כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

תיאור כללי

כשזכר ונקבה מעמידים צאצאים הגורים מקבלים את מחצית הגנים מהאמא ומחצית הגנים מהאבא. אבל לא כל הגנים באים לידי ביטוי באופן שווה. היחס בין התכונות שגור כלב מעורב מקבל מכל אחד מהוריו הוא אקראי והוא שיקבע את המראה החיצוני ותכונות האופי. אם לדוגמה לברדור מזדווג עם רועה גרמנית, יכולים להיוולד גורים שנראים ומתנהגים כמו רועה גרמני, גורים שנראים ומתנהגים כמו לברדור, גורים שנראים כמו לברדור ומתנהגים כמו רועה גרמני, גורים שנראים כמו רועה גרמני ומתנהגים כמו לברדור, גורים שנראים כמו תערובת בין רועה גרמני ללברדור ומתנהגים כמו לברדור ועוד ועוד. מובן, שבאותו שגר יכולים להיות מיוצגים גורים מכל הסוגים.

 

תכונות אופי

אם יודעים איזה גזעים מיוצגים בתערובת, ניתן לנחש מה יהיו תכונות האופי של הכלב המעורב ובמשך הזמן לומדים את תכונותיו בפועל.

בריאות

מצבם הבריאותי של כלבים מעורבים טוב יותר בהשוואה לכלבים גזעיים, כי ישנן מחלות גנטיות האופייניות לגזעים מסוימים. ככל שהמאגר הגנטי של כלב מעורב מגוון יותר, מחלות אלה פחות ופחות שכיחות.

אילוף

בניגוד לכלבים גזעיים, שלגביהם ניתן לנבא כמה יהיו נוחים או קשים לאילוף, בהתאם לגזע, הרי שעצם היותו של כלב מעורב לא מאפשרת ניבוי כזה. בין הכלבים המעורבים יש שהם נוחים לאילוף ויש שלא ניתן כלל לאלף אותם.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות