תזונה

תזונת כלבים

הגיע הזמן להפסיק להאכיל את הכלב שלנו מתחת לשולחן, או להגניב לו אוכל כי יש לו פרצוף ממש עצוב. כלבים צריכים לאכול אך ורק מזון לכלבים, כדי לשמור עליהם בריאים ככל האפשר וכדי למנוע מהם מחלות הקשורות למחסור ברכיבים תזונתיים הכרחיים, או לתזונה בלתי מתאימה.

אהבתם? שתפו

בין אם למדתם על חשיבות התזונה המתאימה לכלבים שלכם, כי מישהו חכם הספיק להסביר לכם על כך מבעוד מועד, ובין אם למדתם זאת על בשרכם, כי הכלב שלכם התחיל לשלשל או להקיא בגלל תזונה לא מתאימה, או משום שהרשיתם לו לאכול אוכל ביתי, על דבר אחד אין ויכוח- כלבים צריכים לאכול אך ורק מזון לכלבים. מדובר במזון שפותח במיוחד כדי לספק לכלבים שלנו את כל הצרכים התזונתיים שלהם, כדי לשמור עליהם בריאים ככל האפשר וכדי למנוע מהם מחלות הקשורות למחסור ברכיבים תזונתיים הכרחיים, או לתזונה בלתי מתאימה.

אז איך משנים לכלב את רגלי התזונה ועל מה כדאי להקפיד?
שלב 1-

ראשית, עלינו להבין שהכלב שלנו תלוי בנו ולא יכול לבחור את מזונו. לכן עלינו מוטלת האחריות לדאוג לבריאותו ולספק לו מזון מיוחד לכלבים המכיל את כל הרכיבים להם הוא זקוק.
שנית, עלינו להפסיק להאכיל את הכלב שלנו מתחת לשולחן, או להגניב לו אוכל כי יש לו פרצוף ממש עצוב. לבסוף, מומלץ מאוד גם לא להעלים עין כאשר הוא חוטף אוכל שנפל לילדים שלנו או מפח הזבל.

שלב 2-
עלינו לוודא שהכלב שלנו באמת מקבל בדיוק את מה שהוא צריך- את מזון הכלבים המתאים לו ביותר.
לפני שאנחנו רוכשים מזון בעבור הכלב או הכלבה שלנו, כדאי להיוועץ עם הווטרינר שמטפל בו, הווטרינר יכול להמליץ על סוג המזון לכלבים המתאים לו ביותר, והוא גם יגיד לנו כמה פעמים ביום עלינו להאכיל את הכלב ואיזו כמות עלינו לתת לו (הדבר משתנה בהתאם לגודל ולגילו של הכלב).

חשוב מאוד להתאים את המזון לצרכים הספציפיים של הכלב, היום קיים מזון מיוחד לגורי כלבים, מזון מיוחד לכלבים זקנים, מזון מיוחד המטפל בהשמנת יתר של כלבים, מזון לכלבים בעלי רגישות מסוימת, מזון לכלבים קטנים ועוד. ככל שנתאים יותר במדויק את המזון לצרכים הספציפיים של הכלב שלנו, כך נוכל להבטיח לו תזונה טובה יותר ובריאות לאורך זמן.

ובפעם הבאה כאשר הכלב או הכלבה שלכם עושים לכם פרצוף ממש עצוב, כי אתם אוכלים לבד את הכריך עם הפסטרמה, פשוט תגידו לעצמכם שאתם עושים את הטוב ביותר בעבור הכלב שלכם, על ידי כך שאתם מונעים ממנו לאכול מאכלים שהם ממש אבל ממש, לא בריאים בשבילו.