כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

9-11ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

40-45ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע בסנג'י, שמקורו באפריקה, הוא כלב קטן ואתלטי בעל פרווה מבריקה וחלקה במספר צבעים. בדרך כלל הרגליים, החזה וקצה הזנב של כלבים אלו הם בצבע לבן. בסנג'י הוא כלב אלגנטי עם רגליים ארוכות. בגלל הקמטים במצח שלהם, רבים טוענים שיש להם פרצוף מודאג. הזנב של הכלבים מתעגל כלפי מעלה, האוזניים זקופות והעיניים שלו הם בצורת שקד. ריצת כלב הבסנג'י מזכירה דהרה של סוס וככלבי צייד הם נוטים לדהור ולרדוף אחר כל חיה קטנה שהם רואים. כלב בסנג'י לא נובח, הוא יכול לייבב, לחרוק או ליילל.

תכונות אופי

כלבים קטנים

ישנם מונחים רבים לתיאור כלב בסנג'י וחלקם אפילו סותרים אחד את השני, מכיוון שכלבים אלו נוטים להיות בעלי מצבי רוח שונים. באופן כללי אפשר להגיד שמדובר בכלבים ערניים מאוד, אנרגטיים ומלאי חיבה, הם נחשבים לכלבים תובעניים והם זקוקים לטיפול ולמגע יד אדם מגיל צעיר מאוד. כלבים אלו אינם אוהבים חיות קטנות והם ירדפו אחריהם תוך ניסיון להרוג אותם, הם גם אינם מסוגלים להסתדר עם כלבים אחרים, במיוחד אם מדובר בכלב דומיננטי או כלב מאותו מין. בסנג'י הם כלבים חכמים מאוד והקשר שלהם למשפחה הוא חזק, הם יותר ביישניים ומנוכרים עם זרים והם יכולים להיות מאוד תוקפניים כלפיהם, כלבי הבסנג'י הם מאוד טריטוריאליים ומגוננים. חשוב  לציין שכלבי הסנג'י הם שובבים וזקוקים להרבה זמן למשחקים כדי לשחרר את האנרגיה העצומה שלהם. אם הם אינם מוציאים את האנרגיה שלהם כמו שצריך הם יעשו זאת בדרכים שליליות ובמיוחד על ידי לעיסת חפצים.

בריאות

ישנן מספר מחלות והפרעות שגזע הבסנג'י נוטה לסבול מהן כגון: הפרעת כליות, אנמיה, דיספלסיה של מפרק הירך, מחלת מעיים שאם היא אינה מטופלת היא יכולה לגרום למוות וניוון רשתית העין שיכול לגרום לעיוורון.
גזע הבסנג'י אינו זקוק לטיפוח באופן מיוחד, אבל הוא ייהנה מהברשת הפרווה בזכות הצורך שלו בתשומת לב, כלבים אלו מנקים עצמם ממש כמו חתולים. לגזע הבסנג'י יש עור רגיש ולכן צריך לרחוץ אותם בשפמו מיוחד נגד פשפשים.

פעילות גופנית: כלב הבסנג'י זקוקים לכל הפעילות הגופנית שתוכלו לתת להם. הם כלבים מאוד אנרגטיים והם זקוקים להרבה יותר מהליכה מסביב לשכונה. חצר מגודרת יכולה לעזור להם מאוד, אבל היא אינה מהווה תחליף למשחקים אתכם, כלבים אלו מאוד אוהבים משחקי רדיפה, הם אינם אוהבים להיות בקרבת מים וינסו להימנע מכך בכל מחיר.

אילוף

כלב הבסנג'י אינו ידוע בצייתנות שלו, אבל עם עבודה קשה ומסירות הוא יכול להיות מאולף כמו כל שאר הכלבים. את שפע האנרגיה שלהם כדאי לתעל לכיוון החיובי ואילוף המורכב בעיקר מחיזוקים חיוביים עובד הכי טוב בעבורם, למרות שהפקודות צריכות להיות תקיפות. רבים מבעלי הבסנג'י אומרים שאם הכלב חושב שמה שהוא צריך לעשות היה הרעיון שלו ולא של הבעלים, הוא יהיה מוכן לעשות את זה. כפי שאמרנו כלבי הבסנג'י זקוקים לחיבה, התלהבות ופעילות גופנית. אם הם יקבלו את כל אלו האילוף יהיה הרבה יותר קל וכדאי להתחיל לעשות זאת מגיל צעיר ככל האפשר.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות