כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

טרייר רוסי שחור

45-60ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

68-76ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מסוג טרייר רוסי שחור הוא גדול מעט יותר מאשר כלב בגודל בינוני. המראה שלו בעל שיעור קומה, חסון ושרירי. גזע זה נחשב לחזק מאוד. הצוואר של טרייר רוסי ארוך וחזק, האף גדול בצבע שחור, האוזניים קטנות בצורת משולשים, הלסתות גדולות והפה שלו בשרני ושחור. כפות הרגליים של הכלב גדולות ודוביות. לכלבים מגזע זה יש פרווה שחורה / אפורה כפולה. פרוותם החיצונית קשה ודקה בצורה גלית והפרווה התחתונה של כלבי הטרייר היא הדוקה, עבה ורכה. כלבים אלו גם מגדלים גבות וזקן, בחלק העליון של הצוואר יש להם רעמה.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבים גדוליםנשירת שיער נמוכההיפואלרגני

טרייר רוסי שחור הוא במקור כלב צבאי ולכן הטבע שלו הוא לשמור ולהגן. מדובר בכלבים אמיצים מאוד וערניים אך לא תוקפניים. כלבי טרייר רוסי שחור מגיבים במהירות כדי להגן על הבעלים שלהם. הם נובחים לעיתים נדירות, הם לומדים מהר אבל יכולים להיות חשדניים כלפי זרים. כלבי טרייר רוסי שחור הם חביבים מאוד ורגישים, אבל לוקח להם זמן להתבגר לכן הבעלים שלהם צריך להיות סבלני באילוף שלהם. הם מתנהגים יפה מאוד ליד ילדים ובעלי סבלנות גבוהה לכל בני המשפחה. עקב היותם כלבים דומיננטיים רצוי שלא לגדל אותם עם כלב דומיננטי אחר.

בריאות

כלבים מגזע זה עלולים לסבול  מדיספלסיה של פרק הירך, דלקת של תעלת האוזן החיצונית, בעיות בסחוס המפרק וניוון רשתית שיכול לגרום לאובדן ראייה ואפילו לעיוורון.

הפרווה הארוכה של הטרייר הרוסי השחור מצריכה הברשה באופן קבוע, חשוב להקפיד שההברשה תעשה קרוב לעור הכלב. כדאי להשתמש לפניי הברשה בספריי מרכך מיוחד לפרווה, מומלץ לגזוז את השיער הקרוב לאוזניי הכלב כדי למנוע דלקות אוזניים. בנוסף להברשה בבית מומלץ לטפח את הכלב באופן מקצועי אחת לששה שבועות. כדאי לרחוץ את הכלב פעם בחודש ולא יותר מזה כדי לא לגרום לגירוי העור, את הסבון  צריך לשטוף ביסודיות.

פעילות גופנית: כלב מסוג טרייר רוסי שחור אוהב לצאת לטיולים ארוכים, להשתעשע ולשחק. כלבים אלו גם מאוד אוהבים מים ושלג. מכיוון שמדובר בכלבים גדולים שהפעילות הגופנית מאוד חשובה להם, שילוב של פעילות גופנית ואילוף הוא דרך מצוינת למלא אחר הצרכים שלהם.

אילוף

כלב הטרייר הרוסי השחור צריך לקבל חינוך כבר כשהוא גור, עקב אישיותו הדומיננטית חשוב שהוא יהיה בקשרים חברתיים עם אנשים ובעלי חיים אחרים מגיל צעיר מאוד. צריך להציג אותו בפניי אנשים מכל מין ולאום לעיתים קרובות, העיקרון הזה חל גם על בעלי חיים אחרים. מכיוון שמדובר בכלב מוכשר ואינטליגנטי מאוד, ניתן בקלות לחנך אותו להיות מנומס ולהתנהג כראוי. הכלבים זקוקים לאילוף נוקשה עם חיזוקים חיוביים, חשוב לבסס דומיננטיות של הבעלים בגיל צעיר ככל האפשר, עקב היותו כלב גדול הוא צריך להיות צייתן וממושמע כל הזמן.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות