כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי רוח

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

27-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

68-76ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

גופו של כלב גרייהאונד הוא שרירי, צר וארוך. בטנו מורמת ומתניו צרות מאוד. בראשו המחודד אוזניים קצרות. פרוותו של הגרייהאונד קצרה וזנבו ארוך ומעוקל בקצהו.

למרות ששורשיו הקדומים הם כנראה במצריים העתיקה, ארץ מוצאו של הגרייהאונד המודרני היא אנגליה. הוא מהגדולים בכלבי הרוח והמהיר ביותר שביניהם. ריצתו הקלילה ואלגנטית, גופו הגמיש ומראהו האצילי הפכו אותו לסמל מעמד של אצילים, מלכים וכמרים. גם ציירים בכל התקופות, מאז מצריים העתיקה, הרבו לציירו.

בשל מהירות הריצה שלו, המגיעה עד 65 ק"מ לשעה (אשר במהלכה הוא נמצא כ-70% מהזמן באוויר) כלב מסוג גרייהאונד מצטיין בציד בעלי חיים זריזים וכן ככלב מרוצים.

תכונות אופי

מתאים לגידול בדירה

גרייהאונד הוא כלב חכם, מלא חיים ורגוע. הוא בדרך כלל ידידותי, אם כי הוא עלול להיות מעט מופנם ומסוגר בעצמו ולכן לא תמיד מתאים לילדים. למרות היותו מצטיין בריצה הוא די אוהב לנוח, ולכן יש לשמור על בריאותו ומצב רוחו בעזרת שגרת טיולים וריצה במרחבים פתוחים.

בריאות

לכלב גרייהאונד אין מחלות גזע תורשתיות, אולם מערכת העיכול שלו רגישה והוא עלול לסבול מהיפוך קיבה, לכן חשוב מאוד להקפיד על האכלתו רק בזמן מנוחה ולא לשחק איתו אחרי האוכל. בנוסף, הגרייהאונד עלול לגלות אלרגיות למזון וחטיפים מסוימים. בעיה אופיינית נוספת היא שטפי דם בעיניים המצריכים בדיקת וטרינר.

כדי לשמור על בריאותו התקינה של הגרייהאונד, יש לאפשר לו לרוץ בשטח פתוח מספר פעמים בשבוע במשך 20 דקות בכל פעם.

אילוף

גרייהאונד הוא כלב חכם, אולם אופיו העדין, החששני והמופנם מחייב אילוף איטי והדרגתי. כדי לעזור לו להיפתח לבעליו ולאנשים אחרים, יש לאלף אותו בעדינות מירבית ולחשוף אותו בהדרגה לסביבות שונות ולאנשים מגוונים. מומלץ מאוד להתייעץ עם מאלף, כדי לבצע את התהליך באופן נכון, המתאים לאופיו הרגיש של הגרייהאונד שלכם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות