כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

כלבי לוויה וזעירים

סוג המשפחה

12-15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

4-6ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

15-23ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב פקינז הוא כלב לוויה ושעשוע קטן, בעל פרווה ארוכה בגוונים של חום, לבן, שחור ואפור. גופו של כלב פקינז מוצק ושרירי, עיניו בולטות ועגולות, אפו שחור ופחוס, פיו קטן וזנבו מקושת כלפי מעלה. בשל דימיונם לאריות, כלבי הפקינז היו כלבי השעשועים של הקיסר ומשפחתו, שחיו בעיר האסורה של פקין, ומכאן גם שמם וגם המעמד המיוחד ששמור להם בסין.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבים קטניםמתאים לגידול בדירה

הפקינזים מצטיינים באומץ (גם מול כלבים גדולים מהם) ומגנים בקנאות על הטריטוריה שלהם. הם מאד נאמנים לבעליהם ובדרך כלל אינם חובבים אנשים זרים (מה שהופך אותם לנבחנים כשמגיעים חברים, אבל גם למי שיתריעו מפני אורחים לא רצויים). כלב פקינז קל ונוח לגידול גם בדירה קטנה. כיף לטפח אותו והוא ידידותי לילדים…עד שמציקים לו.

בריאות

הפקינז נוטה להצטנן בקלות. עקב מבנה עיניו, פקינז מועד לסבול מבעיות עיניים, הנובעות מגידול הריסים אל תוך העין. הפקינזים בעלי הפרווה הארוכה עלולים לסבול גם מדלקות אוזניים. לכן מומלץ להקפיד לבדוק את העיניים ואת האוזניים בשעת הטיול היומית. גם ניקוי הפנים על בסיס יום יומי, בעיקר בין קפלי האף ומסביב לעיניים, יועיל.
בנוסף לכך, הפקינז נוטה לסבול מפריצות דיסק ומבעיות גב וברכיים, ולעיתים אף מבעיות נשימה, מבעיות לב ומסוכרת. נקבות פקינז סובלות מלידות קשות מאוד. ככלל, הפקינזים הינם כלבים בעלי נטייה להשמנה.

אילוף

רמת האילוף האפשרית של כלב פקינז היא מוגבלת מאוד. אולם, עדיין אפשרי ומומלץ לאלפו לציית לפקודות בסיסיות (כמו שב, ארצה, תן יד וכו') כדי למנוע התנהגויות שליליות אופייניות, כגון: עקשנות, קינאה, חרדת נטישה, נהימות, נשיכות ונבחנות, חשדנות מוגזמת כלפי זרים ואף אלימות בקרבת ילדים ומבוגרים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות