כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

אמריקן פיטבול טרייר

מסטיף

סוג המשפחה

8-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

40-60ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי אמריקן פיטבול טרייר הם גזע בינוני של כלבים מקבוצת הטריירים. כלבים אלו ידועים בנאמנותם, כוחם, ידידותם והחוכמה שלהם. הם יכולים להיות כלבי משפחה נפלאים וחיות מחמד נהדרות לילדים בגלל שהם תמיד ירצו לטפל בהם. כלבי אמריקן פיטבול טרייר הם כלבים חזקים, שריריים ומוצקים עם שכבה קצרה ונוקשה של פרווה שיכולה להיות כמעט בכל צבע. בשנים האחרונות גזע זה של כלבים קבל פרסום שלילי, לאו דווקא בגלל התנהגות ספציפית לגזע אלא בגלל הרבעה לא נכונה של גזעי פיטבול. ישנם מקומות בעולם שאסור לגדל בהם סוגי כלבים אלו, למרות שרוב ההתנהגות השלילית שלהם נבעה מכך שהבעלים שלהם התעללו בהם ולא בגלל התכונות של הגזע עצמו. בעלים של כלבי פיטבול טרייר אמריקאי טוענים שהם כלבים טובים, אוהבים, אינטיליגנטים שיכולים להיות חיות משפחה נפלאות.

תכונות אופי

כלבי שמירהכלבים גדוליםכלבים מסוכנים

את המזג של כלבי אמריקן פיטבול טרייר אפשר לתאר בדרכים רבות, כאשר המונח שמתאר אותם הכי טוב הוא ידידותי. הם ידועים בחכמתם הגדולה ובאופי היציב שלהם והם יכולים להיות חיית מחמד מצוינת. כלבי פיטבול ידידותיים כלפי כל מי שהם רואים, בין אם הוא בן משפחה או זר. הם נהדרים עם ילדים, אבל הם יכולים לגרום לנזקים בתוך הבית. כלבי פיטבול ידועים בזכות אינסטינקט הציד החזק שלהם, הם רואים ציפורים, ארנבות ובעלי חיים אחרים כמשחק הוגן בשבילם. אבל, בעזרת משמעת נכונה ואם הם גדלים עם בעלי חיים אחרים מגיל צעיר, אפשר לצמצם בעיה זו. אם בעל חיים אחר יתחיל בקרב איתו, פיטבול טרייר אמריקאי לא ייסוג ממנו. האישיות שלהם מאוד ידידותית והם נראים מטופשים כשהם מתגלגלים על הרצפה כדי לשחק עם בני משפחתם. הם סקרנים, אוהבים, פעילים ושובבים. מומלץ לא להשאיר אותם לבד עם ילדים מכיוון שהם לא מודעים לכוח הרב שלהם ויכולים להכאיב בטעות, הם אינם פוגעים בילדים בכוונה גם כאשר הילדים מציקים להם, בגלל כוח הסיבולת הגבוה שלהם.

בריאות

כלבי אמריקן פיטבול טרייר הם כלבים בריאים יחסית שהבעיה העיקרית שהם יכולים לסבול ממנה היא דספלסיה של מפרק הירך, אפשר לעשות להם בדיקת רנטגן כדי לבדוק אם הם סובלים מבעיה זו. כלבי אמריקן פיטבול טרייר אוהבים לשחק בבוץ, לכן תצטרכו לנקות אותם ולבדוק שאין עליהם טפילים כאשר הם חוזרים הביתה. כדאי לטפל באוזניים, עיניים וציפורני הכלב על בסיס קבוע, כדי שהם יתרגלו לטיפול ואף ייהנו ממנו. האוזניים של הכלב צריכות להיות תמיד נקיות ויבשות

פעילות גופנית: כלבי פיטבול דורשים המון פעילות גופנית, יש להם אנרגיה רבה ואם הם לא יוציאו אותה הם יעשו דברים שובבים והרסניים בתוך הבית, בגלל שהם כל כך שובבים הם אוהבים לצאת לטיולים, להסתובב בחצר, להתגלגל וגם כשמדגדגים אותם. הם גם ייהנו ממשחקים של משיכות משקל ובסה"כ יאהבו לעשות כל דבר ביחד עם בני משפחתם.

אילוף

אילוף כלב אמריקן פיטבול טרייר הוא מאוד חשוב כדי לעזור לכלבים אלו להיות כלבי משפחה הטובים ביותר שאפשר. מכיוון שמטבעם כלבי פיטבול אוהבים, נאמנים ואינטיליגנטים האילוף שלהם הוא קל. האילוף צריך להיות בקול תקיף ובצורה עקבית, כדי שהם ידעו מה מצופה מהם. כדאי להימנע מענישה גופנית שרק תגרום להם להיות נסערים ולא תשיג דבר. בזכות חכמתם הרבה כלבי פיטבול ינסו להתחמק מהאילוף ועליכם להתעקש איתם. חשוב לאלף אותם לצייתנות מגיל צעיר דווקא בגלל השם השלילי שיצא להם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה

ציוד לחיות מחמד שחשבנו שכדאי שתראו


ציוד לחיות מחמד שחשבנו שכדאי שתראו

ציוד לחיות מחמד - הקטלוג המלא
ציוד לחיות מחמד - הקטלוג המלא

המותגים שלנו

x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות