כניסת ספקים עקבו אחרינו
הצטרפו למשפחה
Loading...

פינצ'ר ננסי

13-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

4-6ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

25-30ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

למרות שמדובר באחד הגזעים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם, אנשים רבים אינם יודעים שאין שום קרבה בין הפינצ'ר לבין הדוברמן. הפינצ'ר הננסי הוא גזע עתיק יותר מגזע הדוברמן ב- 200 שנה ואבי אבותיו היה על פי אחת התיאוריות כלב מגזע טרייר. הפינצ'ר הננסי פרץ לתודעה של אוהבי הכלבים לאחר מלחמת העולם השנייה, ובזכות אופיו העליז וחוסר הפחד שלו הוא הפך במהרה לגזע פופולארי מאוד. הפינצ'ר רואה את בני המשפחה כחלק מהלהקה שלו ומשתלב בחייהם בשמחה.
על אף גודלו הננסי גופו של הפינצ'ר הננסי הוא מוצק ואתלטי, והחרטום הארוך שלו מעניק לו מראה מרשים. הליכתו הנמרצת מזכירה לעיתים דהירה קלה של סוס.
הפרווה של גזע הפינצ'ר היא פרווה קצרה שהצבעים שלה יכולים להיות שחור או חום, ולפעמים שילוב של שניהם. אוזניו של כלבי הפינצ'ר מזכירים אוזני עטלף. בעבר היה נהוג לקצוץ את זנבו של הפינצ'ר ולחתוך את אוזניו, אך היום מנהג זה נאסר לחלוטין בארץ ובעולם.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםקל לאילוףכלבים קטניםכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירה

כלבי הפינצ'ר הם כלבים קטנים ונאמנים מאוד למשפחתם וחברותיים מאוד. הפינצ'רים למרות גודלם הזעיר הם כלבים חזקים, בעלי אנרגיה רבה ואהבה למשחק. כלבי הפינצ'ר נחשבים לכלב חסר פחד ושמעתו החדה הופכת אותו לכלב שמירה מצוין. כלב פינצ'ר מאולף היטב יכול להפגין סגנון אלגנטי ואופי צייתני והוא מוכן למלא מיד את בקשת בעליו.
חשוב לשמור על כלב הפינצ'ר בחברת ילדים קטנים הרוצים להרימו ולשחק איתו, הם עלולים להציק לו ולפצוע אותו כתוצאה מגודלו הקטן.

בריאות

כלבי הפינצ'ר נחשבים לכלבים בריאים מאוד והם כמעט ואינם סובלים ממחלות ופגמים גנטיים. אסור להחזיק כלבי פינצ'ר במלונה מכיוון שהם מאוד רגישים לקור ואינם יכולים לחמם את עצמם. למרות אורכה הקצר כדאי להבריש את פרוות כלב הפינצ'ר לפחות פעמיים בשבוע, וזאת כדי לשמור עליה מבריקה ובריאה. מניעת השמנה באמצעות שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה תעזור לכלב שלכם להיות בריא ולחיות תקופה ארוכה יותר.

פעילות גופנית: בשל גודלם הקטן כלבי הפינצ'ר אינם זקוקים לפעילות גופנית רבה, אבל מכיוון שהם מאוד אוהבים לשחק עם בעליהם, הקפידו לשחק עמם, להוציא אותם לטיולי הליכה ובעיקר לבלות בחברתם.

אילוף

נטייתו הטבעית של הפינצ'ר לנשוך חייבת להיגדע בעודה באיבה, לכן הקפידו על אילוף מגיל צעיר ועל תהליך חיברות תקין עם כלבים אחרים, כדי שכלב זה יתגלה במלוא סגולותיו היפות. תהליך האילוף נחשב לתהליך קל מאוד מכיוון שמדובר בכלב אינטליגנטי מאוד שאוהב לרצות את בעליו וללמוד פקודות חדשות.