כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

אלסקן קליי קאי

7-10ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

38-42ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

אלסקן קליי קאי הוא גרסה מוקטנת של גזע האלסקן האסקי והוא מאוד מזכיר את הגזע האסקי סיבירי מבחינה חיצונית. כלב זה מאופיין בפרווה ארוכה, עבה לבנה בדרך כלל ואוזניים מחודדות, הזנב שלהם עבה ופרוותי ומסתלסל על גבו של הכלב, הפנים של הזן המוקטן נחשבות על ידי רבים ליפיפיות. לרוב הכלבים מגזע זה אף שחור, העיניים הן בגודל בינוני וניתן לראותן בשילוב של צבעים. מדובר בכלבים סקרנים, מהירים, זריזים ומאוד פעילים. הם כלבים נאמנים מאוד שיכולים לשמש ככלבי שמירה למרות גודלם הקטן. כלב מגזע אלסקן קליי קאי הוא זהיר ומאופק עם זרים ומאוד שופע חיבה כלפי בני המשפחה.

* לאלסקן קליי קאי אין בית גידול בארץ וכלבים אלו מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

המילה החשובה ביותר בנוגע לגזע זה של כלבים היא "חיברות" חייבים לקחת אותם לכל מקום שבו מותרת כניסה לכלבים, כבר מאז שהם גורים כדי שהם יעברו תהליך חיברות כלבים כראוי, אם לא, הם עשויים להפוך לביישנים מאוד ומאופקים עם זרים. כלבי אלסקן קליי קאי, הם כלבי שמירה מצוינים, לא במובן של תקיפה, אלא במובן שהם מרתיעים על כך שמישהו זר מגיע. חשוב להעניק להם חשיפה גדולה מאוד למצבים שונים, כדי שהם יתרגלו לכך. כלבי אלסקן קליי קאי הינם בדרך כלל בעלי אנרגיה מרובה, חלקם נוטים גם להיות דברנים מאוד.

בריאות

כלבי אלסקן קליי קאי הם כלבים חסונים להפליא, אבל ישנו חשש לבעיה תורשתית של דימום שניתן לאתר בבדיקת דנ"א מוקדמת. חשוב להבריש כלבים אלו על בסיס קבוע ולרחוץ רק במידת הצורך, השמפו צריך להיות מיוחד לכלבים ולא שמפו רגיל שיכול לגרום להם לגירויים בעור. חשוב לבדוק את אוזניי הכלב ולנקותן בעדינות ובזהירות עם אצבע מכוסה בבד תחבושת, מומלץ לנקות פסולת מהעיניים ולשמור על הציפורניים של הכלב גזוזות, להקפיד ולהסתכל שהם הולכים בנוחות.

פעילות גופנית: כלבי אלסקו קליי קאי אינם תלויים בפעילות משפחתית כמו קרובי משפחתם הגדולים יותר, אבל הם מאוד אוהבים להשתובב עם המשפחה ועם כלבים אחרים. הם יכולים להישאר בבית בזמן שאתם אינכם נמצאים, אבל הם הכי יאהבו לרוץ במהירות רבה בחצר האחורית כשמתאפשר להם, כלבים מגזע זה יכולים לרוץ במהירות עצומה ולגורים יש אנרגיה שצריך לתעל לפעילות גופנית נמרצת, ככל שהם מתבגרים רמת האנרגיה שלהם יורדת, הם אוהבים לרוץ או ללכת עם הבעלים, לשחק משיכות בחבל ובמשחקי הבאת חפצים.

אילוף

אילוף כלב אלסקן קליי קאי צריך להיות עקבי ומלווה בפקודות קצרות החוזרות על עצמן, כל בני המשפחה צריכים לדעת את אותן הפקודות, כאשר הם מאלפים את הכלב לנימוסים בסיסיים. גזע כלבים זה נחשב לאינטליגנטי מאוד, אבל בכל זאת יש לו דעה עצמאית, לכן הוא לא תמיד צייתן, הצייתנות שלו משתפרת עם הגיל ועם העקביות באילוף. לגורי האלסקן קליי קאי יש חילוף חומרים מהיר מאוד ולכן קורות להם תאונות בתוך הבית ועליכם להיות מודעים לכך, כדי למנוע תאונות אלו חשוב להוציא אותם החוצה לעיתים קרובות מאוד. במשך הזמן הגורים ילמדו ליידע אתכם מתי הם צריכים לצאת. מכיוון שמדובר בכלבים רגישים מאוד הם מאסטרים בקריאת שפת הגוף והבעות פנים, עונש אינו נחוץ באילוף שלהם, מראה הפנים שלכם מספיק להם, טווח הקשב שלהם כשהם צעירים הוא קטן, אז אל תכעסו ליותר מידי זמן עליהם, כאשר הם מבצעים משהו שאינו לרוחכם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות