שינה וסביבה

5 טעויות שעושים עם ארגז חול לחתול

כדי למנוע בעיות נפוצות כמו צרכים מחוץ לארגז או פיפי על המיטה והספה, אתם צריכים להסתכל על ארגז חול לחתול דרך העיניים של החתול.

כשאנחנו מאמצים חתול, אנחנו מציבים בבית ארגז חול לחתול ומניחים או מצפים פשוט שזה יהיה המקום שבו החתול יעשה את הצרכים שלו. כל זמן שהחתול עושה מה שציפיתם והכל עובד לפי התכנית שלכם, אז הכל בסדר וכולכם מרוצים. החתול, לעומת זאת, מתייחס לארגז הצרכים בראיה יותר מורכבת מכפי שחשבנו, כך שבעיות של צרכים מחוץ לארגז יכולות להתפתח די מהר בגלל טיפול לא נכון.

אני כאן כדי לחסוך לכם בעיות. אני רוצה שתסתכלו על ארגז הצרכים דרך העיניים של החתול כדי למנוע בעיות כמו צרכים מחוץ לארגז או פיפי על המיטה והספה. לכן, ריכזתי לכם כמה טעויות שאנשים עושים עם ארגז חול לחתול ומה נכון לעשות.

ארגז לא נקי מספיק

לא הייתם רוצים להיכנס לשירותים שלא הורידו את המים בהם, נכון? עם זאת, אני רואה כל כך הרבה בתים שלא מתייחסים לעניין הזה כשזה נוגע לארגז צרכים לחתול. צריך לזכור שארגז חול מלוכלך עושה את החתול שלכם ללא מרוצה ומתוסכל. צריך לנקות רז חול לחתול פעמיים ביום – בוקר וערב.

מיקום לא נכון של הארגז

מאוד מאוד חשוב להרחיק את האוכל והשתייה של החתול מארגז הצרכים ואפילו לא לשים באותו חדר. אף אחד לא אוהב לאכול ליד השירותים. אצל חתולים מדובר בעניין הישרדותי ולא רק ענין של העדפה ובוודאי לא פינוק. הם יקפידו לעשות צרכים רחוק מהמקום שבו הם אוכלים ומבלים רב היום כדי לא "לקרוא" לטורפים. גם אם הם חיים אצלכם בבית, חתולים תמיד פועלים מתוך יצר ההישרדות.

מעט מדי ארגזים לכמות החתולים בבית

אם יש לכם יותר מחתול אחד בבית, אתם צריכים לרוב יותר מארגז אחד. כמה ארגזים? התשובה לשאלה הזו תלויה בין היתר גם במערכת היחסים בין החתולים שלכם. אחד העקרונות הכי חשובים בבית זה לדאוג שהחתולים לא יצטרכו להתמודד על המשאבים, כדי לא ליצור מתח ויריבות ביניהם. עדיף לכם לנקות פיפי מארגזי צרכים ולא מהמזרון או הספה בסלון, זה הרבה יותר קל.

dogform

מעט מדי חול בארגז

אחד הדברים הנפוצים שאני רואה בפגישות הייעוץ שלי, זה מעט מדי חול בארגז הצרכים של החתול. לפעמים ממש רואים את התחתית של הארגז. מה שצריך לעשות זה לשים חול בערך בגובה שני שליש מגובה ארגז הצרכים לחתול. כך, החול יספוג טוב את השתן והשתן לא ירטיב את תחתית הארגז. אם השתן מצטבר, הריח בארגז החול לחתול יהיה בלתי נסבל והחתול יהיה מאוד לא מרוצה מזה.

התעלמות מבעיה בריאותית

להרבה מאוד בעיות התנהגות יש רקע בריאותי, הרבה מאוד חתולים סובלים מכאב. הבעלים מניחים שהסיבה שבגללה החתול מתרחק מארגז הצרכים היא התנהגותית, כאשר בפועל, היא יכולה להיות על רקע בעיה במערכת השתן, כשל כליות, סכרת או שילוב של כמה גורמים. כאשר אתם רואים שינוי בהתנהגות הטבעית של החתול, כדאי לדבר עם הווטרינר ולשלול בעיה רפואית לפני שתפנו לטיפול התנהגותי.

אורלי זכאי
יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה