כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

29.5-41ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

זכרים 66-72 נקבות 61-68ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

דוברמן (הנקרא גם דוברמן פינצ'ר) נחשב לכלב בגודל בינוני-גדול. הוא בעל מבנה גוף שרירי ואלגנטי, צווארו ארוך, ראשו צר ופרוותו קצרה, בצבעים שחור, חום ו"כחול". בעבר, לא נהנה הגזע ממוניטין טוב במיוחד, עקב האגרסיביות הרבה שהיתה בו. מאז ועד היום נערכו בגזע שיפורים גנטיים, באמצעות תהליכי הרבעה, ששינו את אופיו של הדוברמן: הוא אינו תוקפני כשהיה, וכיום הוא מתאים לשמש גם ככלב משפחה. מאחר ועדיין ונותרה בו החשדנות כלפי זרים, משתמשים בו במקומות שונים בעולם ככלב שמירה ובכוחות הביטחון.

תכונות אופי

דוברמן פינצ'ר הוא כלב חכם ורגיש מאוד ובעל אופי רגוע, יציב ומהימן. הוא נאמן מאוד לבעליו ומחפש את קרבתו. התייחסותו לזרים חשדנית, אך לרוב לא יתקוף אם אינו מרגיש איום מצדו של הזר. כלב מסוג דוברמן הוא כלב אנרגטי מאוד, ולכן זקוק לשטח מחיה גדול ולפחות ל-3 טיולים ביום, הכוללים ריצה ופעילות ספורטיבי.

בריאות

הדוברמן בריא בדרך כלל. אולם נוטה לבעיות גב עקב המבנה העגלגל של עמוד השדרה, למחלה האורתופדית היפדיספלסיה, להפרעות גנטיות בזרימת הדם והשמנה בגיל בוגר ולבעיות לב, כך שמומלץ לנהל שגרת מעקב אצל וטרינר, וכן לבדוק את מצבו הבריאותי לפני אימוץ או רכישה.

אילוף

דוברמן פינצ'ר קל מאוד לאילוף. הוא ממושמע, אוהב ללמוד ואוהב לעבוד. יש צורך להציב לו גבולות, אולם אין צורך ללמדו לשמור, מאחר וככלב שמירה זהו אינסטינקט מולד עבורו. תוך כדי האילוף, יש לאפשר לו פעילות פיזית רבה, כדי לשחרר אנרגיות.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות