כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלב פפיון (פפילון)

4ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

28ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב פפיון (הידוע כפפילון) הוא כלב קטן מאוד הקשור לגזע הספנייל. לכלב הפפילון פרוות משי ארוכה וזנב עבות המתעקל על גבו. אוזניו הגדולות, בצורת כנפי פרפר, הן הסימן המסחרי של כלב הפפילון, אבל ישנם גם כלבי פפילון בעלי אוזניים שמוטות. לכלב פפיון יש זנב נוצתי המגולגל על גבו, שבזכותו הוענק לגזע הכינוי "כלב סנאי".

גזע הפפילון נחשב לגזע עדין, אלגנטי ומלא חן. מבנה גופו של הכלב הוא מעט ארוך יותר מאשר גבוה. פרוות השיער האיכותית של כלב פפיון היא פרווה שכאשר מסרקים אותה כנגד כיוון הצמיחה היא נופלת מיד חזרה למקום ונשארת אוורירית ובעלת מגע של סאטן. צבעי הפרווה של הפפילון הם בדרך כלל לבן עם כתמים של צבע כהה כלשהו. הצבע הנוסף בדרך כלל מכסה את שתי עיניי הכלב ואת אוזניו בכתם אחד. ישנם כתמים של הצבע הכהה גם על גופו של הכלב.

תכונות אופי

כלב פפיון נמצא במקום הראשון בקטגוריה של כלבי התערוכות. המראה החיצוני שלהם, ההצטיינות בספורט, הציות לפקודות והזריזות מאפשרים לכלב זה להיות במיטבו בתערוכת הכלבים. הפפילון הוא כלב אמיץ, משעשע, מעודן במראהו אך קשוח באופיו. כלבים אלו מאוד מסורים לבעלים שלהם והם בדרך כלל בעלי אופי חיובי ומצב רוח טוב.

בשל המראה העדין שלהם ניתן היה לחשוב שכלבי הפפילון הם כלבים שיאהבו לשבת על ברכי הבעלים שלהם, אבל בעצם מדובר בכלבים אנרגטיים שאוהבים לרדוף אחר פרפרים, עשים עכברים.. ובקיצור אחר כל דבר קטן מהגודל שלהם. כלבי הפפילון אינם מתאימים לריצה במרחבים הפתוחים מכיוון שהם מאוד עדינים. כך שלמרות שהם היו מעדיפים לרוץ בשדה הפתוח, הם זקוקים להשגחה מתמדת. לכלב זה יש יותר אומץ משכל ולכן הוא צריך להסתפק בלהיות כלב שמירה קטן הצמוד לבעליו.

כלב פפיון צריך לעבור תהליך סוציאליזציה עוד לפני שעיניו נפתחות. כלבי פפילון הם כלבים פחדניים שעשויים לנשוך רק בגלל שהם לא קבלו את היחס הנכון מיד כשהם נולדו. הוא צריך להתחיל לפתח אופי רגוע ומלא אמון בגיל צעיר ככל האפשר. אם הפפילון יקבל את תנאי הגידול המתאימים לו הוא יהיה רגוע וסקרן לגבי סביבתו, הוא לא יפחד משום דבר חדש ויסתדר היטב עם חיות מחמד אחרות.

בריאות

החששות העיקריים בנוגע לבריאותו של כלב הפפילון הם: ניוון רשתית מתקדם ובעיות בפיקת הברך.

טיפוח כלב פפיון אינו דומה לטיפוח כלבים אחרים. קודם כל, כלב פפילון זקוק לשמפו מיוחד אשר לא יצהיב את הפרווה המיוחדת שלו, שמפו איכותי לכלבים בדרך כלל לא יפגע בצבעי הפרווה. לפעמים כדאי להשתמש גם במרכך מיוחד כדי לשמור על פרוות הכלב. כאשר אתם מברישים את פרוות הכלב השתמשו במברשת עדינה שלא תשבור את השיער שלו. לעולם אל תברישו את הפרווה כאשר היא רטובה. אם אין לכם ניסיון בטיפוח כלב פפיון, כדאי שתלמדו לפניי האמבטיה הראשונה של הפפילון כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

פעילות גופנית: למרות גודלו הקטן הפפילון זקוק לפעילות גופנית בשל אופיו עתיר האנרגיה. אמנם הפעילות צריכה להיות ממותנת וזהירה, אבל הוא צריך לעשות אותה באופן קבוע כדי להישאר רגוע.

אילוף

כלב פפיון הוא כלב אינטליגנטי מאוד שאפשר לאלף בקלות, בזכות אהבתו העזה לבעליו, החביבות שלו והרצון לרצות. כלב הפפילון הורבע כדי להיות בן לוויה לאנשים ולכן הוא בלתי נפרד מהם. כלב הפפילון לא יסתדר לבדו, הוא זקוק לגירויים, אימונים והכי חשוב להיות בקרבת הבעלים. אילוף לביצוע תרגילים מיוחדים מאפשר לכלבים אלו להשתמש באינטליגנציה הגבוהה שלהם וגם להיות קרובים לבעליהם.
אילוף בכפייה יכול רק להזיק לכלב פפילון. הם זקוקים לעקביות, בעיקר כאשר מלמדים אותם את הפקודות הבסיסיות, ולעיתים תכופות גם לחיזוק חיובי לכלב.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות