כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

דוג דה בורדו

מסטיף

סוג המשפחה

8-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

54-65ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

58-75ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

למרות השם האזוטרי מדובר בגזע דיי מפורסם, זהו הכלב שמלווה את טום הנקס בסרט "טרנר ואוץ'", מדובר בכלבים בעלי פנים מקומטות שמשמשים פעמים רבות בציורי קריקטורות של כלבים. בניגוד למראה המאיים שלו, כלבי הדוג דה בורדו הם כלבים מגינים, נאמנים וחברים טובים לילדים ולמבוגרים. הראש של כלבים אלו גדול מאוד ביחס לגופם ומעניק להם מראה מרשים, האוזניים הנפולות שלהם והפרצוף המקומט יכול להעניק להם מראה אדיש, הופעה המתגלה כאשליה כאשר כלבי הדה בורדו צריכים להגן על הבעלים שלהם. הפרווה של הכלבים היא קצרה, עדינה ורכה וצבעה הוא בדרך כלל חום אדמדם.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדוליםמתאים לגידול בדירה

המראה הפראי והמפחיד של כלבים אלו, הפך אותם אידיאליים למטרות מלחמה, ציד ושמירה, לאורך ההיסטוריה של גזע הכלב שהיא כמעט באורך של אלף שנה, אבל ההופעה שלו היא בניגוד למזג הרגוע, שופע החיבה והחברותי שלו. כלבים אלו רוצים לקשור קשרי ידידות חזקים עם בני אדם, הם נאמנים מאוד לבעלים שלהם ויכולים להרגיש נטושים אם יישארו זמן רב לבדם, הם יכולים להתגלות כאכזריים מאוד, במידה ומישהו מנסה לפגוע באדונים שלהם והתוצאות יכולות להיות חמורות מאוד. כלבי הדה בורדו טובים מאוד עם ילדים ובעלי חיים קטנים, הם מודעים לכוח שלהם והנטייה שלהם היא להגן על החלשים מהם מפני נזקים, אבל נגד חיות גדולות הם עלולים להילחם ולהגיב באגרסיביות. רמת  האנרגיה של כלבי הדוג דה בורדו נמוכה ולכן הם יכולים להיות מתסכלים מאוד מבחינת האילוף שלהם.

בריאות

כמו כלבים כבדים אחרים כלבי הדוג דה בורדו יכולים לסבול מבעיה של דיספלסיה של מפרק הירך והם גם יכולים לסבול מצורות מסוימות של סרטן. הראש הגדול שלהם יכול לגרום לבעיות המלטה אצל הנקבות ורצוי להיות מוכנים לכך מבעוד מועד. רצוי להבריש אותם עם מברשת המתאימה לשיער קצר ואפשר לעשות זאת עם כפפת הברשה מיוחדת. חשוב לשטוף את הפנים המקומטות שלהם היטב ולנקות לכלוך בין הקפלים, כדי למנוע דלקת או גירויים אחרים בעור. חשוב להרגיל אותם לניקוי זה מגיל צעיר מאוד.

פעילות גופנית: למרות גודלם העצום הם אינם דורשים מנה גדולה של פעילות גופנית כדי להישאר בריאים, ממש ההפך הוא הנכון, יותר מידי פעילות גופנית בשנה הראשונה לחייהם יכולה לפגוע בהם, אפשר לשחק עם הכלב במשך שעה אחת בלבד ביום ולא יותר מכך. חשוב להוציא אותם להליכות באופן קבוע ואפשר לתת להם לרוץ ולשחק באופן חופשי, אם יש לכם מקום בשביל זה.

אילוף

אתם חייבים לאלף את הכלבים שלכם היטב מסיבה אחת פשוטה הם יכולים להיות כבדים מאוד ואז יהיה לכם קשה לגרום להם לציית לפקודות. האילוף צריך להיות בנוגע לפקודות הבסיסיות בלבד כגון לשבת, רגלי וכדומה. האילוף צריך להיות בשיטות חיוביות, אבל חשוב לבלום את ההתלהבות הטבעית של הגזע, כלב הדה בורדו רעב לחברה אנושית וחושב שאם הוא נשאר לבד מדובר בעונש על התנהגות רעה, אם אתם רואים שהכלב אינו מגיב טוב לאימון אפשר להשאיר אותו לבד בחדר שלא יכול להיפגע מהתנהגות הרסנית. הדרך הטובה ביותר לאלף את הכלב היא לגרום לו להיות נאמן אלייך כדי שהוא חלילה לא יפגע בך.