כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי ציד

סוג המשפחה

12-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

10-15ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

25-30ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב וולש קורגי מתאפיין במבנה גוף שרירי ומוצק, גוף ארוך, ראש מורם, אוזניים זקופות ואף מחודד. רגליו של הוולש קורגי קצרות ופרוותו קצרה וצפופה ומגיעה בשלל צבעים.

גזע הקורגי נחלק לשני תתי-גזע: הקרדיגן והפמברוק. שני תת-הגזע דומים מאוד במראם, אלא שלקרדיגן קורגי זנב ארוך והם, ככלל, בעלי גוף גדול יותר ופרווה ארוכה יותר משל הפמברוק קורגי וגם "שובבים" מהם. וולש קורגי הם הכלבים האהובים ביותר על משפחת המלוכה הבריטית, אשר כבר גידלה עשרות מהם.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםהיפואלרגניכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

וולש קורגי הוא כלב חביב, שמח ובעל אנרגיה בלתי נדלית, המתאים מאוד לילדים: הוא אוהב להשתולל ולשחק איתם, הוא אינו נובח או נושך גם שמציקים לו והוא יציית אפילו להוראותיהם. נקבת הקורגי אפילו מתאימה לילדים יותר מהזכר, בהיותה מאוזנת ורגועה יותר. וולש קורגי מאולף, שאינו עוין זרים, יהיה כלב משפחה אידיאלי, בעיקר אם זו משפחה הנהנית מפעילויות ספורטיביות בחוץ.

בריאות

וולש קורגי הוא ככלל גזע בריא. עם זאת, יש לכלבי קורגי נטייה לפתח בעיות בעמוד השדרה, לכן מומלץ למנוע מהם השמנת יתר, בעיקר על ידי תזונה מדודה ופעילות פיזית מרובה. טיפוס וירידה במדרגות עלול לגרום להם לכאב ולנזק לחוליות. הוולש קורגי עלול לסבול ממזג אויר חם. מומלץ לא להוציא אותו לטייל בשעות החמות ביותר ולשים לב שאינו נכווה בקיץ בכריות רגליו מאספלט לוהט.

אילוף

קורג יהוא כלב מתאים מאוד לאילוף, אפילו על ידי ילדים, והוא אוהב לרצות ובצע פקודות. מאחר והוא כלב נמרץ מאוד, מומלץ להרגיע אותו באימון גופני לפני האילוף, כדי שיהיה רגוע וקשוב יותר.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות