חברות

ציפורי כנרים

כל מה שהייתם רוצים לדעת על ציפורי הכנרים

כל מה שהייתם רוצים לדעת על כנרים
הכנרים נחשבות לסוג  ציפורים חסון. אורך חייהן מגיע עד ל- 10 שנים, מקור הכנרים הוא מהאיים באוקיינוס האטלנטי המזרחי והם קבלו את שמם מהאיים הקנריים. הצבע הצהוב המוכר כל כך של הכנרים הוא צבע שפותח בשבי ומלבדו קיים מגוון רחב של צבעים, כולל צבע אדום מקסים.
אחד הדברים החשובים ביותר לאוהבי ציפורים הוא האם מדובר בציפורים חזקות או לאו, במקרה של הכנרים התשובה היא חיובית. הכנרים הן ציפורים בריאות שיכולות לגדול בתוך כלוב מתאים בטמפרטורת החדר, חשוב להקפיד שהכלוב של הכנרים לא יהיה קרוב מידי למזגן, חלון החשוף לשמש ישירה, או מאוורר. חשוב גם לדאוג לכיסוי הכלוב בערך בזמן שבו השמש שוקעת, הכנרים זקוקים מאוד למנוחה שלהם, לכן החשכת הכלוב על ידי כיסויו, היא הפתרון הטוב ביותר לכך.

איך לבחור כלוב מתאים לכנרים? ומה לשים בתוך הכלוב?
הכלוב של הכנרים חייב להיות מרווח מספיק, כדי לספק להם מקום לתעופה, מכיוון שהכנרים חייבים לבצע פעילות גופנית באופן קבוע. ישנם כלובים מיוחדים שנועדו לתעופה, למרות גודלם שלפעמים מהווה בעיה בתוך דירה, הם הכלובים הטובים ביותר לכנרים. רצוי שהכלוב יהיה עשוי מברזל ולא מעץ ומפלסטיק, המרווח בין הסורגים לא צריך לעלות על חצי אינץ. הקפידו שבתוך הכלוב תהיה כל הזמן קערה קטנה עם מים טריים וכדאי גם להכניס אמבטיה קטנה שהכנרים יוכלו לרחוץ בה כאהבת נפשם.
חשוב לשמור שרצפת הכלוב תהיה יבשה ועמידה לרטיבות, מכיוון שלחות יכולה לגרום לכנרים לחלות. שמרו על כלוב הכנרים נקי באופן קבוע, כלוב מלוכלך יכול לפגוע בבריאותם, גם את מקלות העמידה הקפידו לנקות ולחטא, מומלץ להחליף את הקן של הכנרים מידי פעם, כדי להימנע מכינים.ממה ניזון הכנר?

תזונת הכנרים צריכה לכלול תערובת של זרעים מיוחדים שמיועדת לכנרים, התזונה בדרך כלל מורכבת מזרעי בוראה, שיבולת שועל, פשתן, לפתית, או ניגר, קנבוס, דוחן. אם זהו הניסיון הראשון שלכם בגידול כנרים, כדאי להתייעץ עם חנות מקצועית לגדול ציפורי מחמד, או עם הווטרינר בנוגע לתזונה הייחודית של הכנרים.
הקפידו שהזרעים הם טריים.
מומלץ להוסיף לכנרים בלוק סידן שמעבר לערך התזונתי החשוב שלו, גם עוזר לכנרים לחדד את המקור שלהם.
כמו כן, אפשר ומומלץ לתת לכנרים תוספות מזון טריות כגון:  ביצים, פירות וירקות. צדפים גרוסים מסייעים לעיכול של הכנרים- הוסיפו קערה שלהם לכלוב, על בסיס קבוע. בנוסף, מקלות דבש וביצים מחזקים את המערכת החיסונית של הכנרים וגם עוזרים לנוצות שלהם להיראות במיטבן, שזה אף פעם לא דבר רע.

dogform

גידול הכנרים
הכנרים נחשבים לסוג ציפורים המתרבה בקלות, קחו זאת בחשבון כאשר אתם מגדלים זוג כנרים, מכיוון שלאחר הזיווג תצטרכו לספק לכנרים תנאים אחרים לגידול הגוזלים שלהם, בדרך כלל מומלץ להפריד את הנקבה והזכר המיועדים לזיווג ולתת להם כלוב משלהם, עד שהגוזלים גדלים מעט. אפשר לגדל כנרים עם ציפורים אחרות, אבל חשוב להקפיד שמדובר על ציפורי יום, בדיוק כמו הכנרים, כדי שאותן ציפורים לא יפריעו לכנרים לישון בלילה.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה