כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

סטר אנגלי

ציד

סוג המשפחה

26-28ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

58-69ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

גזע הסטר האנגלי הוא סמל לאלגנטיות ואצולה, מבנה גופם רזה עם חזה המשדר עוצמה, קווי הגוף חלקים והשרירים חזקים, הפרווה הדו צבעית שלהם בולטת בייחודיותה ומוסיפה להם מראה אריסטוקרטי אלגנטי. נהוג לומר שכלבי הסטר היו צדים על ידי הפנוט הטרף שלהם, בזכות המראה המרשים שלהם ויופיים יוצא הדופן. הפרווה של הסטרים היא שטוחה באורך בינוני והיא הופכת לנוצתית באזורים מסוימים, בעיקר באזור האוזניים, הזנב והרגליים.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדוליםקל לאילוףכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירה

כלב הסטר האנגלי הוא כלב ציד במקור, אנרגטי מאוד ובנוי לחיים בחוץ, כאשר הסטר יכול להוציא את האנרגיה שלו על ידי פעילות גופנית הוא מאושר מאוד. הבעלים של הסטר האנגלי חייב להיות בעל חצר גדולה ומגודרת ונכונות להשקיע שעות בכל יום להליכה או ריצה, רק כך כלב הסטאר יישאר רגוע ויהיה חיית מחמד אידיאלית. גזע הסטר האנגלי נחשב לידידותי מאוד והוא זקוק לחברתם של בני אדם, לכן אסור לו לשהות יותר מידי זמן לבדו. כלבי הסטר טובים מאוד עם ילדים, אבל לא עם בעלי חיים אחרים, הם זקוקים לשפע של חיבה אשר תהפוך אותם לבני לוויה נאמנים ומצחיקים.

בריאות

כלבי הסטר האנגלי עשויים לסבול ממספר בעיות בריאותיות כגון: דיספלסיה של מפרק הירך, בעיות בבלוטת התריס, חירשות מולדת. בנוסף על כך, גזע זה רגיש לסוגי סרטן מסוימים ולמחלות עור, רוב המחלות הן גנטיות, לכן בחירה מוקפדת של הכלב על פי השורשים שלו, יכולה למזער את הסיכונים למחלות אלו. צריך לסרק את פרוות כלבי הסטר על בסיס יומי ולשים לב במיוחד לאזורים הפרוותיים יותר. חשוב מאוד להקפיד שלכלב לא יהיו פרעושים, קרציות או טפילים אחרים, טפילים אלו יכולים לגרום לנזק משמעותי לפרוות הכלב.

פעילות גופנית: כלב הסטר האנגלי זקוק לפעילות גופנית נמרצת בכל יום של שעתיים עד שלוש שעות. חובה להוליך את הסטר עם רצועה ולהחזיק אותו חזק וקצר, אחרת תמצאו את עצמכם נגררים אחריו. כלב זה מתאים לטיולי קמפינג במקומות בודדים כדי שהוא לא יטריד אחרים. אם אין לכם חצר גדולה תצטרכו לרוץ איתו בכל יום, או לרכב על אופניים לצדו. אתם חייבים לאלף את  הסטר היטב כדי שיתנהג כמו שצריך. חשוב שהתרגול של הכלב לא יפגע במפרקים שלו ולכן כדאי להתייעץ עם הווטרינר כדי לבנות סדרת תרגילים המתאימה לכלב.

אילוף

כלב הסטר האנגלי הוא כלב בעל אישיות עצמאית והוא רואה עצמו כשותף של הבעלים ולכן קשה לו לציית לפקודות, אבל כדי לחיות אתכם בשלום, הסטר זקוק לאילוף. האילוף צריך להיות בשיטה חיובית של תגמול ומוטיבציה ונטול ענישה, אפילו טונים קשים בקול יכולים לפגוע בסטר, מכיוון שמדובר בזן רגיש ביותר, כאשר הם נפגעים הם יכולים לסגת להתנהגות העצמאית האינסטינקטיבית שלהם שאינה תואמת את האילוף.