כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

ציד

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

15-20ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

30-40ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

לכלבי באסט האונד יש גוף ארוך וכבד, הרגליים שלהם מקומטות, שמנמנות וקצרות. כלבי הבאסט נוצרו כדי שיהיו מסוגלים לזוז בתוך שיחים צפופים ולרדוף אחר גיריות וארנבים בעזרת חוש הריח המפורסם שלהם. ראשם של הכלבים חזק, הגולגולת מעוגלת והעור הרפוי נופל בקפלים סביב הראש. האוזניים שלהם ארוכות ורכות והן מגיעות באורכן מעבר לחלקו העליון של אפם, עיניהם חומות ועצובות. לכלבים מגזע באסט יש פרווה עבה מאוד שנועדה להגן עליו מפניי שיחים קוצניים במהלך הצייד. למרות שמדובר בכלב קטן בגודלו, באסט האונד הוא כלב כבד מאוד והתנועה שלו איטית. במהלך הרדיפה אחר הטרף הוא נע בנחישות קדימה, כאשר האף שלו צמוד לקרקע בניסיון לאתר את הריח של הטרף.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםמתאים לגידול בדירה

הפרצוף המתוק והעדין של כלבי באסט מסגיר את האישיות הטובה והנוחה שלהם ואת התנהגותם השלווה. בזכות האישיות הנוחה שלהם, גזע זה הפך לאחד מכלבי המשפחה הנפוצים ביותר והוא ידוע בסבלנות הקיצונית שלו. כלב הבאסט האונד מחונך באופן טבעי, רוחו בדרך כלל טובה עליו והוא שופע חיבה לבעליו ומתאים בקלות לכל משפחה, האזהרה היחידה לגביי ילדים היא בנוגע לנטייה שלהם לרכב על גבו שיכולה להזיק מאוד לכלב.

בריאות

אחת הבעיות המרכזיות של כלבי באסט היא השמנת יתר שיכולה לגרום למספר רב של בעיות בריאותיות ואפילו לשיתוק בגלל המעמסה הגדולה על הרגליים ועמוד השדרה. כמו כן, הגזע עלול לסבול מצליעה ברגל הקדמית, דלקת אוזניים חיצונית, מחלת  הדיסק הבין חולייתי, גלוקומה, פיתול קיבה, ציסטות ברגליים וזיהום.

את פרוות הכלב כדאי להבריש פעם או פעמיים בשבועיים, כדי להסיר קשקשים מתים ופרווה שנשרה, בזמן נשירה כדאי להבריש את הכלב פעמים רבות יותר. חשוב להקפיד על ניקיון האוזניים ולהשגיח שהכלב לא יישאר בשטח ללא השגחה לזמן ממושך, כדי שהוא לא יאכל אוכל מזוהם.

פעילות גופנית: כדי שכלב באסט לא יעלה במשקל, הוא זקוק לפעילות גופנית על  בסיס קבוע. חשוב להחזיק את הכלב קשור לרצועה בזמן הליכה מכיוון שהוא לא יגיב לקריאה לחזור בזמן שהוא רודף אחר חיה קטנה או עוקב אחר ריח מסוים.

אילוף

למרות שבאסט האונד הוא אחד הגזעים הפופולאריים עבור משפחות, הם לא נחשבים לטובים ביותר מבחינת אינטליגנציה או אילוף. קשה לקבל מהם תוצאות מהירות, אם בכלל, בעיקר בגלל שהם לא רוצים ללמוד, אלא אם כן יש להם סיבה טובה לעשות זאת. המאלף או הבעלים צריך להראות לכלבי באסט "למה" הם צריכים ללמוד ולהפוך את הלמידה לכיף בעבורם בזכות תשומת הלב הרבה והעידודים החיוביים. כיבוד הגזע והבנת דרך החשיבה שלו, יכולים להקל מאוד על האימון, בנוסף על כך לפעמים צריך לנסות מספר שיטות אילוף עד למציאת השיטה המתאימה ביותר, מדובר בגזע עקשן ביותר והאילוף שלהם הוא אתגר לא פשוט הדורש סבלנות גדולה ואהבה רבה, יחד עם נחישות ועקביות.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות