כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

8שנים

תוחלת חיים ממוצעת

55-75ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

70-90ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

הכלב הענק מגזע סן ברנרד הוא כלב מדהים ביופיו ובאופיו. כלב הסן ברנרד שמקורו באיטליה ובהרים האלפים בשוויצריה שייך לקטגוריית כלבי העבודה. כלב זה זכה לפרסום רב בזכות חילוץ והצלת חייהם של אנשים רבים שנתקעו בסופות שלג.
כלב הסן ברנרד הוא כלב שרירי וחסון בעל ראש חזק, אף רחב, שפתיים בצבע שחור ועיניים כהות. כפות הרגליים של כלב הסן ברנרד גדולות וחזקות וזנבם ארוך ורחב. הפרווה של הסן ברנרד ארוכה וצפופה במגוון גווני צבע. הפרווה בפנים ובאוזניים היא בדרך כלל כהה. הפרווה באזור הקולר והחזה, הרגליים הקדמיות כפות הרגליים וגם בקצה הזנב היא בצבע לבן.
תוחלת החיים של גזע הסן ברנרד היא קצרה עקב גודלו.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדוליםקל לאילוףכלבי אזהרה

אפשר להגדיר כלב זה ככלב מלכותי, לא רק בזכות מראהו, אלא בעיקר בזכות אופיו העדין. כלב הסן ברנרד מתייחס באדיבות לכל אחד והוא מאוד סובלני עם ילדים. הנאמנות של הסן ברנרד גבוהה מאוד והוא מעוניין תמיד לרצות את בעליו.

בריאות

כלב הסן ברנרנד יכול לסבול, כמו כלבים גדולים אחרים, מסיבוך של פיתול קיבה שיכול לגרום להם חלילה למוות. הקפידו להאכיל את כלבכם שלוש ארוחות קטנות ביום, במקום ארוחה גדולה אחת. כמו כן כלבי הסן ברנרד יכולים לסבול מבעיות בלב, דיספלסיה של מפרק הירך, בעיות בעור והתהפכות העפעף.
כדאי להבריש את כלב הסן ברנרד על בסיס קבוע עם מברשת קשה. רחצה צריכה להיעשות רק בעת הצורך ורק עם שמפו עדין שלא יהרוס את השומן הטבעי של הפרווה. עליכם להקפיד לנקות את עיני הכלב עקב רגישותן.
כלב הסן ברנרד משיר פרווה פעמיים בשנה והברשה תכופה יותר תוכל לעזור לכם להתמודד עם הנשירה בתקופות אלו.

פעילות גופנית: כלבי הסן ברנרד זקוקים להליכה ארוכה מאוד בכל יום כדי שהם יהיו מאושרים ובמצב פיזי טוב. כאשר אתם משחקים עם גור סן ברנרד הקפידו לא לגרום לו למאמץ מיותר, עד אשר העצמות שלו יתחזקו.
אפשר להחזיק את הסן ברנרד בתוך דירה, בתנאי שתקפידו על הליכה ארוכה בכל יום. אם יש לכם חצר קטנה ומגודרת הם ישמחו מאוד לשחק ולשוטט בה. כלבי הסן ברנרד מתאימים כמובן לחיים מחוץ לבית, אבל בשל אופים האוהב הם יעדיפו להיות עם בני המשפחה. תנאי מזג אוויר חמים מידי יכולים לפגוע בהם.
כלבי הסן ברנרד מזילים רוק, בעיקר לאחר שהם אוכלים ושותים. כמו כן הם נוטים לנחור ולגנוח, – עליכם לדעת בוודאות שאתם יכולים לחיות עם כלב כזה.

אילוף

כלב הסן ברנרד הוא כלב נבון מאוד וקל לאילוף. עליכם להתחיל לאלף אותו מוקדם ככל האפשר בגלל גודלו הרב. חשוב שתלמדו את כלבכם לא לקפוץ על אנשים עוד בהיותו גור. זכרו שכלב זה הולך להפוך לענק וחזק מאוד ולכן לימוד כלב שליטה בדחפים מאוד קריטי, עליכם לדעת לשלוט בו בכול מצב. כלבי הסן ברנרנד רוצים תמיד לדעת מה אתם מצפים מהם. עליכם להזכיר לו באופן קבוע שאתם מנהיגי הלהקה.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות