כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי רוח

סוג המשפחה

12-14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

18-27ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

58-71ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

מבנה גופו הרזה ומהירות הריצה הגבוהה שלו, משייכת בבירור את כלב הסלוקי לקטגוריית כלבי הרוח. גזע הסלוקי הוא גזע עתיק מאוד שמקורו ככל הנראה באחת מארצות אסיה המערבית. כלב מדברי זה בניגוד לכלבים גזעיים אחרים, הצליח לשמור על תכונותיו המקוריות במשך אלפי שנים.
כלבי הסלוקי הם כלבים גבוהים ורזים, מבנה גופם מותאם במיוחד לריצה מהירה. תפקידם של כלבי הסלוקי היה להחזיר את הצייד לבעלים – בזכות הלסת הרכה של כלב זה, הוא אינו פוגע בחיה הניצודה, אלא מביא אותה שלמה וחיה לבעלים.
כלבים מגזע סאלוקי מסוגלים לרוץ במהירות, לאורך קילומטרים רבים, גם כאשר תנאי השטח קשים מאוד ואפילו בלתי אפשריים לסוגי כלבים אחרים.
ראשם של כלבי הסלוקי בעל מבנה ארוך וצר, כאשר העיניים, בצבע חום בהיר או כהה, הממוקמות בצידי הראש, מעניקות לסלוקי שדה ראייה רחב. רגליו של כלב הסלוקי דקות ועצמות גופו נראות מתחת לפרווה. כל גופו של כלב הסלוקי בנוי לריצה מהירה החל מגב גמיש, דרך ריאות גדולות מהרגיל וכלה בזנב ארוך המשמש לו להיגוי.
לגזע הסלוקי שתי צורות פרווה, האחת פרווה קצרה, מבריקה וצמודה לגוף, והשנייה היא פרוות נוצה שהיא פרווה ארוכה יותר. צבע הפרווה הוא בדרך כלל בצבע חול, או גוונים של חום ולפעמים אף אדמדם, בארצות אחרות ניתן למצוא גם כלבי סלוקי בצבע שחור.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים גדולים

כלב מגזע סלוקי הוא כלב רגיש ומלא חיבה. בנוסף הוא גם כלב עצמאי ובעל תבונה גבוהה. כלבי הסלוקי אוהבים את בני משפחתם, אבל רגישותם הרבה יכולה להפוך אותם למסויגים כלפי חלק מבני המשפחה ולפעמים הם יעדיפו לחבור לאדם אחד בלבד מבני המשפחה. כלב זה יכול להסתדר עם ילדים בוגרים וחיות מחמד אחרות, בתנאי שלא מדובר בחיות קטנות מידי אותן הוא מחשיב כטרף.

בריאות

כלבים מגזע סלוקי נחשבים לכלבים בריאים באופן כללי, אבל הם יכולים לסבול ממחלות רשתית, גלאקומה ורגישות לשמש, מומלץ להקפיד על שמירת כלבים אלו בצל ככל האפשר. הפרווה של כלב סלוקי אינה נושרת כמעט והוא אינו זקוק לטיפוח רב. סירוק שלוש פעמים בשבוע, רחצה אחת למספר חודשים, גזיזת ציפורניים וניקוי עדין של אוזניים ישמרו על הכלב שלכם מטופח ובריא.

פעילות גופנית: עקב היותו כלב רוח וכלב ציד כלב הסלוקי זקוק לפעילות רבה ופעמים רבות הוא מעדיף פשוט לרוץ למרחקים על פני משחקים אחרים. כלב הסלוקי יכול לרדוף ולצוד חיות קטנות, לכן עליכם לקשור אותו ברצועה בזמן ההליכה והריצות מחוץ לבית. כלב הסאלוקי הוא כלב עצמאי והוא יכול לנסות לברוח לכם, אם תשחררו אותו בחצר שאינה גבוהה מספיק או מגודרת היטב. כלב הסלוקי אינו מתאים לגידול בדירה אם אין לכם חצר.

אילוף

עדינות אופיו של כלב הסלוקי דורשת אילוף עדין ועקבי, כדי לא להפוך אותו לכלב מרוחק ומסויג יתר על המידה. האילוף של כלב זה מצריך המון סבלנות, גישה חיובית והתמדה

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות