כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטינו נפוליטנו

מסטיף

סוג המשפחה

8-10 שנים

תוחלת חיים ממוצעת

50-68ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

60-78ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

מסטינו נפוליטנו (או "מסטיף נפוליטני") כפי שהשם מרמז, מגיע מדרום איטליה. הוא גודל על ידי חקלאים באזור אשר סביב נאפולי. תפקידיו היו לשמור ולהגן על הבית, החווה ועל המשפחה.

לכלבי מסטינו נפוליטנו יש היסטוריה מפורסמת למדי, החל מהאימפריה הרומי, אז שימשו ככלבי מלחמה וקרבות זירה. לאחר מלחמת העולם השנייה, זכה הכלב שוב לפופולאריות, אז פורסם תקן הגזע הראשון והוא הפך לאוצר לאומי.

המסטינו נפוליטנו הוא כלב ענק עם מבנה שרירי ונוכחות עוצמתית. בגלל גודלו העצום, יש לו מראה יוצא דופן – גופו ארוך יותר מגובהו, מה שמקנה לו מראה חתולי, כמו אריה.

גופם מכוסה בעור רפוי, עם הרבה קפלים. הראש שלהם גדול אף יותר מגופם והפנים שלהם כל כך מקומטים שאפילו עיניהם נראות חבויות מאחורי הקפלים. אם אתם חולי ניקיון – הכלב הזה הוא לא בשבילכם! כמויות הריר שהוא מזיל הן עצומות.

תכונות אופי

כלבי שמירהכלבים גדולים

למסטינו נפוליטנו אינסטינקט הגנה ורתיעה מזרים, אבל הוא אוהב ואכפתי במיוחד כלפי בני משפחתו. הוא אוהב להתכרבל בתוך הבית או לצאת עם בני המשפחה לטיולים קצרים ובמקביל מגונן עליהם ועל רכושם ומהווה כלב שמירה יעיל במיוחד.

מה שכן – הוא קצת יותר שקט מכלבים אחרים, ולא תשמעו אותו נובח לעתים קרובות מאוד.

אם הוא עבר תהליך סוציאליזציה ותרגול מגיל צעיר – סביר שהוא יהיה רגוע ולא יהיה לו צורך להגיב בתוקפנות אם המצב לא מחייב זאת.

בריאות

בדיוק כמו גזעי כלבים גדולים אחרים, גם מסטינו נפוליטנו נוטה לכמה בעיות בריאותיות. הגוף הכבד שלו מפעיל לחץ רב על העצמות שלו. צריך להיות זהירים ולשלוט ברמות הפעילות שלו על מנת לא לפגוע בבריאות המפרקים ולגרום להפרעות במפרקים כמו דיספלזיה של מפרק הירך ודיספלסיה במרפק.

למרות שזה נדיר, כלבים עם חזה עמוק וגוף ארוך הם בקבוצת סיכון לפתח מצב קטלני הנקרא היפוך קיבה – מצב שבו ישנה הצטברות של אויר והתהפכות הקיבה סביב ציר הושט. אם יש חשד – יש להגיע בבהילות למרפאה הוטרינרית.

 

למסטינו הנפוליטנו, כמו יתר הגזעים הענקיים, יש גם אפשרות להתפתחויות של מצבי לב. קרדיומיופתיה היא מצב לב שבו הלב הופך מוגדל. הכלב מראה תסמינים של אי ספיקת לב. אין לזה תרופה, אבל ניתן לשלוט בזה עם אמצעי זהירות, דיאטה ותרופות.

בעיות בריאות אחרות כוללות עין דובדבן. הבלוטה בעפעף הופכת מגורה ונראית אדומה מדם, ומכאן השם. ניתן לתקן את העפעף בניתוח במידת הצורך.

 

מסטינו נפוליטנו מועד לעודף משקל בקלות אם צורכי הפעילות הגופנית שלהם אינם מסופקים – הוא זקוק לטיולים קבועים, אך לא ארוכים – שמרו על טיולים קצרים אך תכופים.

אילוף

אימון המסטינו הנפוליטנו צריך להתחיל בהקדם האפשרי, רצוי במהלך גיל הגורות – בגיל שמונה שבועות בערך. ככל שהם מתבגרים, הם הופכים האימון הופך ליותר מאתגר. חשוב לעבוד רק באמצעים חיוביים – המסטינו נפוליטנו יגיב היטב לחיזוק חיובי ותגמול על התנהגות טובה.

מכיוון שבאופן טבעי יש לו חשד כלפי זרים, אימון סוציאליזציה הוא המפתח עבורו. יש לעזור לו כבר בגיל צעיר ללמוד כיצד לקבל את פני האורחים בצורה טובה ולהבחין בין חבר לאויב.

הסוציאליזציה שלו עם חיות מחמד וזרים אחרים, צריכה להתחיל מגיל צעיר ולהיות מתמדת, לכל החיים, כדי שלא יהפוך לחשדן ומגונן מאוד.

צריך לקחת בחשבון שלא כמו הכלב הבוגר, גורי המסטינו נפוליטנו הם בדרך כלל עדיין אנרגטיים ושובבים. מכיוון שהעצמות שלהם כל כך גדולות, המפרקים עלולים להינזק בקלות. חשוב להגביל את פעילות הריצה והקפיצה של הגור ולפקוח עין – במיוחד במזג אוויר חם, מכיוון שגופו נוטה להתחמם יתר על המידה.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות