כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

אסקימו אמריקאי

13-22ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

23-48ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הכלב האסקימו אמריקני נודע בשלב פרוותו הלבנה, הארוכה, העשירה והיפיפייה. לגזע זה יש שלושה גבהים שונים, מיניאטורי, בינוני וגדול. סימן היכר נוסף הוא הפרצוף המחודד שלהם, האוזניים השפיציות והזנב העשיר בפרווה ארוכה. למרות שישנם כלבים מהגזע הזה בעלי עיניים כחולות הם בדרך כלל נוטים לסבול מבעיות בריאותיות.

* לגזע האסקימו אמריקאי אין בית גידול בארץ וכלבים מגזע זה מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

כלבי האסקימו אמריקני נחשבים לכלבי לוויה מעולים, הם נאהבים בזכות האינטליגנציה הגבוהה שלהם, הערנות שלהם ואומץ לבם, הגזע נחשב למאוד פעיל ושופע אהבה. הכלבים האסקימואים מסתדרים עם כל חיות המחמד ויכולים לחיות גם בדירה וגם בבית פרטי, כל עוד הם מקבלים את הפעילות הגופנית שלה הם כל כך זקוקים. בזכות גודלם הקומפקטי, האינטליגנטיות והנאמנות שלהם, כלבי האסקימו אמריקני נחשבים גם לחיית מחמד אידיאלית וגם לכלבי שמירה טובים.

בריאות

גזע הכלבים נחשב לגזע בריא, הם יכולים לסבול מבעיות בעיניים העלולות לגרום לעיוורון בסופו של דבר, לכן הם זקוקים למעקב קבוע אצל וטרינר. בנוסף לכך ישנם כלבים שנוטים לסבול ממחלות פרקים ויש להם נטייה לעלות במשקל, אם הם אינם מבצעים פעילות גופנית באופן קבוע. בגלל הפרווה הארוכה והעבה  שלהם, הם זקוקים לסירוק לפחות פעמיים בשבוע.

פעילות גופנית: האסקימו אמריקאי זקוקים לפעילות גופנית קבועה על בסיס יומי, מכיוון שהם מלאי אנרגיה והם חייבים לפרוק אנרגיה זו בכל יום, אחרת הם יהפכו לרועשים מאוד ולעיתים אפילו להרסניים. הדרך הכי טובה למנוע התנהגות שלילית אצל גזע זה היא לעייף אותם. בכל יום הם זקוקים לטיול של 20 עד 45 דקות, בנוסף אפשר תמיד לתת להם לשחק עם צעצוע אהוב בחצר האחורית.

אילוף

למרות האינטליגנציה הגבוהה של הכלבים, הם לא תמיד קלים לאילוף. כדאי להתחיל באילוף מיד כאשר כלב האסקימו מגיע לבית החדש. אמנם הכלבים הללו אוהבים לרצות את הבעלים שלהם, אבל הם לא אוהבים לעבוד קשה, לכן בעלים רבים מעדיפים לקחת אותם לכיתות אילוף מקצועיות. באופן כללי ניתן לומר שכלבי האסקימו אמריקאי זקוקים לאילוף עדין מאוד, יחד עם פקודות קצרות ותקיפות.