כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

דוגו ארגנטינו

כלבים מסוכנים

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

35-40ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

60-70ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הכלב הלאומי של ארץ מוצאו – ארגנטינה. בהיותו גזע אגרסיבי וחזק, אשר פותח לצורך ציד והתמודדות עם חיות טרף, הוא הוגדר במדינות רבות, כולל ישראל ככלב מסוכן האסור לגידול, או מותר לגידול במגבלות מסוימות.

מראהו של כלב דוגו ארגנטינו אומר כולו עוצמה. הוא בעל גוף שרירי וחזק, גבו ורגליו חזקים במיוחד, ראשו מרובע ובלסתותיו האימתניות בולטים שרירי הלעיסה המפותחים. אוזניו שמוטות ומשולשות. יש לו קפלי עור, בעיקר בצוואר, כדי להגן על גרונו בעת התמודדות עם טורפים. פרוותו של הדוגו הארגנטיני קצרה דקה ולבנה ובמקרים מסוימים היא מוכתמת בצבעים נוספים.

תכונות אופי

כלבים מסוכנים

הדוגו הארגנטינו הוא כלב טריטוריאלי מאוד, אמיץ ובעל כושר שמירה מעולה. הוא יכול להיות גם כלב משפחה אוהב ובעל מזג נוח, אבל לצורך כך יש לאלף אותו מגיל צעיר ולהרגילו לבני הבית. מומלץ שלא לגדל עם ילדים קטנים כלב מגזע זה שלא עבר אילוף מיוחד. דוגו ארגנטינו הוא כלב נמרץ, הזקוק לפעילות גופנית ולמרחב, ולכן מומלץ לגדלו בחצר ולא בדירה.

בריאות

גזע הדוגו ארגנטינו מועד לסבול מליקויי שמיעה ומסיכוי של 10% לחרשות באוזן אחת לפחות. הוא עלול לסבול גם מבעיות ראייה, קיבתו רגישה, הוא רגיש לשמש בשל פרוותו הבהירה והקצרה וכמו כלבים גדולים אחרים, הוא מועד ללקות בדיספלזיה של הירך.

אילוף

האגרסיביות והטריטוריאליות של כלב דוגו ארגנטינו הופכת את אילופו לחשוב ביותר, עם זאת, האינטליגנציה שלו הופכת את אילופו למטלה לא קשה. אם מאלפים את הדוגו ארגנטינו בנוקשות אך באהבה, ניתן להפוך את הכלב המאיים הזה לכלב כנוע, ידידותי ואמין.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות