כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

10-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

12-20ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

48-56ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

בורדר קולי הוא אחד מגזעי כלב הבית, אשר טופח באזורי הגבול בסקוטלנד (ומכאן שמו) לצורך סיוע ברעיית צאן. היום הוא משמש בעיקר לרעיית עדרי צאן ובקר, בעיקר בניו זילנד ובאוסטרליה, ואף להרחקת ציפורים ממסלולי המראה בשדות תעופה.

זהו כלב בינוני, המצטיין במבנה גוף שרירי וברגליים קטנות וחזקות, זרבוביתו ארוכה ואזניו עומדות, על פי רוב. פרוותו של כלב בורדר קולי היא לרוב בצבעים שחור, לבן וחום והיא ארוכה ובעלת שתי שכבות:  האחת לחימום גופו והשנייה להגנה מפני הגשם.

הבורדר קולי הוא כלב מלא מרץ ואנרגטי. בסקר שנערך באנגליה ב1998- הוא נבחר כגזע בעל אינטליגנציית העבודה הגבוהה בין כל גזעי הכלבים.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםקל לאילוף

כלב בורדר קולי מצטיין בחוכמתו ובולט באנרגיות הבלתי נדלות שלו. הוא אוהב מרחבים וזקוק לריצות ולמשחק יומיומיים באוויר הפתוח, ולכן אינו מתאים לחיים בחצר או בדירה קטנה, אלא לבית חווה או לקיבוץ. הבורדר קולי קשור מאוד לבעליו ומצוין עם ילדים, ולכן מועד גם לפתח חרדת נטישה אם לא יזכה מהם לתשומת לב מרובה ולגירויים פיזיים ושכליים. הוא כלב עבודה וכלב משפחה נהדר, אולם אינו מסתדר עם בעלי חיים קטנים.

בריאות

כלב מסוג בורדר קולי נוטה לסבול מבעיות שלד, כגון היפדיספלסיה של האגן ובעיות מפרקים. בנוסף הוא מועד לחרשות, לבעיות עיניים ולעיתים רחוקות גם לאפילפסיה ולבעיות עצביות שונות.

חסך בתנועה ובאתגרים פיזיים ושכליים עלול לפגוע בבריאותו של הבורדר קולי ולגרום לו לפתח הפרעות התנהגות חמורות. לכן חשוב ביותר לאפשר לו לרוץ במשך 20 דקות או לבצע עבודה למשך זמן זה, מידי יום ביומו.

אם הבורדר קולי משמש  לעבודה, יש לספק לו אוכל מיוחד לכלבי עבודה, המותאם לצריכת האנרגיה הגבוהה שלו.

אילוף

הבורדר קולי הוא אינטליגנטי מאוד ולכן קל לאילוף. בורדר קולי ממוצע ילמד פקודה חדשה לאחר 5 חזרות בלבד, לעומת 10-40 חזרות אצל סוגי כלבים אחרים!

תנאי לאילוף מוצלח הוא ראשית לכל קשר טוב והדוק בין הבורדר קולי לבעליו. נוכחות מתמדת של הבעלים היא הכרחית לבריאותו הנפשית ולאילופו. לכן, עוד בטרם האילוף יש לפתח קשר זה באמצעות מילות שבח ועידוד, לטיפות, הברשת הפרווה, משחקים, טיולים, וכמובן – הענקת מזון. בניית הקשר תעניק לכלב שמחת חיים ותאפשר לו "ללמוד אתכם" ואחר כך ללמוד מכם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות