כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

בובייה דה פלנדר

רועים

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

36-45ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

56-71ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדוליםנשירת שיער נמוכההיפואלרגני

כמו כל הכלבים שעובדים עם בקר, כלבים מגזע בובייה דה פלנדר צריכים להיות רגועי מזג ואפילו מגוננים כלפי העדר. הם כלבים נועזים ואמיצים והם יגנו על האזור שלהם בחירוף נפש. ללא תהליך חיברות נכון הם יכולים להיות מגוננים מידי, עצבניים ואפילו ביישנים, הם יכולים להיות מתנשאים כלפי אנשים חדשים, אבל ברגע שהם מקבלים מישהו, הם מתאימים עצמם אליו במהירות. כלב מגזע בובייה דה פלנדר הוא מאוד אינטליגנטי ויש לו נטיית להיות עצמאי ודומיננטי. לכן הם זקוקים למאלף עם ניסיון בעבודה עם כלבים דומיננטיים, כלבים אלו נוחים לאילוף ויש להם זיכרון נפלא לפקודות ולאנשים. הם כלבי שמירה טובים למרות שהם לא נוטים לתוקפנות, הגודל שלהם מאיים מספיק כדי להרחיק אנשים לא רצויים, הם יותר כלבי ליווי מאשר כלבי משחק, הם לא יסתדרו טוב עם בעלי חיים אחרים שאינם כלבים.

בריאות

לכלבי בובייה דה פלנדר עמידות גבוהה לכאב והם מאוד חסונים ובריאים. הם עשויים לסבול מדיספלסיה של מפרק הירך, פיתול קיבה שניתן למנוע על ידי האכלתם במנות קטנות וצניחת עפעפיים פנימה, שיכולה להיפתר על ידי הליך כירורגי. חשוב לטפח את הפרווה הארוכה של הכלב כדי שהיא תראה טוב. כדאי להבריש אותם במברשת קשה ומומלץ שלא לגזור את הפרווה, אלא אם כן יש בה קשרים. רצוי להימנע מרחצת הכלב, אבל חשוב לדאוג לניקיון האוזניים ולהוציא שיער מתוכם.

פעילות גופנית:
כלב בובייה דה פלנדר צעיר זקוק להרבה פעילות גופנית שאינה מאומצת או מתישה מדי. הגזע מתבגר לאיטו וחשוב לא לשים לחץ רב על הגורים עד גיל שלוש. אפשר לשחק איתם כשהם צעירים כדי לעזור להם להישאר שובבים גם כשהם מתבגרים. כלב  בוגר ייהנה לרוץ וגם מאינטראקציה עם כלבים אחרים שיספקו לו פעילות גופנית. הם אוהבים לנסוע במכונית ולצאת לטיולים ארוכים, הם יכולים להשתתף בתחרויות והם צייתנים מאוד.

אילוף

אימון הכלב דורש שהכלב יהיה קשור למאמן שלו או לבעלים ויבין שהוא הבוס, חייבים לעבוד איתו על נימוסים טובים כבר מגיל צעיר. ברגע שכלב בובייה דה פלנדר מבין שהבעלים הוא המנהיג הוא לומד מהר ומוכן להיות צייתן. כלבי בובייה דה פלנדר הם נקיים מאוד ומסתגלים מהר לשגרה, הם דורשים המון סוציאליזציה מוקדמת ועקביות. בזכות התפיסה המהירה שלהם הם יבינו בקלות מה המאמן דורש מהם. הם יזדקקו לחזרה של הפקודות והם זריזים מאוד לבצע אותן למרות ממדיהם הגדולים.