כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי רועים

סוג המשפחה

11-13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

30-45ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

60-73ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע מרמנו, המכונה גם "אמרניני" באיטלקית, הוא כלב רועים שמקורו באזור טוסקנה שבאיטליה, שם נהג לשמור על עדרי הצאן. כלב מרמנו מתאפיין בגוף מוצק, בעוצמה פיזית, בראשו הגדול ואפו השחור ובפרוותו הלבנה, הארוכה והסמיכה. תנאי הגידול האידיאליים למרמנו הוא שדות פתוחים הרחק משכנים, בשל נטייתו הטבעית ככלב שמירה לנבוח על זרים.

תכונות אופי

כלבי שמירה

מרמנו נחשב לכלב אמיץ ונאמן, הנחלץ להגן על בעליו מפני סכנה. הוא אינטליגנטי וחברותי וקל לאילוף, למרות עקשנותו. כלב המרמנו רגוע עם המשפחה, אך נוטה להיות עוין כלפי זרים. הוא מסתדר עם ילדים, בתנאי שהורגל לחברתם בזהירות, מגיל צעיר או בעזרת מאלף.

בריאות

לכלב מרמנו אין בעיות בריאותיות מובהקות, אולם יש לשים לב שלא יהיה תחת השמש זמן ממושך מידי. פרוותו הצפופה הופכת את גופו למתאים יותר לתנאי קור מאשר לחום. חשוב לשמור על הכושר הפיזי שלו ולתת לו לרוץ במרחב הפתוח. כן מומלץ לשמור על ניקיון פרוותו הארוכה, כדי למנוע התפתחות בעיות עור ולקחת אותו לביקורת תקופתית אצל הווטרינר.

אילוף

למרות שמרמנו הוא כלב שמירה, מומלץ להיעזר במאלף מקצועי כדי לשפר את ביצועי השמירה שלו, ובעיקר כדי להרגילו לציות לבעליו למרות אופיו הפראי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות