כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

34-38ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

58-64ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

אלסקן מלמוט הוא כלב יפה להפליא ויש בו הרבה יותר מיופיו הרב. גזע אלסקן מלמוט הוא גזע בעל ממדי גוף גדולים מאוד. מדובר בכלבי עבודה חזקים הבנויים היטב, אוהבים לצוד את טרפם ולחפור. הפרווה של כלבי מלמוט היא כבדה וכפולה, לכן הם צריכים להיות במקום קריר כאשר בחוץ הטמפרטורות גבוהות. העיניים של כלב אלסקן מלמוט הן חומות בצורת שקד, כלבים מגזע זה בעלי עיניים כחולות נחשבים לכלבים מעורבים.
צבעי הפרווה של כלבי מלמוט יכולים להיות: אפור, שחור או אדמדם, באזור הפרצוף, הבטן והרגליים יש להם פרווה בצבע לבן.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדוליםמתאים לגידול בדירה

מלמוט הוא גזע אנרגטי מאוד, כלבים אלו זקוקים לשפע של תשומת לב ושפע של פעילות גופנית. עקב היותם כלבים אינטליגנטיים מאוד ובעלי מחשבה עצמאית, הם יכולים לסרב לציית לך. אין ספק שכלבים מגזע אלסקן מלמוט  ייבחנו פעמים רבות את הסבלנות שלך וכדאי גם להרחיק אותם מחיות מחמד קטנות אחרות עקב נטייתם הטבעית לצוד. למרות האמור לעיל מדובר בכלבים נאמנים מאוד המגנים על הבית ואוהבים את שאר בני המשפחה. חשוב לציין שגורי אלסקן מלמוט הם מאוד אנרגטיים בהשוואה לכלבים הבוגרים יותר.

בריאות

לגזע אלסקן מלמוט יכולות להיות מספר בעיות בריאותיות שכדאי לשים לב אליהן כגון: דיספלסיה של מפרק הירך, טונוס שרירים נמוך, גמדות, קטרקט ובעיות ראייה. מלבד זאת גזע אלסקן מלמוט נחשב לבריא מאוד ובעיות הבריאות נגרמות בדרך כלל בשל הזדקנות ולא מחלה. רכישת כלב אלסקן מלמוט עם שושלת בריאה עוזרת להפחית בעיות אלו. גם לתזונה ולפעילות הגופנית ישנה השפעה גדולה מאוד על בריאות הכלב.

פרוות הכלב דורשת הברשה מספר פעמים בשבוע. חשוב גם להקפיד על בריאות השיניים של הכלבים מגזע אלסקן מלמוט ולצחצח את שיניהם באותה תכיפות של הברשת הפרווה. צריך לטפל בציפורני הכלב באופן סדיר. נשירת הפרווה היא כבדה מאוד ואין צורך לדאוג בגללה. אפשר לרחוץ את הכלב לעיתים קרובות, אפילו רק בשביל  לקרר אותו.

את כלב המלמוט צריך להפעיל לעיתים קרובות. עקב היותם כלבי עבודה, הם רוצים להיות עסוקים כל הזמן והם זקוקים למשחקים יחד עם הליכות ארוכות בכל יום. כלבים אלו צריכים להיות בשליטה ומרוסנים כאשר מוציאים אותם החוצה.

אילוף

כלבי אלסקן מלמוט הם כלבים נבונים וחכמים ולכן הם מתאימים מאוד לאילוף. הם זקוקים לאימונים אינטנסיביים כדי לעזור להם ללמוד כיצד להתנהג. שיגרה מאוד עוזרת לכלבי אלסקן מלמוט להבין מה נדרש מהם, לכן רצוי שיהיה להם סדר יום קבוע מהבוקר עד הלילה. האילוף של גזע אלסקן מלמוט צריך להיות חיובי ומתגמל, הם לא אוהבים תשומת לב שלילית והאילוף הטוב ביותר עבורם הוא אילוף של נימוסים טובים ולא של ציות פורמלי לפקודות, הזכרים הם יותר קשים לאילוף מהנקבות.

 

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות