כניסת לקוחות עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

ניופאונדלנד

8-13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

זכר: 75-80 נקבה: 50-70ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

זכר: 75 נקבה: 68ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

ניופאונדלנד הוא גזע כלבי ענק, בעלי פרווה עבה, שמקורו בכלבי דייגים בניו-פאונדלנד שבקנדה. בשל גודלם, עוצמתם הפיזית והיותם שחיינים מצטיינים, הניופאונדלנדים מצטיינים ככלבי חילוץ והצלה, ביבשה ובמים. פרוותו של כלב ניופאונדלנד כפולה, עבה ועמידה במים והיא מופיעה בשלוש קבוצות צבע: שחור עם כתמים לבנים, לבן עם כתמים שחורים וחום.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדולים

ניופאונדלנד הוא כלב עבודה חזק ואינטליגנטי, אבל אידיאלי גם ככלב משפחה. הוא "דובון" פרוותי רגוע וצייתן, בעל מזג נעים ונוח. כלב ניופאונדלנד נפלא עם ילדים, בעיקר אם הורגל אליהם מגיל צעיר ולמד לא לפגוע בהם בגופו הגדול בלי כוונה. הוא אוהב לחיות כחלק מהמשפחה.
כדי להפוך אותו למודע לגודלו במגעיו עם סביבתו וליהנות מאופיו המתוק, יש להעבירו כבר בגיל צעיר תהליך של סוציאליזציה ולהפגיש אותו עם סביבות סואנות, אנשים שונים, ילדים, כלבים וחיות נוספות ולהרגילו לחברתם.

בריאות

קצב הגדילה המהיר של ניופאונדלנד בשנה הראשונה לחייו, חושפת אותו לבעיות בעצמות. תופעה זאת, בצרוף גודלו, גורמת לו להזדקן מהר יותר מכלבים קטני מידות.

אילוף

האינטליגנציה והרצון של כלב ניופאונדלנד לרצות הופכים אותו לקל לאילוף. מאחר ובסיום הגדילה יגיע משקלו למשקלו של אדם בוגר, מומלץ להרגילו לרצועה ולהתחיל את האילוף למשמעת ולציות עוד כשהוא גור.