כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

לברדור רטריבר

ציד

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

30-45ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

54-63ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבים מגזע לברדור רטריבר הם אחד מהכלבים הפופולאריים ביותר והקלים ביותר לזיהוי בעולם. הכלב הוא גדול וגבוה ויש לו מבנה גוף כבד ושרירי בעל חזה רחב. הגולגולת של הכלב רחבה, האוזניים גדולות ושמוטות, האף מוארך והרגליים שלו ארוכות ביחס לגוף. הזנב של הכלבים מותאם לשחייה במים והוא מאזן את גופם בזמן שהם שוחים. כלבי הלברדור רטריבר מגיעים בשלושה צבעים בסיסיים – שוקולד, שחור וצהוב אם כי קיים צבע נוסף נדיר יותר ולא רשמי והוא "כסוף". הפרווה של הכלבים היא קצרה ומעט קשה למגע.

לברדור שוקולד:

"לברדור שוקולד" חורג ממראהו הקלאסי של הגזע בזכות צבעו החם והייחודי הנובע ממוטציה גנטית המשפיעה על ייצור הפיגמנט. למרות שמושך תשומת לב, הצבע השוקולדי קשור בסיכונים בריאותיים מוגברים כמו בעיות עיניים ופגיעה במערכת החיסון. לפי חלק מהמקורות, הלברדורים השוקולדים נוטים לאופי רגוע ושלו יותר. הם עשויים להיות פחות נלהבים ומשחקיים מהצבעים האחרים, אך נאמנים ושקטים יותר. צבע זה דורש טיפול והשגחה מוגברים כדי למנוע סיבוכים בריאותיים.

לברדור צהוב:

הצבע הצהוב הוא אחד משני הצבעים המקוריים והקלאסיים של גזע הלברדור. גוונו הבהיר והזוהר מקנה לו מראה אופטימי, צעיר וידידותי. יש לקחת בחשבון כי על פרווה בהירה רואים יותר לכלוך וכתמים. מבחינת אופי, הלברדורים הצהובים נחשבים לאנרגטיים ושובבים יותר מצבעים אחרים. הם אידיאליים לילדים ולמשפחות פעילות שיכולות להתמודד עם רמת האנרגיה הגבוהה שלהם.

לברדור שחור:

הצבע השחור של הלברדור נחשב קלאסי, אלגנטי ובעל צביון רציני ואיכותי. לפרוותו החלקה והמבריקה יש נוכחות מרשימה וממלכתית. מנגד, צבע זה עלול להיות פחות בולט בלילה וכן שיערות לבנות בולטות יותר בגיל מבוגר. מבחינת אופי, השחורים נתפסים כמתונים, מרוכזים ורגועים יחסית לצהובים. הם יכולים להיות קצת פחות נלהבים במשחקים, אך מאופיינים ביכולות ריכוז וקשב טובות יותר. על כן, הם עשויים להתאים טוב יותר לחיים בסביבה עירונית או לאנשים רגועים יותר.

קיימים שני סוגים עיקריים לגזע הלברדור, לברדור אנגלי ולברדור אמריקאי, עם מספר הבדלים משמעותיים בינהם.

הלברדור האנגלי גדול יותר במבנה גופו – הוא שרירי, מסיבי וכבד יותר, עם ראש גדול יחסית. לעומתו, הלברדור האמריקאי רזה, זריז וקומפקטי יותר. מבחינת אופי, הלברדור האנגלי נחשב רגוע וממושמע יותר, בעוד הלברדור האמריקאי נחשב כספורטיבי, אנרגטי ומשחקי יותר. עם זאת, שני הסוגים ידועים באופיים החברותי והנאמן.

נקודת ההבדל המרכזית נוספת היא ביכולת העבודה – הלברדור האנגלי, המסיבי, מועדף לעיתים קרובות למשימות כח ומשיכות, בעוד הלברדור האמריקאי, הקל והזריז יותר, נחשב כמתאים יותר למשימות חילוץ ומרדף.

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבים גדוליםקל לאילוףמתאים לגידול בדירה

כלבים מגזע לברדור ריטריבר הם כלבים פעילים מאוד, הם גודלו למטרות ציד ושחייה ויש להם אנרגיה רבה. כלבים אלו יכולים להיות חיות מחמד מעולות וחברים נפלאים, אבל הם גם מהווים אתגר לאילוף עבור בעלי הכלבים חסרי הניסיון. מי שיודע כיצד להתמודד עם האופי שלהם יגלה כלבים נפלאים, אבל מי שלא ייתן להם את תשומת הלב הנחוצה להם, יגלה שהם יכולים להפוך לסיוט. כלבי הלברדור רטריבר הם מאוד ידידותיים
קל להציגם בפניי אנשים חדשים ללא חשש מהתנהגות תוקפנית, או נביחות מוגזמות, אבל הנטייה שלהם לקפוץ על אדם חדש יכולה להרתיע אנשים רבים. למרות שמדובר בכלבים אינטליגנטיים מאוד,
יצא להם מוניטין של שוטים בעיקר בגלל ההיפראקטיביות שלהם. הם גם אינם בשלים נפשית עד גיל שלוש. אימון מוקפד יכול לעזור לכלבים אלו לחשוב לפניי שהם פועלים ולהתנהג כראוי.
כלבי הלברדור רטריבר יכולים להתאים לילדים, אבל מכיוון שהם יכולים להזיק להם שלא בכוונה ולפעמים אף לפצוע אותם, חייבים להשגיח עליהם בזמן שהם משחקים עם הילדים. בגלל ידידותם הרבה הם אינם כלבי שמירה טובים.

בריאות

גזע הלברדור רטריבר נחשב באופן כללי לגזע בריא, אבל הוא יכול לפעמים לסבול מבעיות בריאותיות כשהגדולה מכולן היא דיספלסיה של המפרק. כמו כן, הם נוטים למחלות עיניים כגון ניוון רשתית.
יש להם תיאבון גדול וכתוצאה מכך נטייה להשמנה ולכן חשוב שהבעלים יקפידו על כך שהם יאכלו במידה הראויה להם ולא ישמינו. חשוב להבריש את פרוותם הנוקשה באופן קבוע כדי להסיר שיער מת,
חשוב לרחוץ אותם בשמפו עדין כדי לא לפגוע בפרווה העמידה במים שלהם. מומלץ לבדוק את האוזניים של הלברדור באופן קבוע.

פעילות גופנית: כלבי הלברדור רטריבר זקוקים להמון פעילות גופנית, במיוחד בשלושת השנים הראשונות לחייהם, המינימום שדרוש הוא שתי הליכות ארוכות ביום. הקפידו להשתמש ברצועה חזקה, מכיוון שהם מאוד חזקים והם יכולים למשוך אתכם ולהוציא אתכם משווי משקל. מעבר להליכות, תהיו חייבים למצוא מקום לפעילות הגופנית שלה הם כל כך זקוקים, חצר סגורה היא הפתרון הטוב ביותר. הגדר של החצר חייבת להיות גבוהה מאוד מכיוון שהם יודעים לקפוץ היטב והם יכולים לברוח בקלות מחצר בעלת גדר נמוכה. כלבי הלברדור רטריבר אוהבים מאוד לשחות והם ייהנו מכל הזדמנות שתקרה על ידם לעשות כן. כאשר מדובר בכלבים צעירים עליכם לשמור עליהם בשחיות הראשונות שלהם.

טיפוח: טיפוח הפרווה של גזע הלברדור דורש תשומת לב מיוחדת. פרוותם הצפופה והארוכה של הלברדורים נושרת בכמויות גדולות, במיוחד בתקופות מעבר בין עונות בהם הכלבים מחליפים את מרבית פרוותם. במהלך תקופות אלה, יש לצפות להמון שערות שנושרות בבית ולהידרש להברשה יסודית יומיומית כדי למנוע כדורי פרווה. בשאר התקופות הנשירה ממוצעת ודרושה הברשה שבועית כדי להסיר פרווה מתה ולמנוע סיבוכי עור.

מעבר להברשה, חשוב לטפח את פרוות הלברדור על ידי רחצה חודשית עדינה וטיפול נכון במוצרים איכותיים שכן פרוותם עדינה ורגישה. כמו כן, יש להקפיד על תזונה עשירה לשימור פרווה בריאה ומבריקה.

בנוסף חשוב לשים לב לטיפוח האוזניים של הלברדור – אוזניהם הגדולות של לברדורים דורשות ניקוי שבועי כדי למנוע צבירת לכלוך ולמנוע זיהומים.

כלבים מגזע זה נוטים לריור ולכן יש לנקות אזור הפה באופן קבוע.

לפני הבאת לברדור הביתה, חשוב להיערך למלאכת הטיפוח הדרושה – להצטייד בכלי הברשה טובים, תכשירי רחצה איכותיים ולתכנן את זמן הטיפול השבועי והחודשי הנדרש. גזע זה דורש מעורבות והשקעה בטיפוח הפרווה והגוף כדי לשמור על בריאותו, יופיו וניקיונו.

אילוף

התנהגותם הנרגשת והקופצנית של כלבי הלברדור רטריבר מחייבת אילוף מוקפד בעיקר בגלל גודלם וכובד משקלם, לכן אתם חייבים להתחיל באילוף בגיל צעיר ככל האפשר. בתחילה הכירו לכלב את הפקודות הבסיסיות ובמיוחד "לשבת" ו"ארצה". האילוף שלהם צריך להיות עקבי וחיובי בעזרת מתן פרסים על התנהגות טובה ועונשים על התנהגות שלילית. חשוב שהפקודות והאילוף יתואמו על ידי כל המשפחה,
מכיוון שאם אחד מבני המשפחה כן יסכים להתנהגות שלילית, לדוגמא קפיצה על אנשים, הכלב ימשיך לקפוץ על אנשים בגלל המסר הלא ברור. כל בני המשפחה חייבים להיות מודעים לכללים בנוגע לכלב ולאכוף אותם עליו.
מדובר בכלבים מאוד אינטליגנטיים שלא יבצעו פקודה אם היא נראית להם לא הגיונית. פרסים חיוביים על התנהגות טובה צריכים להיות מילוליים ועל ידי הבעת חיבה מעשית כגון ליטופים וחיבוקים, פרסים של מאכלים אהובים יכולים להיות בעייתיים עקב העובדה שכלבים אלו נוטים לאכול יותר מידי ולהשמין.

תזונה

הלברדור הוא גזע גדול פעיל שדורש תזונה עשירה בחלבונים ובשומנים איכותיים. על כן יש חשיבות רבה למזון אותו אוכל הכלב – חפשו מזון עשיר בחלבונים מן החי (בשר וביצים, לפחות 22% חלבון). זאת כדי לספק את צרכי האנרגיה הגבוהים של הגזע ולאפשר בנייה של מסת שריר חזקה.

חשוב להקפיד על מקורות שומן בריאים כדוגמת שומן צמחי בלתי רווי, דגים וחומצות שומן חיוניות כמו אומגה-3 ואומגה-6. שומנים אלו חיוניים לעור ולפרווה הצפופה, וגם עוזרים עם הירידה בכולסטרול ומניעת מחלות לב.

גזע זה נוטה להשמנה, לכן יש לוודא כמות מזון יומית מומלצת ומבוקרת על פי הוראות ההאכלה של המזון אותו בחרתם ואף  להיוועץ בוטרינר במקרים חריגים. עבור לברדורים הסובלים מעודף משקל יש לחפש מזון המכיל כ-10-12% שומן בלבד.

לברדורים זקוקים לתזונה עשירה גם בסידן, אבץ וויטמינים לשימור עצמות ושיניים חזקות. בנוסף, תוספת גלוקוזמין וכונדרויטין למזון יכולים לסייע באיחוי פציעות וניוון סחוסים.

בגלל הסיכון המוגבר למחלות עיניים, מומלץ להעשיר את תזונת הכלב בלוטאין וזאת'ין – חומרים המגינים על העיניים ומונעים ירידה בראייה בגיל מבוגר.

אורבן צ'ויס בוגר גזע גדול – מזון יבש, מלא, עשיר ומאוזן לכלבים אורבניים בוגרים מגזע גדול על בסיס עוף עם 35% חלבון. מכיל עוף טרי ושמן סלמון יחד עם  נוסחת ה- Daily Protection המסייעת בשמירה על משקל תקין באמצעות יחס מאוזן בין חלבון, שומן ופחמימות, בהפחתת מתחים ושמירה על תחושת רוגע באמצעות קמומיל, פסיפלורה, וחיידקים פרו-ביוטיים ובשמירה על כפות הרגליים מפני שחיקה באמצעות שילוב ייחודי של 150 מ"ג/ק"ג אבץ. המזון מועשר בחומצות שומן אומגה 3-6 לשמירה על בריאות העור והפרווה.

אקאנה בוגר גזע גדול – כלבים התפתחו בטבע כקרניבורים בעלי התאמה ביולוגית לתזונה עשירה בחלבונים ודלת פחמימות. מזון אקאנה לכלבים בוגרים מכיל עופות מגידולי חופש, ביצי חופש שלמות ודגי סנדל שנידוגו בטבע- כולם מסופקים שלמים וטריים וכוללים חלקי בשר מטרף שלם.
מזון אקאנה מותאם ביולוגית לצרכיהם של כלבים בוגרים ולכן עשיר בחלבון, דל בפחמימות ואינו מכיל דגנים.

N&D אושן הרינג דלעת תפוז כלב מדיום מקסי – הינו מזון יבש ומלא המבוסס על חלבון דגים איכותי, ללא דגנים שיכול להתאים גם לכלבים לבעלי רגישויות עור או מזון. סדרת אושן מתאפיינת ברמות גבוהות של חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה -3 ובואנטיאוקסידנטים המסייעים להפחתת תהליכים דלקתיים .הדלעת מהווה מקור לנוגדי חמצון לתמיכה במערכת החיסונית, הגנה על מערכת הלב, ובעלת פעילות אנטי דלקתית, אנטי סוכרתית ובעלת ערך גליקמי נמוך. התפוז עשיר בוויטמינים מקבוצה B, ויטמין C, אבץ, אשלגן, סידן ופלבונואידים (נוגדי חמצון). עד כ-96% ממקור החלבון במזון, מקורו מן החי. כל המוצרים של N&D ללא חומרים משמרים וללא מרכיבים מהונדסים גנטית (GMO FREE).

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות