כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי האונדס

סוג המשפחה

10-13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

27-30ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

50-60ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הדלמטים, שמוצאם כנראה מחבל דלמטיה שבקרואטיה של היום, הפכו במהלך הדורות מכלבי ציד לכלבי ליווי הרצים לצד כרכרות, לכן המרץ שלהם עצום והסיבולת שלהם גבוהה במיוחד. כיום הם נמנים עם כלבי המשפחה הפופולריים ביותר.
כלב דלמטי נולד כ"לוח חלק" – לבן וצח. בגיל שבועיים מתחילות להופיע על גבו הנקודות השחורות או החומות, המאפיינות אותו. דלמטי הוא גזע הכלבים המנוקד היחיד בעולם. בבגרותו, פרוותו קצרה, קשה וצפופה, גופו שרירי, מימדי גופו בינוניים והוא חזק ונמרץ, חובב משחק וזקוק לחברת בני אדם.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבי שמירהקל לאילוף

הדלמטי הוא כלב חכם, מהיר ופעלתן, הנוטה לחוסר שקט ולדומיננטיות.
המרץ שלו, אהבתו למשחקים ולבני אדם הופכים אותו לכלב חברותי ולמעשה, ללא חברת בני אדם הוא עלול לשקוע בדיכאון. למרות אהבתו הרבה לילדים, לעיתים הוא אינו מעריך נכונה את כוחו. לכן, מומלצת השגחה בזמן שהוא משחק עם ילדים. דלמטי אינו כלב אידיאלי למגורים בבית, אלא אם כן מובטחים לו טיולים וריצות מידי יום. נטייתו לרוץ אחרי מכוניות ואופניים מחייבת לשמור עליו במקום מגודר, ללא גישה לכביש. הדלמטיים הם כלבים נקיים מאוד. רובם איסטניסים ונמנעים אפילו מכניסה לשלוליות לבוץ.

בריאות

בריאותם של הדלמטים טובה באופן כללי, אולם יש להם נטייה גדולה יותר לחירשות מלידה (בעיקר לדלמטים כחולי עיניים). על כן מומלץ לערוך לגורים בני 6 שבועות בדיקת שמיעה אצל וטרינר ולסרס גורים חרשים. בגיל המתקדם, מועד הדלמטי גם לבעיות של נוקשות בשרירי האגן.

חסר בחברת בני אדם וחסך בהליכות ארוכות וריצה, עלולים להפוך את הדלמטי לדכאוני, ולהתבטא במגוון בעיות התנהגות.

הדלמטיים נקיים ואינם מדיפים ריח חזק, כך שאין צורך לקלח אותם אלא כשהדבר מחויב. שערו הקצר של כלב דלמטי יסתפק בהברשה שבועית אחת ובשתיים-שלוש הברשות שבועיות בשתי תקופות הנשירה.

אילוף

דלמטי הוא כלב אינטליגנטי, סקרן, דומיננטי ועקשן. המרץ הבלתי נדלה שלו ויצר הציד, גורם לו להרוס רהיטים ולרדוף אחרי חתולים, מכוניות ואופניים. אולם, האינטליגנציה הגבוהה שלו ושימוש נכון ביצר הציד שלו, הופכים אותו לקל יחסית לאילוף. אם מתחילים את האילוף בגיל צעיר, ניתן לצפות לתוצאות מרשימות של כלב ממושמע המגיע לרמות הגבוהות ביותר של נאמנות וציות ויודע את מקומו אל מול הבעלים ובני הבית.

חשוב במיוחד ללמד כלב דלמטי לתעל את המרץ שלו לזמן המשחק בכדור ולריצה רק בחוץ, מחוץ לבית, ולהרגילו להתנהגות רגועה בתוך הבית, ללא כל משחק.

כדי להגן עליו ועל הנוסעים בכביש, מומלץ מאוד גם להכחיד באמצעות אילוף את יצר המרדף שלו אחר גופים בתנועה.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות