כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

14 – 20ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

42 – 51ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

לכלבי בריטני יש מראה מאוד אתלטי ואלגנטי בעיקר בזכות רגליהם הארוכות מאוד ושרירי האגן החזקים. כלבי בריטני הם מאוד שריריים, אבל אין להם מראה כבד אלא גמיש. יש להם גבות כבדות ועיניים שקועות, החזה שלהם שקוע והצלעות בולטות. הפרווה של כלב בריטני היא דחוסה וחלקה, צבעם הוא בדרך כלל לבן מנוקד בכתמים בצבע כתום.

* לכלב בריטני אין בית גידול בארץ וכלבים מגזע זה מגיעים לארץ ביבוא אישי בלבד.

תכונות אופי

כלבי בריטני הם מאוד צייתנים וממושמעים בזכות ההיסטוריה שלהם ככלבי ציד. הם להוטים לרצות, אוהבים מאוד ועדינים, יחד עם זאת הם עצמאיים ובעלי מחשבה חופשית. הם שמחים ומלאי התרגשות כמעט כל הזמן, דבר שהופך אותם לנוחים מאוד לאילוף. חשוב להרגיל כלב בריטני לילדים כבר כשהם גורים, מכיוון שהוא יכול להיות עצבני מאוד והיפראקטיבי. כלבי הבריטני אינם מתאימים לכל אחד בגלל שיש להם נטייה לפתח חרדת נטישה, הם יכולים להיות הרסניים מאוד כאשר הם נשארים לבד בבית. הם גם נוטים ליילל ולנבוח בצורה מוגזמת כאשר הם מתרגשים או לחוצים. כלבי בריטני גם מאוד רגישים למצבים מלחיצים בתוך הבית כגון ריב בין אנשים, רעש יוצא דופן בתוך הבית וכדומה. כלב בריטני נוטה להשתעמם בקלות ולכן צריך בידור באופן עקבי. צריך להעניק לו גירויים שכליים וגופניים כדי למנוע ממנו התנהגות הרסנית.

בריאות

כלבים מגזע בריטני עשויים לסבול מגלאקומה, שיתוק ברגליים האחוריות, דיספלסיה של מפרק הירך. מומלץ להבריש להם את הפרווה פעמיים בשבוע ולרחוץ אותה פעם בחודש עם שמפו מיוחד לכלבים כדי למנוע גירויים בעור, רחיצת יתר עלולה לגרום ליובש בעור. חשוב להקפיד על ניקיון האוזניים של כלב בריטני, במיוחד לאחר שהוא מבלה בשטח.

פעילות גופנית: כלבי בריטני הם מאוד אנרגטיים וזקוקים לרמה גבוהה של פעילות גופנית הכוללת ריצה, הליכה מהירה או ריצה ליד אופניים, הם גם אוהבים להיות במים. כלבי הבריטני מתאימים עצמם לתנאי השטח השונים ולכן הם יכולים לצאת לטיולים משפחתיים ולטיולי שטח קשים, הם עמידים לקור ולחות, כלבי בריטני גם מאוד אוהבים להיכנס למים ולהביא חזרה חפצים שנזרקו.

אילוף

כלבי הבריטני הם רגישים מטבעם, לכן חשוב להעביר אותם תהליך חיברות כלבים בגיל צעיר כדי למנוע את הפחד או הביישנות שהם עלולים לפתח בעתיד. כדאי להביא גורים למקומות חדשים ולהשאיר אותם ליד אנשים זרים, מצבים אלו יאפשרו להם להפוך לנוחים יותר כאשר הם יגדלו. חשוב לאלף את כלבי הבריטני להיות שקטים עקב נטייתם לנבוח ולילל. חשוב לאלף אותם לנימוסים אחרת הם יכולים להפוך להרסניים מאוד. האילוף של כלבי בריטני צריך להיות עדין, הם מגיבים היטב לאהבה עקב נטייתם לרצות.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות