כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

14שנים

תוחלת חיים ממוצעת

23-25ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

53-57ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

סמוייד הוא מטבעו כלב עבודה ולכן הוא ערני ובעל כוח רב, בנוסף להיותו כלב אלגנטי ויפה. כלב סמוייד לא יכול להיות בעל גב ארוך מידי מכיוון שהדבר עלול לגרום לגבו להיות חלש, סיבוך אשר ישלול ממנו את האפשרות לבצע את המשימות הטבעיות שלו, למרות האמור לעיל הנקבות הן מעט יותר ארוכות מזכרי הסמוייד.
גופם של כלבים אלו הוא שרירי, החזה שלהם עמוק והצלעות מקושתות היטב. הגולגולת של כלבי סמוייד היא בצורת טריז, הלוע שלהם באורך בינוני והשפתיים מעוקלות כלפי מעלה כך שהכלב נראה עם חיוך כל הזמן. העיניים של הכלבים הן חמות ונוצצות. האוזניים זקופות ומחודדות והזנב מסתלסל על גבם. הפרווה של כלבי הסמוייד היא עבה מאוד וכפולה וצבעה לבן. הפרווה עמידה בפני תנאי אקלים שונים. כלבי הסמוייד משירים פרווה פעמיים בשנה.

תכונות אופי

כלב מגזע סמוייד הוא כלב חביב מאוד עם אוריינטציה חזקה לאנשים. כלבים אלו יכולים להיות חיות מחמד מעולות מכיוון שהם משתוקקים לתשומת לב וחיבה אנושיים והם נפלאים גם עם ילדים. כלב הסמוייד יהיה חבר שלכם לכל החיים, הוא רוצה להיות מעורב בפעילויות המשפחה ככל שיתאפשר לו והוא לא יסתדר היטב אם הוא יישאר לבדו למשך פרקי זמן ארוכים.

כאמור, כלבים מגזע סמוייד נוטים לפתח חרדת נטישה כאשר הם נשארים לבדם למשך פרקי זמן ארוכים. בזמנים אלו הם עלולים להיות הרסניים – ללעוס חפצים, לקרוע ריפוד, לאכול קירות גבס, לחפור בכל החצר ולנבוח. אם אתם שוקלים לאמץ כלב סמוייד עליכם לדעת בוודאות שתוכלו להיות עמו מרבית הזמן. הנביחות של סמוייד הן גבוהות ודקות, בהשוואה לסוגי כלבים אחרים, ועלולות להפריע מאוד לשכנים.

גור הסמוייד הוא קולני ושובב מאוד, התנהגות זו נשארת עד גיל שנתיים. אם הגור שלכם נמצא עם ילדים קטנים עליכם לשמור שהילדים אינם מפילים אותו בטעות. כמו כן, הגורים יכולים לנשוך את הילדים ולהיות קצת מחוספסים כלפיהם כחלק מהמשחק שלהם, לכן עליכם להיות זהירים גם מהבחינה הזו.

כלבי הסמוייד, עקב היותם ציידים במקור, ירצו לרדוף אחרי כל בעלי החיים שהם רואים, גדולים כקטנים, ולכן עליכם להשגיח עליהם כל הזמן. כלבי הסמוייד יכולים להיות בעלי אישיות מניפולטיבית ועצמאית, דבר שעשוי להקשות מאוד על האילוף שלהם. עליכם להראות להם שאתם נמצאים בשליטה כל הזמן.

בריאות

הבעיות שמהם עשויים לסבול כלבים מגזע סמוייד הן: דיספלסיה של מפרק הירך שיכולה לגרום לדלקת פרקים כואבת מאוד. קטרקט, גלאוקומה וסוכרת שניתן לטפל בה.

חשוב להרגיל את כלב סמוייד לטיפוח מגיל צעיר מאוד, אחרת המשימה תהפוך לקשה ביותר, מכיוון שהוא יעדיף לשחק עם המברשת מאשר לשבת בשקט. הגור צריך ללמוד שחווית הטיפוח היא חוויה נעימה וחלק מהשגרה שלו. אתם יכולים לחלק את זמן הטיפוח בין הברשה למשחקים. על התנהגות רגועה בזמן הטיפוח כדאי לתגמל את הכלב שלכם.

בנוגע להברשה – ראשית עליכם לסרק את הכלב ביד עם כיוון צמיחת השיער, חשוב להתיר את כל הקשרים בפרווה. לאחר שסירקתם את הכלב אתם יכולים להברישו במברשת מתאימה בכיוון צמיחת השיער ולאחר מכן בכיוון ההפוך.
לא מומלץ לגלח או לספר את פרוות כלב הסמוייד, הפרווה הארוכה עוזרת בשמירת חום הגוף בתנאי מזג אויר שונים.

פעילות גופנית: כלבים מגזע סמוייד צריכים לקבל תרגול נאות כדי שהם ייפרקו את האנרגיה שלהם. כאשר הם משועממים הם הופכים לרעשניים, פרועים ואף הרסניים. ההתנהגות ההרסנית קשורה לא רק לחרדת הנטישה, אלא גם לשעמום.

אילוף

כלבים מגזע סמוייד, בשל האופי האינטליגנטי והעצמאי שלהם, יכולים להיות קצת קשים לאילוף, אבל הם יגיבו לאילוף סבלני ועקבי. כל מה שהם זקוקים לו באילוף שלהם הן פקודות שנאמרות בקול. אם תכניסו לפקודות שלכם התלהבות האימונים יהיו כיף בעבורם והם ישתפו פעולה. כלבי הסמוייד להוטים לרצות ולכן הם יגיבו היטב לאילוף שמגיע יחד עם שבחים. רק אם האימונים יהיו מהנים בעבורם ואנרגטיים הם לא ישתעממו ודעתם לא תהיה מוסחת.

אתם חייבים לאמן כלב סמוייד להתייחס אליכם בכבוד, כאשר אתם תמיד המנהיגים והשולטים במצב. כלבי הסמוייד חייבים לדעת שיש השלכות למעשים שלהם, הם יהיו מאושרים יותר אם הם ישתמשו במוחם במהלך האימונים כמו גם הפעילות הגופנית.

תזונה

כלבים בעלי פרווה לבנה כמו הסמוייד בד"כ נוטים יותר לסבול ממגוון אלרגיות, כולל אלרגיות מזון. בכלבים מהגזע הזה, יש לשים לב לרמות הנחושת והבטא-קרוטן בתזונה שאתם מאכילים – נוסחות עם רמות גבוהות מדי של אחד ממרכיבים אלה עלולות לגרום לשינוי צבע בפרווה של הכלב. סמויידים הם גזע פעיל, אך חשוב לזכור שכל כלב הוא ייחודי ויש להתאים את המזון לרמת הפעילות שלו. כדי לטפל בצורה טובה בעור ובפרווה של הכלב, ניתן להגביר את צריכת חומצות השומן אומגה-3 ואומגה-6 הידועות בהשפעה החיובית שלהן על מצב העור והשיער.

חשוב לזכור שזהו גזע המגיע מהקוטב הצפוני המפתח פרווה כפולה עבה ומבודדת כדי לשרוד בתנאי קור קיצוניים. לכן, דיאטה עתירת שומנים ממקורות איכותיים כמו שמן דגים היא חיונית להזנה ופיתוח נכון של הפרווה הכפולה. בנוסף, מקורות חלבון בשריים עשירים מסייעים לאספקת האנרגיה הדרושה לגזע הפעיל והסיבולת הגופנית הגבוהה שלו. חשוב גם להקפיד על מזון עשיר בוויטמינים ומינרלים לחיזוק הבריאות הכללית והעמידות בתנאים קיצוניים.

לסיכום, תזונה איכותית עבור כלבי סמוייד צריכה לכלול מקורות שומן מדגים וחלבונים בשריים, בשילוב עם פחמימות מורכבות, ויטמינים ומינרלים. אלו יספקו את כל הדרישות התזונתיות הייחודיות של הגזע הצפוני והפעיל הזה.

מזונות מומלצים:

אורבן צ'ויס בוגר גזע גדול – מזון יבש, מלא, עשיר ומאוזן לכלבים אורבניים בוגרים מגזע גדול על בסיס עוף עם 35% חלבון. מכיל עוף טרי ושמן סלמון יחד עם  נוסחת ה- Daily Protection המסייעת בשמירה על משקל תקין באמצעות יחס מאוזן בין חלבון, שומן ופחמימות, בהפחתת מתחים ושמירה על תחושת רוגע באמצעות קמומיל, פסיפלורה, וחיידקים פרו-ביוטיים ובשמירה על כפות הרגליים מפני שחיקה באמצעות שילוב ייחודי של 150 מ"ג/ק"ג אבץ. המזון מועשר בחומצות שומן אומגה 3-6 לשמירה על בריאות העור והפרווה.

גו! סקין אנד קואט סלמון – גו! סקין אנד קואט סלמון – מתכון מסלמון מאיכות מעולה המספק חומצות אמינו לשרירים חזקים ושמני אומגה לעור ופרווה בריאים. המתכון כולל גם פרוביוטיקה וסיבים פרוביוטיים המעודדים בקטריות מעיים בריאות ועיכול טוב, 0% תוצרי לוואי תעשייתים, חיטה, תירס או סויה, נוגדי חמצון מפירות וירקות לתמיכה במערכת החיסונית, דגנים מלאים המהווים מקור מצויין לאנרגיה, זרעי פשתן המכילים חומצות שומן אומגה 3, חלבון וסיבים תזונתיים

N&D אושן הרינג דלעת תפוז כלב מדיום מקסי – הינו מזון יבש ומלא המבוסס על חלבון דגים איכותי, ללא דגנים שיכול להתאים גם לכלבים לבעלי רגישויות עור או מזון. סדרת אושן מתאפיינת ברמות גבוהות של חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה -3 ובואנטיאוקסידנטים המסייעים להפחתת תהליכים דלקתיים .הדלעת מהווה מקור לנוגדי חמצון לתמיכה במערכת החיסונית, הגנה על מערכת הלב, ובעלת פעילות אנטי דלקתית, אנטי סוכרתית ובעלת ערך גליקמי נמוך. התפוז עשיר בוויטמינים מקבוצה B, ויטמין C, אבץ, אשלגן, סידן ופלבונואידים (נוגדי חמצון). עד כ-96% ממקור החלבון במזון, מקורו מן החי. כל המוצרים של N&D ללא חומרים משמרים וללא מרכיבים מהונדסים גנטית (GMO FREE).

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות