כניסת ספקים עקבו אחרינו

אמריקן פיטבול טרייר

מסטיף

סוג המשפחה

8-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

40-60ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי האמריקן פיטבול טרייר הם גזע בינוני של כלבים מקבוצת הטריירים, כלבים אלו ידועים בנאמנותם, כוחם, ידידותם והחוכמה שלהם, הם יכולים להיות כלבי משפחה נפלאים וחיות מחמד נהדרות לילדים בגלל שהם תמיד ירצו לטפל בהם. כלבי האמריקן פיטבול טרייר הם כלבים חזקים, שריריים ומוצקים עם שכבה קצרה ונוקשה של פרווה שיכולה להיות כמעט בכל צבע. בשנים האחרונות גזע זה של כלבים קבל פרסום שלילי, לאו דווקא בגלל התנהגות ספציפית לגזע אלא בגלל הרבעה לא נכונה של גזעי "פיטבול". ישנם מקומות בעולם שאסור לגדל בהם כלבים אלו, למרות שרוב ההתנהגות השלילית שלהם נבעה מכך שהבעלים שלהם התעללו בהם ולא בגלל התכונות של הגזע עצמו. בעלים של כלבי האמריקן פיטבול טרייר טוענים שהם כלבים טובים, אוהבים, אינטיליגנטים שיכולים להיות חיות משפחה נפלאות.

תכונות אופי

כלבי שמירהכלבים גדוליםכלבים מסוכנים

את המזג של כלבי האמריקן פיטבול טרייר אפשר לתאר בדרכים רבות, כאשר המונח שמתאר אותם הכי טוב הוא ידידותי. הם ידועים בחכמתם הגדולה ובאופי היציב שלהם והם יכולים להיות חיית מחמד מצוינת. כלבי הפיטבול  ידידותיים כלפי כל מי שהם רואים, בין אם הוא בן משפחה או זר. הם נהדרים עם ילדים, אבל הם יכולים לגרום לנזקים בתוך הבית. כלבי הפיטבול ידועים בזכות אינסטינקט הציד החזק שלהם, הם רואים ציפורים, ארנבות ובעלי חיים אחרים כמשחק הוגן בשבילם, אבל בעזרת משמעת נכונה ואם הם גדלים עם בעלי חיים אחרים מגיל צעיר, אפשר לצמצם בעיה  זו. אם בעל חיים אחר יתחיל בקרב איתו, האמריקן פיטבול טרייר לא ייסוג ממנו. האישיות שלהם מאוד ידידותית והם נראים מטופשים כשהם מתגלגלים על הרצפה כדי לשחק עם בני משפחתם. הם סקרנים, אוהבים, פעילים ושובבים. מומלץ לא להשאיר אותם לבד עם ילדים מכיוון שהם לא מודעים לכוח הרב שלהם ויכולים להכאיב בטעות, הם אינם פוגעים בילדים בכוונה גם כאשר הילדים מציקים להם, בגלל כוח הסיבולת הגבוה שלהם. כפי שציינו קודם לכן, בעיות התנהגות רבות נובעות מרבייה לא נכונה, לכן חשוב לקנות אותם כגורים ממגדל מכובד ורציני היודע נאמנה את מלאכתו.

בריאות

כלבי האמריקן פיטבול טרייר הם כלבים בריאים יחסית שהבעיה העיקרית שהם יכולים לסבול ממנה היא דספלסיה של מפרק הירך, אפשר לעשות להם בדיקת רנטגן כדי לבדוק אם הם סובלים מבעיה זו. כלבי האמריקן פיטבול טרייר אוהבים לשחק בבוץ, לכן תצטרכו לנקות אותם ולבדוק שאין עליהם טפילים כאשר הם חוזרים הביתה. כדאי לטפל באוזניים, עיניים וציפורני הכלב על בסיס קבוע, כדי שהם יתרגלו לטיפול ואף ייהנו ממנו. האוזניים של הכלב צריכות להיות תמיד נקיות ויבשות

פעילות גופנית: כלבי האמריקן פיטבול טרייר דורשים המון פעילות גופנית, יש להם אנרגיה רבה ואם הם לא יוציאו אותה הם יעשו דברים שובבים והרסניים בתוך הבית, בגלל שהם כל כך שובבים הם אוהבים לצאת לטיולים, להסתובב בחצר, להתגלגל וגם כשמדגדגים אותם,.הם גם ייהנו ממשחקים של משיכות משקל ובסה"כ יאהבו לעשות כל דבר ביחד עם בני משפחתם.

אילוף

אילוף כלב האמריקן פיטבול טרייר הוא מאוד חשוב כדי לעזור לכלבים אלו להיות כלבי משפחה הטובים ביותר שאפשר. מכיוון שמטבעם הם אוהבים, נאמנים ואינטיליגנטים האילוף שלהם הוא קל, האילוף צריך להיות בקול תקיף ובצורה עקבית, כדי שהם ידעו מה מצופה מהם. כדאי להימנע מענישה גופנית שרק תגרום להם להיות נסערים ולא תשיג דבר. בזכות חכמתם הרבה כלבי הפיטבול ינסו להתחמק מהאילוף ועליכם להתעקש איתם. חשוב לאלף אותם לצייתנות מגיל צעיר דווקא בגלל השם השלילי שיצא להם.