חברות

שרקן – המכרסם הידידותי שאפשר לגדל גם בבית

הקביה, הידועה גם בשם שרקן או חזיר ים, הינה מכרסם המחמד המתוק ביותר שתוכלו למצוא. שרקן מתאים במיוחד לגידול על ידי ילדים כי אינו נוטה לנשוך. למדו עוד אודותיו

הקביה הוא סוג של מכרסם הנקרא גם שרקן. מכרסם זה משמיע ציוצים רבים הנשמעים כשריקות, בעיקר כאשר הוא מפוחד, אך גם כאשר הוא נרגש או מחכה לחטיף אהוב.
השריקות שלהם לא ירגיזו את השכנים, אך ישנם אנשים שפשוט לא מסוגלים לחיות עם שרקנים בסביבתם. לכן חשוב שלפני שאתם מאמצים אותם, קודם כל תכירו את השריקה האופיינית שלהם.
חיית המחמד הידידותית שרקן ידועה גם בשמות קביה וחזיר ים

דברים מעניינים אודות השרקן

1. השרקנים שייכים למשפחת המכרסמים ומוצאם הוא מהאזור שמצפון לנהר האמזונס באמריקה הדרומית.
2. אורך גופם של השרקנים הבוגרים מגיע עד ל- 20 ס"מ והמשקל של שרקן זכר בוגר יכול להגיע עד ל- 1,200 גרם.
3. צבע הפרווה שלהם יכול להיות חום, אפור, שחור, כתום, לבן או שילוב של הצבעים.
4. שרקנים זקוקים לתוספת של ויטמין סי על בסיס קבוע, מכיוון שהם אינם יכולים ליצר אותו בעצמם. בחירה במזון מיוחד בעבורם ונתינת תוספות של מזון טרי לא תמיד מספיקות, ולעיתים תצטרכו להוסיף גם אספקה של ויטמין סי בצורת טבליות מיוחדות.
5. השרקנים חיים בממוצע בין חמש לשבע שנים ולפעמים אפילו יותר מכך, וכדאי לקחת שיקול זה בחשבון לפני שאתם מחליטים לגדל אותם.
6. שרקנים הם מכרסמים חברותיים והם יהיו מאושרים רק אם הם יחיו עם בני מינם.
7. אם אתם לא רוצים שהשרקנים שלכם יתרבו בצורה חסרת שליטה, עדיף להחזיק קבוצה או זוג של בני אותו מין, קחו בחשבון שיכולים להיות מצבים ששני שרקנים מאותו מין לא יסתדרו אחד עם השני, מסיבות שידועות רק להם. ואז תצטרכו להפריד ביניהם ולמצוא סידור אחר. אם תציגו את השרקנים אחד לשני כשהם גורים, ישנם סיכויים טובים יותר לכך שהם יסתדרו היטב ביחד.
8. שרקנים זקוקים לכלובים גדולים. חשוב לזכור זאת כאשר אתם קונים להם כלוב, מכיוון שמרבית הכלובים לשרקנים, שנמכרים בחנויות לחיות מחמד בארץ, הם כלובים קטנים מידי ופעמים תאלצו ליצור בעצמכם כלוב שיהיה רחב מספיק בעבורם.
9. כמו מכרסמים רבים אחרים, אפשר להרגיל שרקנים להיות מוחזקים ביד, הדבר דורש סבלנות ועקביות. הם אינם נוטים לנשוך, גם כאשר הם עצבניים, ולכן הם טובים לגידול על ידי ילדים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה