חברות

קוקטיילים

כל מה שהייתם רוצים לדעת על ציפורי הקוקטייל

תוכי הקוקטייל היפים בעלי מגוון העשיר מאוד של צבעים וגוונים, יכולים לחיות בשבי עד עשרים שנה, בתנאי שמעניקים להם את התזונה הנכונה להם והטיפול המתאים. תוכי קוקטייל ידועים בזכות האופי העדין שלהם והצורך שלהם להעניק חיבה ולזכות בה. תוכי הקוקטייל נהנים ליצור קשרים עם הבעלים שלהם ולכן הם מהווים חברה מצוינת לכל אוהבי הציפורים.

בזכות גודלם הקטן, הטיפול בהם קל יותר בהשוואה לזנים של תוכים גדולים יותר. כאשר אתם הולכים לחנות לבחור בתוכי קוקטייל, כדאי לבחור בתוכי צעיר שמוכן לאכול מתוך כף היד שלכם, או לפחות בתוכי קוקטייל צעיר שרגיל להיות מוחזק ביד, כך תוכלו לדעת שהאילוף שלו יהיה אפשרי בהמשך.

תוכי קוקטייל
אנשים רבים ממליצים לקנות תוכי קוקטייל מאדם פרטי ולא מחנות לחיות מחמד, כדי שתוכלו לדעת מה היא ההיסטוריה של התוכי והוא גם ככל הנראה יהיה רגיל יותר לחברתם של בני האדם. כדי לבחור בתוכי בריא, מומלץ לשים לב לנוצות שלו ולבדוק שהן מבריקות ללא התקרחויות ושהוא פעיל בתוך הכלוב.

תוכי הקוקטייל צריכים לחיות בכלוב מרווח שיאפשר להם לעוף בתוכו, חשוב להקפיד שהרווח בין הסורגים של הכלוב לא יהיה גדול מידי כדי שתוכי הקוקטייל לא יוכלו להימלט מתוכו. תוכי הקוקטייל יעריכו מאוד אם תוכלו לאפשר להם להיות בכל יום מחוץ לכלוב שלהם במקום בטוח, כדי שהם יוכלו לשחק בצורה חופשית יותר וגם לחקור את הסביבה שלהם כפי שהם אוהבים לעשות.

dogform

מגדלי תוכים רבים טוענים ובצדק שהטיפול בתוכי הקוקטייל הוא קל מבחינת התזונה והדאגה לבריאותם בהשוואה לסוגי ציפורים אחרים. נוסף על כך התוכים נוחים מאוד להתיידד ולשתף פעולה עם הבעלים שלהם ולכן הם תופסים מקום של כבוד ברשימת ציפורי המחמד. למרות שתוכי הקוקטייל שייכים למשפחת התוכים, רק מעטים מהם לומדים לדבר, רובם מעדיפים לשרוק או לחקות צלילים שהם שומעים בסביבה הקרובה שלהם כמו צלצול פעמון הדלת, צלצול טלפון וכדומה.
תוכי קוקטייל
בנוגע לתזונה כדאי מאוד להקפיד על גיוון, אתם יכולים לתת לתוכי הקוקטייל שלכם מזון מיוחד לציפורים בתוספת של גרעינים פירות וירקות טריים, אבל בנושא זה כדאי לברר בדיוק אלו פירות וירקות מותר לכם לתת לתוכי שלכם מכיוון שישנם ירקות ופירות שיכולים להזיק לו, חשוב גם לזכור שהגרעינים הם מאוד משמינים ולכן הם צריכים להוות רק 30% מהתפריט של תוכי הקוקטייל.

מלבד תזונה נכונה, יש לדאוג אזור מחיה גדול והקפדה על בריאות תוכי הקוקטייל, סוגי ציפורים אלו זקוקים להמון יחס ותשומת לב כדי להישאר מאושרים ובריאים, לכן עליכם להקפיד מידי יום ביומו למצוא זמן לבלות בחברתם, לדבר אליהם ולשחק עמם, אבל אנחנו בטוחים שהמשימה הזו תתברר לכם כמהנה במיוחד.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה