בריאות

עצות וטרינריות לחתולים לקראת החורף

החורף הגיע וזו הזדמנות נהדרת להתכרבל קצת יותר עם החתול שלכם. לפניכם צרור עצות שימושיות וחורפיות כדי שתוכלו להנעים לחתול שלכם את החורף הקר.

אהבתם? שתפו

קור
חתולים מסתדרים היטב בטמפרטורות נמוכות. זאת בתנאי שנדאג להם למקום מסתור מהגשם והרוח. לעומתם, גורי חתולים מתקשים לשמור על חום גופם, ולהם כדאי לדאוג לחימום.

תנורי חימום
אין לחתולים את האינסטינקט הדרוש להיזהר מתנורי חימום. שימו לב, שהחתול אינו מתכרבל קרוב מדי לתנור ואם הוא נכווה, החישו אותו לרופא.

תזונה
כדאי לדעת, שחתולים ששוהים בחוץ בחורף, משתמשים בהרבה אנרגיה על מנת לשמור על חום גופם. לכן הם צריכים לאכול יותר, ואפילו הרבה יותר.

מחלות חורף
כל החיידקים והנגיפים שפוגעים בדרכי הנשימה נפוצים יותר בחורף. בחתולים ניפגש לעתים קרובות בחתול מנוזל ומקורר שחטף את נגיף הרינוטרכאיטיס. קיימים חיסונים יעילים נגד מחלות אלה ועוד.

חתולים ומכוניות
חתולים אוהבים להתחמם מתחת למכסה המנוע של מכוניות. אם אתה חתול ואתה ישן שנת ישרים מתחת לאיזה מכסה מנוע, ודאי שלא היית רוצה שהלהב של הרדיאטור יעיר אותך…
לרוב המכוניות יש אזעקה עם שלט, והצפצוף של פתיחת המנעול מזהיר אותם. בכל זאת, עשו נוהג קבוע של מספר דפיקות על מכסה המנוע לפני הכניסה לרכב.
בנוסף לכך, ידוע שחתולים אוהבים במיוחד את טעמו המתוק אל אתילן גליקול. זהו הנוזל המכונה אנטי-פריז, שנהוג להוסיף לרדיאטור. אם אתם משתמשים באנטי-פריז, חשוב לאחסנו סגור היטב במקום בטוח. החומר הזה רעיל מאד.

צער בעלי חיים
כשבחוץ קר, גשום וחשוך ובתוך הבית נעים וחמים, זה הזמן לחשוב על אלפי החתולים הרטובים והעצובים, שכמעט שכחו מה זה חיבוק של ילד ויד מלטפת. רוצו לאמץ ידיד חדש. דאגו בעוד מועד לניתוח עיקור או סירוס לחתול שלכם, כי כל גור חדש שיולד יחרוץ את גורלו של גור אחר שמחפש בית. בחורף כדאי גם לחשוב על חתולי הרחוב שמסביב. קצת אוכל ומקום מסתור יעזור להם לעבור את החורף בשלום.