בריאות

תופעות בריאותיות שכיחות אצל חתולים

כדורי פרווה, תולעים והקאות: חתולים עלולים לסבול במהלך חייהם ממספר תופעות בריאותיות שכיחות, אלא שלפעמים תופעות אלו יכולות להוות סימן מקדים לבעיה בריאותית.

חתולים עלולים לסבול במהלך חייהם ממספר תופעות בריאותיות שכיחות, אלא שלפעמים תופעות אלו יכולות להוות סימן מקדים לבעיה בריאותית. בכל שאלה או היסוס שיש לכם בנוגע לבריאות החתול, גם אם מדובר בתופעה שגרתית, כדאי להתייעץ עם הוטרינר ואפילו לקחת את החתול לבדיקה, כדי שתוכלו להיות שקטים שאכן מדובר בתופעה בריאותית נפוצה ולא חלילה במחלה.

כדורי פרווה – כדורי פרווה הם תופעה מאוד שכיחה אצל חתולים ונחשבת לפחות מדאיגה מבין שאר התופעות, החתול מלקק את הפרווה שלו מספר רב של פעמים ביום ולפעמים כאשר יותר מידי פרווה מצטברת בקיבה של החתול ולא עוברת דרך המעיים, הדבר גורם לעצבנות הקיבה ואופס!- יש לנו כדור פרווה ישר על השטיח או על המיטה.
כדור פרווה מפעם פעם, הוא אולי קצת מגעיל, אך הוא אינו מהווה סיבה לדאגה. במידה שהחתול שלכם מקיא כדור פרווה יותר מפעמיים שלוש בחודש, קיים חשש לבעיה בריאותית, לכן כדאי לוודא בראש ובראשונה, יחד עם הווטרינר, שמדובר רק בבעיה של כדורי פרווה. אם אין בעיה יוצאת דופן בנוגע לכדורי הפרווה, סירוקו של החתול בכל יום יכול לעזור, צריך לבחור את המברשת בהתאם לאורך הפרווה של החתול ואפשר אפילו להתייעץ עם הווטרינר לגבי סוג המברשת. חתולים מאוד מרוצים בדרך כלל מכך שהבעלים שלהם מברישים את פרוותם וזוהי כמובן דרך נהדרת נוספת להראות להם תשומת לב ואהבה. דרך נוספת שעוזרת מאוד להפחתת כדורי הפרווה, היא להוסיף סיבים תזונתיים לאוכל של החתול שיעזרו לו לעכל בצורה טובה יותר את כדורי הפרווה.

תולעים- חתולים סובלים לעתים קרובות מתולעים, כשהנפוצה ביותר מביניהם היא תולעת הסרט. הסימפטומים לתולעים אצל חתולים יכולים לכלול: איבוד משקל, פרווה ללא ברק, הקאות, חולשה ואי שקט. סימן נפוץ נוסף לנוכחות תולעים הוא שהחתול גורר את ישבנו על הרצפה, לפעמים אפשר גם להבחין בתולעים עצמם על הישבן של החתול. הטיפול התרופתי נגד תולעים הוא טיפול שנחשב ליעיל מאוד ואינו גורם בדרך כלל לתופעות לוואי.

הקאות- הקאות אצל חתולים יכולות להיגרם על ידי מגוון של סיבות החל ממחלה רצינית וכלה באכילת אוכל שאינו מתאים לחתול, הקאה מידי פעם אינה מדאיגה בקרב חתולים והיא נגרמת פעמים רבות בגלל כדורי הפרווה שהזכרנו בתחילה, אבל אם ההקאות הופכות לשכיחות כדאי לבדוק האם יש סיבה רפואית נוספת להקאה, באמצעות הבדיקה הווטרינרית. הקאות תכופות יכולות לגרום להתייבשות החתול ולכן צריך להקפיד על מתן נוזלים רבים, במצבים חמורים מתן הנוזלים יהיה באמצעות אינפוזיה.

dogform

לבריאות!

 

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה