כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

ויימרנר

כלבי ציד

סוג המשפחה

12-13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

30-35ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

65-70ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

ויימרנר, הידוע גם בכינוי ויימר-פוינטר, הוא גזע עתיק שטופח על ידי אצילים גרמניים במאה ה-19 למטרת ציד של דובים וצבאים. חזותו של הויימרנר אומרת אלגנטיות ואצילות. גם צבעה האפור של פרוותו וגם צבעי עיניו – כחול אפור או צהוב ענברי, הינם יוצאי דופן וייחודיים לגזע זה. לכלב ויימרנר צמיחת שיער הפוכה באזור החזה, אשר יש הרואים בה את צורת העיט – סימלה של רפובליקת ויימר בה צמח הגזע.

תכונות אופי

ידידותי לילדים

ויימרנר הוא כלב אנרגטי וערני מאוד ובעל יכולת עבודה גבוהה והתאמה לשמירה. הוא חכם, ידידותי, נאמן ואוהב ילדים ומבחינה זאת מתאים מאוד לחיי משפחה, אולם המרץ הרב והאסרטיביות שלו הופכים אותו למתאים יותר למגורים בחצר הבית מאשר בבית עצמו. הוא אפילו יכול להשתלט על הבית, לחפור בשטיח וללעוס את הספה, אם לא יזכה ל"חינוך" או לא יקבל את שעות הריצה והפעילות היומית שלו.

בריאות

כלב ויימרנר עלול ללקות בדיספלזיה של האגן, שהיא מחלה תורשתית האופיינית לגזעים גדולים. לפני האימוץ ניתן לבחון צילומי אגן של הוריהם כדי לוודא שאינם נושאים את הגנים למחלה.

אילוף

ויימרנר הוא כלב ששואף לרצות את בעליו, אולם לא קל לאלפו מאחר והוא כלב דומיננטי ועקשן. מאלף מומחה המכיר את הגזע יסייע לכם "להבהיר" לכלב מיהו אדוני הבית.