כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

מסטיף אנגלי

כלבי ענק

סוג המשפחה

9-11שנים

תוחלת חיים ממוצעת

57-95ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

60-80 ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלבי מסטיף אנגלי מגיעים במקור מבריטניה, לשם הובאו על ידי הרומאים ככלבי זירה במאה השישית לפני הספירה. המסטיף האנגלי הוא כלב חזק, מוצק ומאסיבי שכל מראהו מקרין עוצמה. הוא מתאפיין בבית חזה גדול, במרווח בין רגליו הקדמיות, בראש רחב "מרובע" ובמסיכה שחורה באזור העיניים, האף והפה. אזניו שמוטות ופיו המדולדל נוטה לרייר. פרוותו לרוב קצרה וצפופה בגווני חום בהיר, אפור או כסוף וזנבו ארוך.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהקל לאילוף

למרות חזותו האימתנית והיותו טריטוריאלי וכלב שמירה מעולה, כלב מגזע מסטיף האנגלי ניחן במזג נעים ורגוע במחיצת בעליו. הוא צייתן, אינטליגנטי, מסור לילדים ולבני המשפחה ואינו נכלל בישראל ברשימת סוגי כלבים מסוכנים, המסטיף אינו נבחן מטבעו, אך ינבח כשמשהו חריג קורה. השילוב של תכונות אלו, הופך כלב מאסטיף אנגלי לכלב בית אידיאלי, אבל גם לכלב הגנה או שמירה, לכלב משטרה מצטיין ולכלב חילוץ והצלה מסור.

בריאות

מימדיו של המסטיף האנגלי גורמים לו להיות מועד לבעיות אגן וגפיים, ולכן מומלץ לשמור שמשקלו יהיה תקין. תזונה נכונה, הימנעות מהאכלת יתר, דיאטה במידת הצורך וחיזוק שרירי הרגליים בטיולים תכופים, במשחקים ובהליכה מהירה, ימנעו מכלב מסטיף להגיע לעודף משקל שיסכן אותו.

בעיה נוספת שכדאי לאתר כבר בשלב מוקדם היא בעיית עיניים.

אילוף

כדי להוציא את המיטב מכלב מסטיף אנגלי, וכדי ליהנות גם מאופיו ה"ג'נטלמני" וגם מיכולות השמירה וההגנה הטבעיות שלו, מומלץ לאלפו מגיל צעיר. כלב מסטיף אנגלי הוא אינטליגנטי וצמא לאהבה ולכן ניתן לאלפו בקלות יחסית למשמעת, לשמירה ולחיי המשפחה. יש לזכור כי היותו כלב שמירה מלידה, הוא רק הבסיס וכי יש להכשיר אותו ולאמנו לכך. אילוף נכון ומקצועי יחזק את בטחונו העצמי, אך ימנע ממנו להפגין דומיננטיות. מומלץ מאוד להתחיל את האילוף כשהמסטיף עדיין גור, כדי לחשוף אותו לגירויים שונים בלי לפחוד, כדי לווסת את עוצמת הנשיכה שלו ולמנוע נזק לגוף או הרס של חפצים בבית וכדי לחבב עליו את תהליך האילוף.