כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

16-18שנים

תוחלת חיים ממוצעת

18-25ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

50-60ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב כנעני, גאוותם של מגדלי הכלבים הישראלים עקב היותו הכלב הלאומי של ישראל, הינו כלב עבודה משובח בזכות חוכמתו, נאמנותו ואהבת עבודה. כלבים חסונים אלו, בעלי הפרווה העשירה יכולים לשמש ככלבי שמירה מעולים בזכות האופי הטריטוריאלי שלהם. לרועה כנעני פרווה עבה שמאפשרת לו לחיות גם בתנאי מזג אויר קשים. הפרווה של הכלבים יכולה להיות בצבע לבן, חום זהב, חום חול, שחור או מנוקד. גובהם של הכלבים בינוני, מבנה גופם שרירי, אוזניהם זקופות והזנב שלהם מסתלסל על גבם. לכלבי רועה כנעני תוחלת חיים גבוהה במיוחד והם יכולים לחיות אפילו עד גיל 20.

תכונות אופי

הכלב הכנעני הצליח לשמור על תוכנות הבר שלו ולכן הוא כלב שמתאים יותר לאנשים בעלי ניסיון רב באילוף כלבים עצמאיים. אחת מתכונות האופי הבולטות ביותר אצל כלב כנעני היא הטריטוריאליות שלו: טריטוריאליות זו יכולה לבוא לידי ביטוי בתוקפנות, קנאות ורכושנות. הכלב הכנעני תופס את הבעלים שלו ואת ביתו כרכושו והוא יגן על רכוש זה בחירוף נפש. ככלב שמירה, רועה הכנעני יתריע כאשר דברים חריגים מתרחשים באזור עליו הוא שומר, הוא כמובן יודיע לבעלים על זרים שנכנסים לשטח. הכלב הכנעני יסתפק בדרך כלל באזהרה בלבד והוא לא יתקוף, אלא אם כן הוא ירגיש מאוים או שהפולש יתעלם מאזהרותיו.

 

הכלב הכנעני נחשב לכלב חשדן ומעט מרוחק. כלב זה נרתע בדרך כלל כאשר אדם זר מנסה לגעת בו. הכנענים אוהבים את שגרת יומם והם זקוקים לחיזוקים חיוביים אשר יגבירו את הביטחון העצמי שלהם. הכלב הכנעני זקוק מצד אחד לעצמאות וכבוד ומצד שני לחיבה רבה מצד בעליו, הכלב מסור ונאמן לכל בני המשפחה.

 

הכלב הכנעני, עקב מורשתו ככלב להקה, יכול לנסות להנהיג את בני משפחתו והוא זקוק לאילוף מתאים אשר יחזיר אותו למקומו מבלי לגרום לו לטראומה. כלבים אלו נוטים לתקוף כלבים אחרים ולכן תהיו חייבים לשמור עליו בקרבת כלבים זרים.

בריאות

כלב כנעני נחשב לכלב בריא מאוד וחזק, הוא אינו סובל ממחלות גנטיות וגם לא מבעיות של כלבים גדולים כדוגמת דיספלסיה של מפרק הירך או מרגישויות אחרות.

 

פעילות גופנית: הכלב הכנעני הוא כלב עבודה והוא זקוק לפעילות גופנית רבה. הפעילות הגופנית צריכה להיות פעילות מחשבתית לצד פעילות פיזית. כלבי רועה כנעני זקוקים לחצר גדולה ומגודרת והם יכולים גם לחיות מחוץ לבית הודות לפרווה העבה שלהם. חשוב להוציא את הכלבים להליכות ארוכות או לריצות, לשחק עמם ולתת להם אתגרים שכליים.

אילוף

נקדים ונאמר שכלב כנעני הוא כלב נבון מאוד ובעל תושייה יוצאת מן הכלל. אבל, בגלל האופי העצמאי שלו, הרכושנות והקנאות הוא זקוק לאילוף מקצועי אשר מצד אחד יגרום לו לציית מיד לפקודות, גם כאשר הוא אינו קשור ברצועה ומנגד האילוף צריך לחזק את הביטחון העצמי שלו. ענישה חמורה יכולה לגרום להתנהגות הרסנית אצל הכלב.

 

עקב חשדנותם והקושי של הכלבים הכנעניים להתרגל לשינויים, חשוב מאוד שתעבירו אותם תהליך סוציאליזציה בגיל צעיר ככל האפשר. אם תחשפו אותם כבר בהיותם גורים למקומות מגוונים וסוגים שונים של אנשים, כלבי רועה כנעני ילמדו להתגבר על חשדנותם הטבעית והם אפילו יהיו מסוגלים להתיידד עם זרים. החשיפה לבני אדם ולמקומות חדשים צריכה להיות עדינה והדרגתית.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות