כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

ווסט היילנד וויט טרייר

ציד

סוג המשפחה

16שנים

תוחלת חיים ממוצעת

6-9ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

25-28ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע ווסט היילנד וויט טרייר ידוע לאנשים רבים בשם "ווסטי". כלב זה הוא אמנם כלב קטן, אבל הוא מאוד קשוח וחסון. מדובר בכלב בעל מראה מרשים, במיוחד כאשר שומרים על טיפוח פרוותו באופן עקבי. כלב הווסט היילנד הוא כלב מאוד אלגנטי במראהו, בזכות הפרווה הלבנה ועיניי הכפתור שלו. הראש של כלב הווסט היילנד וייט טרייר בעל צורה עגולה והעיניים הכהות שלו הן בצורת שקד ובעלות מסגרת שחורה. אוזניי הווסטי זקופות וקטנות. האף של הכלב בצבע שחור ולסתותיו חזקות מאוד, שיני הכלב גדולות בהשוואה לפיו הקטן. פרוות כלבי הווסט היילנד היא כפולה, גבם ישר ורגליהם חזקות ושריריות מאוד. ההליכה של כלבי הווסטי קלילה ויציבה.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםנשירת שיער נמוכההיפואלרגניכלבים קטניםכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירה

ווסט היילנד וויט טרייר הוא כלב חכם מאוד שאוהב לשהות בחברת בני אדם גם בתוך הבית וגם מחוצה לו, אבל לכלב זה יש בעיות עם חיות אחרות או חיות קטנות. אם אתם מתכננים לאמץ חיית מחמד חדשה, עליכם להציג את הווסטי בהדרגה לאותה חיה, ועליכם לדאוג בתקופה ההסתגלות לתת תשומת לב מלאה לווסטי שלכם.

כלבי ווסט היילנד וויט טרייר הם כלבים מאוד שמחים וסקרנים, הם תמיד מנסים להיות במרכז הפעילות. כלבים אלו נחשבים לאוהבים ביותר מבין שאר גזעי הטרייר. הם יכולים גם להרגיש קנאה אם הם מרגישים שאהבה אליהם פחתה.

כלבי ווסט היילנד וויט טרייר פופולאריים מאוד בזכות האישיות המגוונת שלהם. גזע זה אוהב לנבוח, לחפור, להשוויץ בעצמאות שלו ולהתעקש. רמת האנרגיה הגבוהה דורשת להוציא כלבים אלו לטיולים בפארק, לתת להם שיעורי אילוף, להביא להם צעצועים, לשחק עמם ועוד. כלבי הווסטי ישנים כ-13 שעות ביום, בעיקר בגלל כמות האנרגיה הגדולה שהם מוציאים בשעות העירות שלהם.

המגרעות העיקריות באופיו של כלב הווסטי יכולות להיות ביישנות יתר או תוקפנות יתר.

בריאות

לכלבי ווסט היילנד וויט טרייד יש בעיות בריאות מועטות והם נחשבים לכלבים חסונים ובריאים.

כלבי הווסטי צריכים להיות רגילים לטיפוח מגיל צעיר ככל האפשר. התחילו להרגיל אותם לכך באמצעות טיפוח שנמשך 2 עד 3 דקות ולאט לאט תוכלו להוסיף עוד מספר דקות להברשה. עליכם להיות תקיפים בזמן שאתם מרגילים את הווסטי שלכם להברשות, אבל אל תענישו אותו או תצעקו עליו. שגרת הטיפוח צריכה לכלול גם גזירת שיער במקומות הנחוצים ובדיקת אוזניים. אם לא תרגילו את כלבכם לשגרת הטיפוח, ואם הם לא ילמדו ליהנות ממנה, הם יכולים לפתח חרדות.
ההחלטה האם לספר את כלב הווסט היילנד וויט טרייר תלויה בעיקר בשאלה האם אתם רוצים להציג אותו בתערוכה. גילוח הפרווה יכול להפוך את פרוות הכלב לגסה יותר.

פעילות גופנית: התרגול של כלבי הווסט היילנד וויט טרייר צריך להיות שילוב בין תרגול פיזי לתרגול מנטאלי. התרגול שומר על הכלבים בכושר ובמקביל מוריד את החרדה שלהם. הכלבים זקוקים בנוסף למשחקים בפארק ולהליכות ארוכות.
כאמור, לכלבי הווסטי כמות עצומה של אנרגיה, אם הם לא יקבלו מספיק פעילות גופנית כדי להוציא אנרגיה זו, התנהגותם עלולה להפוך להרסנית כגון: לעיסת חפצים, נביחות בלתי פוסקות, חפירה, הקאות, בעיות בעשיית הצרכים ודיכאון.

אילוף

כלבי הווסטי הם כלבים גדולים הכלואים בתוך גוף קטן. הם אמיצים, אינטליגנטיים, עצמאיים, עקשניים ועם המון הערכה עצמית – תכונות מגוונות אלו יכולות להפוך את האילוף שלהם לאתגר. חשוב שכלבים אלו לא יהפכו לשתלטניים ותוקפניים כי הם עשויים לתקוף ולנשוך. כדי שהאילוף יצליח אתם חייבים קודם כל להעביר אותם תהליך סוציאליזציה נכון ולתת להם את הפעילות הגופנית הדרושה להם.
כלבי הווסט היילנד טרייר צריכים לדעת קודם כל את הפקודות הבסיסיות כגון: לשבת, לבוא, להישאר, למטה וכדומה. האילוף צריך להיות נוקשה אך חיובי. הקפידו לסיים כל אילוף עם פקודה שהכלב שלכם כבר יודע כדי שהוא ירגיש טוב לגביי ההישגים שלו

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות