כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

אירדייל טרייר

טריירים

סוג המשפחה

12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

68ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

אירדייל טרייר, שמקורו בעמק אירדייל שביורקשייר באנגליה, הוא הגדול ביותר מבין כלבי הטרייר. הוא אינטליגנטי, נמרץ ובעל מזג טוב, ולכן מתאים הן לגידול בבית כחלק מהמשפחה והן למגוון עבודות, כגון: ציד יונקים קטנים עד בינוניים, רעיית צאן, גישוש ואיתור חומרים מסוכנים בשירות כוחות הביטחון.

בשל פרוות הפנים הארוכה נראה האירדייל טרייר כאיש מבוגר וחכם עם זקן ארוך. פרוותו מקורזלת בצבע שחור וחום או אפור וחום. ראשו, אזניו ורגליו בצבע חום בהיר.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםהיפואלרגנימתאים לגידול בדירה

אירדייל טרייר הוא כלב נבון, נאמן לבעליו ויגן עליהם מפני סכנה. הוא מאוד חברותי ואוהב ילדים. האירדייל טרייר רגיש לבני המשפחה, קשור אליהם מאוד וקשה לו לחיות שלא בקרבתם, לכן אין לגדלו רק בחצר. הוא נחשב לכלב היפואלרגני המתאים אפילו לאנשים אשר אלרגיים לכלבים.

בריאות

פרוותו המקורזלת של כלב מסוג אירדייל טרייר מצריכה טיפול שוטף, כדי למנוע מחלות עור וטפילים למיניהם. הפרווה שומרת על חום גופו בחורף, אולם מקשה עליו מאוד בקיץ, ולכן יש להקפיד לספר אותו לפני ימי החום. מרצו וחיוניותו של האירדייל מחייבים לקחת אותו לטיול אחד ארוך ביום ומומלצת גם ריצה. כמו הרבה סוגי כלבים גדולים, האירדייל מועד לסבול בבגרותו מדיספלזיה של האגן.

אילוף

כלב מסוג אירדייל טרייר מגלה הסתגלות גבוהה לאילוף, והאמת היא שהוא ואתם צריכים את זה. יש להעניק לו אילוף בסיסי לפחות, כדי שלא יהיה תוקפני כלפי זרים וכדי שלא ייזכר בתפקידו כצייד ויטרוף את החתול.