חברות

שוגר גליידר

בואו להכיר את השוגר גליידר, חיית הכיס המתוקה והמרהיבה שהגיעה אלינו מדרום אוסטרליה

שוגר גליידר היא חיית הכיס הקטנה והמדהימה ביופייה, בעלת העיניים הגדולות והאוזניים הזקופות, שהגיעה אלינו במקור מדרום אוסטרליה. אחת התכונות הבולטות ביותר אצל שוגר ליידר היא קרומי הדאייה הנמצאים בין מפרק כף היד לקרסול, קרומים אלו מאפשרים לשוגר גליידר "לעופף" מעץ לעץ. בזמן התעופה הם נראים כמו עפיפונים קטנים. השוגרים נוהגים לבלות את מרבית זמנם על עצים.

פרוותם הנעימה והרכה של השוגר גליידרים היא בדרך כלל בצבע כסף עם פס שחור לאורך גופם, בבטן של השוגר ישנו כתם לבן רחב. לשוגר גליידר הנקבה יש כיס שבו היא מחזיקה את הצאצא שלה.
שוגר גליידר
השוגר גליידרים הם חיות ליליות כך שבמהלך היום הם בעיקר ישנים, לכן הם מתאימים יותר לאנשים שעובדים במהלך היום ונמצאים בבית בלילה. אנשים רבים חוששים לאמץ שוגר גליידר בגלל שהם נחשבים לרעשנים ונבחניים. החדשות הטובות הן שהשוגרים הם רעשניים יותר בהתחלה, בגלל שהם לחוצים מהסיטואציה החדשה, או בגלל שהם רוצים שיתרחקו מהם בזמן שהם אוכלים וגם כאשר הם מחפשים תשומת לב, אבל גם שהשוגרים יתרגלו אליכם ויהיו רגועים יותר הם עדיין ישמיעו רעש הדומה לרעש של נביחה והדבר יכול לקרות בעיקר בלילה- הדרך היחידה לפתור בעיה זו היא פשוט להרחיק את הכלוב שלהם מחדר השינה שלכם.

בריאות וניקיון:

שוגר גליידר בריא הוא שוגר בעל עיניים נוצצות ומבנה גוף פרופורציונאלי. אם אתם מעוניינים לקנות שוגר, בדקו שהוא אינו פוחד להיות מוחזק ביד מצד אחד, ומצד שני שהוא פעיל וערני. מלבד זאת הקפידו לקנות את השוגר שלכם ממגדל שוגרים מקצועי שמבין את הצרכים שלהם. הכלוב של הגליידר יכול להסריח בגלל ההפרשות שלהם, לכן עליכם לנקות את הכלוב לעיתים תכופות. כמו כן, הזכרים מפרישים ריח חזק לפני שהם מזדווגים וריח זה יכול להישאר לתקופת זמן ממושכת בחדר. את הכלוב אתם יכולים לרפד עם חול לחתולים שיכול להוריד מעט מהריח של ההפרשות, ואתם יכולים להשתמש גם בנסורת נקייה אשר ניתן לקנות בחנות לחיות מחמד. הימנעו משימוש בעיתונים מכיוון שהשוגר גליידרים יכולים ללעוס אותם ולחלות.

שוגר גליידר
גידול:

התכונה שהופכת את השוגר גליידר לחיית מחמד מצוינת היא מערכת היחסים החזקה שהוא מפתח עם בעליו. מלבד זאת מדובר בחיות מחמד אינטליגנטיות שאוהבות לשחק. רכישת אמונו של שוגר גליידר היא המפתח להצלחת מערכת היחסים עמו, הקפידו להרגיל אותו אליכם לאט, לאט. התחילו עם דיבור שקט ונעים ומתן אוכל טעים ורק לאחר מכן המשיכו עם ליטופים והחזקה ביד.

השוגר גליידרים הם חיות חברותיות שאוהבות לחיות ביחד, לכן חשוב למען בריאותם להחזיק יותר משוגר אחד בכלוב. הגליידרים יכולים להסתדר עם חיות מחמד אחרות, כמובן שעליכם לוודא שחיות המחמד האחרות יכולות לחיות בשלום עם הגליידר שלכם. בנוגע לתוכים או ציפורים, עליכם להימנע מלהחזיק אותם בקרב הגליידרים מכיוון שהם יכולים להרוג אותם.

dogform

הכלוב המתאים ביותר לשוגר גליידר הוא כלוב למכרסמים עשוי רשת, מכיוון שהגליידרים זקוקים לכלוב שעליו הם יוכלו לטפס. חשוב שתקפידו שהכלוב יהיה מרווח ככל האפשר, על מנת שהשוגר גליידר יוכל לרוץ ולשחק בו באופן חופשי. בתוך הכלוב תצטרכו להכניס ענפים רבים ובעיקר ענפים של עצי פרות. אל תשכחו הגליידרים נוהגים לבלות את מרבית זמנם על עצים, כך שהם לא יוכלו להסתדר בלי ענפים טבעיים. שוגר גליידר גם נוהג לכרסם ענפים של עצים – הקפידו לתת להם ענפים טבעיים שלא עברו ריסוס.

השוגר גליידר ישן בתוך קופסה מרופדת במהלך היום. כל השוגרים ישנים ביחד, לכן מספיקה להם קופסה אחת מרופדת, אתם יכולים גם לקנות שובך מוכן לציפורים ולרפד אותו. הקפידו שבמהלך היום השוגר גליידר לא ייחשף לאור שמש מכיוון שעיניו מאוד רגישות.
אפשר לשחרר את השוגר גליידר בתוך החדר, אבל אל תעשו זאת ללא השגחה מכיוון שהם מאוד אוהבים ללעוס רהיטים וחפצים, היו מוכנים לכך שתצטרכו גם לאסוף אחריהם את ההפרשות.

תזונה:

עליכם לברר במדויק עם וטרינר שמתמחה בטיפול בשוגר גליידר, מה היא התזונה שלה זקוקה חיית מחמד זו, אלו כמויות כדאי לתת לה, ממה כדאי להימנע לחלוטין וכדומה. התזונה העיקרית שלהם היא פירות כגון: ענבים, אננס, תפוח, אגס מנגו ועוד. מלבד זאת הם זקוקים גם לחלבונים וויטמינים.
שוגר גליידר

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה