כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

אקיטה אמריקאי

כלבי שפיץ

סוג המשפחה

10-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

50ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

61-71ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב אקיטה אמריקאי הוא כלב מגזע גדול מאוד, אשר מקורו הוא בכלב מסוג אקיטה יפני ששימש ככלב צייד וקרבות במחוזות הצפוניים של יפן. משם, הגיע לארה"ב עם חיילים אמריקאים שחזרו לארצם עם תום מלחמת העולם השנייה. כלב אקיטה אמריקאי מתאפיין בגוף מאסיבי, בפנים פחוסות עם עיניים קטנות ואוזניים זקורות קדימה ובפרווה כפולה וארוכה, לרוב בלבן, שחור או חום.

תכונות אופי

כלבי שמירהכלבים גדולים

אקיטה אמריקאי הוא כלב חזק ונבון מאד. הוא כלב שמירה מצטיין, וככול שהוא יכול להיות עדין עם בני המשפחה, כך יחלץ במהירות לתקוף זרים שמאיימים עליהם ולפעמים אפילו את החלש במשפחתו. למרות היותו כלב שקט ומסור לרוב ולמרות שביפן היה נהוג להשאיר אותו בבית שישגיח על הילדים, הרי שהחשדנות והטריטוריאליות שלו הופכים אותו לכלב שאינו מתאים לכל משפחה, בוודאי לא כהתנסות ראשונה בגידול כלב.

אקיטה אמריקאי משיר את פרוותו פעמיים בשנה – בעונות המעבר, ומאחר והיא כפולה וצפופה, מומלץ לגדלו מחוץ לבית, בחצר או בגינה.

בריאות

כלב אקיטה אמריקאי הוא גזע רגיש מאוד, אשר נוטה לסבול מבעיות עור, עיניים, עצמות ומפרקים, בעיות דם, בלוטות, אפילפסיה, דלקות, סכרת והיפוך קיבה. רגישותו למגוון מחלות מחייבת ביקורי מעקב קבועים אצל וטרינר.

אילוף

מומלץ להתחיל באילוף נכון ועקבי של אקיטה אמריקאי כבר מהיותו גור, כדי למנוע ממנו לפתח תוקפנות כלפי זרים וכלפי כלבים אחרים וכדי להרגילו לחיי משפחה. חלק חשוב באילוף צריך להיות תהליך סוציאליזציה – חשיפת הגור לילדים, לרחובות סואנים ולמגוון אנשים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות