חברות

תוכי ג'אקו

תוכי הג'אקו הם מאוד אינטליגנטיים והם יכולים להבין נושאים פשוטים ולעבד מידע. אולי לא תאמינו לזה, אבל ג'אקו יכולים להגיע לאוצר מילים מרשים של יותר מ- 2,000 מילים וגם לחקות רעשים קבועים שהם שומעים... למדו עוד על תוכי ג'אקו כאן.

אז מי הוא ג'אקו?
תוכי ג'אקו, הידוע גם בשם 'אפור אפריקאי', הוא תוכי חביב, קל לאילוף שנקשר מהר מאוד לבעלים שלו. ג'אקו הוא תוכי שובב שאוהב ללמוד טריקים ומסתדר טוב גם עם תוכים אחרים. תוחלת החיים שלו יכולה להגיע עד 60 שנה, דבר שמומלץ לקחת בחשבון, לפניי שאתם מאמצים אותו. לתוכי הג'אקו יכולת דיבור מעולה, אבל הוא דורש תשומת לב רבה והוא לא יסתדר לבדו למשך זמן רב.

מבנה התוכי
תוכי הג'אקו הם מאוד מרשימים במראה החיצוני שלהם, המקור שלהם שחור ומעוקל, הנוצות אפורות בהירות והזנב בצבע אדום חזק, ישנם תוכי ג'אקו שצבע הנוצות שלהם הוא אפור כהה יותר. תוכי ג'אקו בוגרים יכולים להגיע למשקל ממוצע של 400 גרם והאורך שלהם הוא כ- 35 ס"מ.
תוכי ג'אקו
ומה לגביי מזון?
תוכי הג'אקו ניזונים מתערובת מיוחדת של זרעים המכילה בדרך כלל את הזרעים הבאים: זרעי חריע, חיטה, שיבולת שועל, מגוון של זרעי דוחן, זרעי חמנייה ועוד. מומלץ לתת לתוכי הג'אקו גם תזונה טרייה ממגוון של פירות וירקות, פרוסת לחם, אורז, ביצים, צמחים ירוקים וכדומה. אם אין לכם ניסיון בגידול תוכי ג'אקו התייעצו עם מגדל ציפורי מחמד מקצועי שיש לו ניסיון רב בגידול תוכי מסוג ג'אקו, בנוגע לתזונה המדויקת שלהם. לתוכי הג'אקו יש נטייה לחבב מאכלים משמינים והוא יכול לברור לעצמו את הזרעים האהובים עליו וכתוצאה מכך לא לקבל את כל הרכיבים התזונתיים שלהם הוא זקוק כדי לשמור על בריאותו.

ייחודו של הג'אקו
תוכי הג'אקו הם מאוד אינטליגנטיים והם יכולים להבין נושאים פשוטים ולעבד מידע. אולי לא תאמינו לזה, אבל ג'אקו יכולים להגיע לאוצר מילים מרשים של יותר מ- 2,000 מילים וגם לחקות רעשים קבועים שהם שומעים כגון: צלצול טלפון, צלצול פעמון הדלת ורעשים נוספים, תוכים אלו יודעים להשתמש בחיקוי הרעשים ובמילים גם בהקשר הנכון, בניגוד לתוכים אחרים שיכולים רק לחזור על מה שהם שמעו.

dogform

אהבת התוכי ויצירת אינטראקציה
תוכי ג'אקו זקוקים, כפי שאמרנו בתחילת המאמר, לתשומת לב רבה ולכן עליכם להיות מוכנים לכך שתצטרכו לבלות בחברתם הרבה זמן, אל תשכחו גם את הסבלנות ואת העובדה שתצטרכו ללמד אותם התנהגות חיובית. אולי זה נשמע מפחיד, אבל מדובר באתגר גדול שתחושת הסיפוק ממנו היא משמעותית במיוחד. ג'אקו ייקשר בדרך כלל לזה שמבלה את מרבית הזמן איתו ומטפל בו, הוא יכול להיות חשדן כלפי אנשים זרים, לכן אם חשוב לכן שהחשדנות שלו תתפוגג עליכם להכיר לו אנשים זרים על בסיס קבוע, כדי שהוא ירגיש נוח במחיצתם.

תוכי הג'אקו עשויים לנשוך, במיוחד אם הם מרגישים מאוימים, כדי שהתוכי לא יינשך אתכם, במיוחד כאשר אתם רוצים לאלף אותו, עליכם קודם כל לזכות באמון שלו, ורק אחר כך תוכלו להתחיל במלאכת האילוף, זכרו תמיד לגשת אל התוכי שלכם רגועים ונינוחים. תוכים משועממים, יכולים לפתח בעיות התנהגות הכוללות גם נשיכות ותלישת נוצות, הקפידו שהתוכי שלכם יהיה מאושר ובריא גם פיזית וגם מנטאלית.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה