חברות

תהליך החיברות של הכלבים

המטרה - לאפשר לגור הכלבים להכיר ולהסתגל למצבים חדשים רבים ככל האפשר עד שהוא מגיע לגיל 4 חודשים, כדי שהוא יהפוך להיות כלב רגוע, מאושר ובעל ביטחון עצמי וכך גם בן לוויה נהדר לכל המשפחה.

תהליך חיברות כלבים (סוציאליזציה) הוא בדרך כלל חשוב הרבה יותר מאשר אילוף הגור לעשיית צרכים מחוץ לבית. תהליך חיברות נכון ילמד את הכלב כיצד להתנהג נכון במצבים שונים והכי חשוב כלבכם לא יהפוך לחרדתי, עצבני או תוקפני במצבים חדשים, או עם אנשים וכלבים שהוא אינו מכיר.

מתי מתחילים?
תהליך הסוציאליזציה חייב להתרחש בשבועות הראשונים לחייהם של הגורים, מכיוון שזוהי תקופה קריטית מאוד של התפתחותם. כלבים מסוימים, כגון רועה בלגי, יהפכו לכלבים תוקפניים, פחדניים / ביישנים ואפילו נבחניים הם אם לא עברו תהליך חיברות נכון בהיותם גורים. אם במהלך השבועות הראשונים לחייו הגור ייחשף בצורה רגועה וחיובית לאנשים, מקומות, בעלי חיים ומצבים חדשים והסיטואציה תהיה בעבור הכלב חיובית, רגועה ומהנה, הסיכויים לכך שגור זה יהפוך לכלב רגוע וחיובי יהיו הרבה יותר טובים.
חיברות כלבים
איך כדאי לעשות תהליך חיברות כלבים נכון?
כאשר גור הכלבים שלכם מגיע לגיל שבין 8 ל- 16 שבועות, עליכם לערוך לו היכרות עם מצבים חדשים, סוגים שונים של אנשים, מקומות ציבוריים שונים, חיות וכדומה. המטרה היא לאפשר לגור הכלבים להכיר מצבים חדשים רבים ככל האפשר עד שהוא מגיע לגיל 4 חודשים.

במהלך תקופה זו גור הכלבים שלכם יצטרך להתרגל להיות מוחזק ומלוטף על ידי זרים, להיפגש עם כלבים בפארקים ציבוריים, כיתות אילוף ואפילו בבתים זרים. הגור שלכם צריך לפגוש ילדים וחיות מחמד אחרות, במיוחד אם אתם מתכננים בעתיד לגדל אותו עם ילדים קטנים או חיות מחמד נוספות כגון: חתולים, אוגרים, ציפורים וכדומה. מומלץ גם שהגור שלכם ייחשף לאנשים שלובשים בגדים שונים או נראים חיצונית שונים מאחרים כמו: גברים עם זקן, נכים בכיסאות גלגלים, תינוקות וכדומה.

חשוב לא פחות – עליכם להרגיל את הגור שלכם לקבל טיפוח שגרתי בהתאם לצרכים שלו- הברשה יומית, ניקוי שיניים, גזיזת ציפורניים, אמבטיה, טיפול אוזניים, ניקוי עיניים, ביקור אצל הווטרינר, ביקור במספרה וכדומה. ככל שהכלב יתרגל לקבל את הטיפולים שלהם הוא זקוק בגיל צעיר יותר, כך הוא יהיה שליו יותר במהלך הטיפול ואפילו ייהנה מכך.

dogform

*כמובן שחשוב שהגור יקבל את כל החיסונים שלו, לפני שהוא נחשף לאנשים זרים וכלבים אחרים. אתם יכולים להכניס אנשים חדשים לבית שלכם, כדי להכיר את הגור החדש לפני שהוא קיבל את כל החיסונים שלו, אך הקפידו לעשות זאת בצורה מבוקרת.
חיברות כלבים
מהם תרגילי חיברות?
תרגילי חיברות כלבים הם תרגילים המדמים מצבים מציאותיים שאתם חושבים שהכלב עשוי להיחשף אליהם בעתיד. לדוגמה – משיכת זנב הכלב על ידי ילד קטן, החזקת כפות רגליו של הכלב, כדי לגזור את ציפורניו, בדיקה של וטרינר וכדומה. כל התרגילים חייבים להיעשות בעדינות, מבלי להכאיב לכלב ובאווירה רגועה ככל האפשר.
ברגע שהווטרינר יאשר לכם להוציא את הגור שלכם מחוץ לבית, אתם יכולים לקחת אותו למקומות ציבוריים שונים וגם להרגיל אותו לנסיעה במכונית, או בתחבורה ציבורית.

כיצד הופכים את תהליך החיברות לתהליך חיובי?
זכרו – תהליך חיברות כלבים חייב תמיד להיות חיובי, על מנת שהכלב יזכור את החוויות הללו כחוויות טובות ומאושרות. אל תדחקו בגור שלכם לגשת למצבים חדשים, או אנשים זרים. הוא צריך לעשות זאת בזמנו החופשי בלבד, כאשר הוא מרגיש בטוח מספיק. כאשר הגור שלכם כן בודק מצבים חדשים ועושה זאת בצורה טובה, אתם יכולים לשבח אותו ואפילו לתת לו פינוק קטן.

תהליך חיברות כלבים חיובי ורגוע יאפשר לגור שלכם להפוך לבן לוויה מעולה לכם ולכל בני המשפחה, כך תוכלו לקחת אותו יחד עמכם לכל מקום שתרצו ולא תצטרכו לחשוש מהתנהגות תוקפנית או חרדתית בסיטואציות חדשות. הגור שלכם יהפוך לכלב מאושר, רגוע ובעל ביטחון עצמי ואתם תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהוא יתנהג כראוי כמעט בכל מצב.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה