כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי לוויה

סוג המשפחה

12-18שנים

תוחלת חיים ממוצעת

6-12ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

23-28ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

"הרבה כלב בחלל קטן" נאמר על כלב פאג שיכול להיות בו זמנית שובב, מכובד ומקסים. פאג הוא גזע קומפקטי ושרירי בעל מראה מעט מרובע. גזע פאג נחשב לאחד הגזעים הגדולים בקטגוריית כלבי השעשועים. מוצאם של כלבי הפאג זהה למוצאם של הפקינזים, אבל הם אינם קרובי משפחה של כלבי הבולדוג.
מבחינה המראה החיצוני, הראש של כלב פאג הוא גדול, ענק ועגול ללא שקעים בגולגולת. הפנים של כלבים אלו נראות שטוחות במבט מהצד, ללא שום בליטה מעל הלוע או הסנטר. העיניים של כלבי פאג כהות, בולטות ונועזות. צורת העין כדורית. הבעת פניו של כלב מגזע פאג יכולה להשתנות מרכה ודואגת לשופעת ומלאת חיים, כאשר הכלב מתרגש. האוזניים של כלב פאג הן קטיפתיות, קטנות ושחורות. לכלב פאג קמטים גדולים בפנים, כאשר הצבע הכהה הופך את הקמטים לבולטים יותר. מעל האף יש לכלבי הפאג קמט מרכזי גדול. החזה של כלבי פאג הוא רחב וההליכה שלהם קלילה.
הפרווה של פאג היא קצרה, צפופה ובאורך אחיד של לא יותר מ- 1 ס"מ. הפרווה צריכה להיות רכה ומבריקה ולא קשה או "צמרירית".

תכונות אופי

פופולאריידידותי לילדיםכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

כלבי פאג הם ליצנים מקסימים עם המון אישיות. עם זאת, הם יכולים להיות קצת עקשנים ועיקשים בכל הנוגע לציות. כלבי פאג מאוד טובים עם ילדים, אך הם לא אוהבים לשחק או לרוץ לתקופות זמן ממושכות. כלב פאג הוא בן לוויה טוב ולא כלב שמירה.
כלבי פאג רבים מעוניינים מאוד בזרים מה שהופך אותם לחבריהם החדשים הטובים ביותר. הם יכולים להתריע על נוכחות של אדם זר, אך ייתכן שלא תשמעו אותם מכיוון שהנביחה שלהם עמומה.
בגזע זה הזכרים יותר נוחים מהנקבות ואוהבים אנשים וילדים, הנקבות לעומתם עצמאיות יותר, ערניות ולפעמים חשדניות. בדרך כלל אין בעיה לשלב את כלב הפאג בבתים עם ילדים או חיות מחמד אחרות כמו חתולים, מכרסמים, או ציפורים מכיוון שהם אוהבים את כולם.
האופי של כלב פאג נחשב לאופי יציב מאוד עם המון שובבות, קסם, אהבה, ביטחון עצמי והם אינם עצבניים או תוקפניים.

בריאות

כלבי פאג הם כלבים בריאים בדרך כלל. הבעיה הנפוצה ביותר שלהם היא השמנה, כי הם אוהבים לזלול גם אם התזונה שלהם מושלמת. עליכם להאכיל את הפאג שלכם רק במידה שנחוצה לו ולא על פי הבקשות שלו, או על פי הצלחת הריקה שלו. אם אתם מרגישים את הצלעות של הכלב, הדבר אומר שמשקלו בסדר.
את הקמטים של פאג צריך לנקות מידי פעם כדי למנוע זיהום, השיניים חייבות להיות מצוחצחות בקביעות, מכיוון שלכלב זה הרבה שיניים צפופות ופה קטן מאוד.
בגלל האף הקצר שלהם, כלבי הפאג נוטים לסבול מבעיות נשימה ובעיות נחירה. עליכם להיות מודעים לכך שכאשר הטמפרטורה היא חמה, לחה או קרה, הם עשויים לסבול יותר. עליכם לזכור שכלבי פאג שייכים לסוגי כלבים שהורבעו כדי לחיות בתוך הבית בתנאים נוחים.
כלבי פאג יכולים לסבול גם מדלקת קרום המוח שמקורה גנטי, דלקת זו יכולה להיות קטלנית. בנוסף, הפאגים עשויים לסבול מהתקפי אפילפסיה ואלרגיות למזון.
סה"כ אפשר לומר שמדובר בגזע עדין שדורש תשומת לב גדולה והקפדה על בריאותו.
מלבד מצבו הבריאותי, אתם צריכים להיות מוכנים לנשירה רבה אצל כלבים אלו, לכלב פאג פרווה עליונה עשירה ופרווה תחתונה. סירוק על בסיס קבוע יכול לעזור מעט בהתמודדות עם הנשירה החזקה.

פעילות גופנית: גם פאג זקוק לפעילות גופנית סדירה, על מנת לשמור על טונוס השרירים שלו, אך חשוב מאוד שהפעילות הגופנית לא תחמם את הכלב יותר מיד. הליכות יומיות הן מאוד טובות לפאג, אבל עליכם להקשיב לנשימה שלו ולהבטיח שהוא לא מתעייף יתר על המידה. חשוב שתקפידו שהפעילות הגופנית מחוץ לבבית תתבצע בטמפרטורות נוחות ולא בשעות החמות, או בימים קרים במיוחד.

אילוף

כלבים מגזע פאג הם כלבים להוטים ללמוד בגלל הרצון שלהם לרצות אתכם, אבל הם יכולים להיות גם עקשנים לפעמים, בעיקר בגלל האופי הליצני שלהם. הם ידועים במהירות הלמידה של פקודות חדשות, אבל לפעמים הם פשוט לא ירצו לחזור על הביצוע שלהן ואתם תצטרכו לעודד אותם לעשות זאת. כלבי פאג ירוויחו מאילוף בגיל צעיר ולימוד של הפקודות הבסיסיות.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות