לחיים כאלו.
כדאי לקחת בחשבון ציפורי הפינק מאוד רגישות לשינויים, לכן מומלץ שלא לשנות את מיקום הכלוב בכלל, ולהשתדל לא לנייד את הציפורים מכלוב אחד למשנהו יותר מידי פעמים במהלך חייהן. ציפורי הפינק זקוקות גם לסדר יום קבוע ולאווירה שקטה. למרות תנאים אלו ציפורי הפינק, עקב עמידותן הגדולה יותר בפניי מחלות, עדיפות על ידי מגדלי ציפורים מתחילים.

dogform

בהצלחה!

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה