כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

שפיץ

סוג המשפחה

15שנים

תוחלת חיים ממוצעת

25-27ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

45-52ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב צ'או צ'או מזוהה בדרך כלל על פי כמות הפרווה האדירה שלו והלשון בצבע כחול שחור. הפרווה העבה, במיוחד מאחורי ראשו של הצ'או צ'או, בצבע חום שזוף, מזכירה לאנשים רבים רעמה של אריה. העיניים של כלב צ'או צ'או מתחבאות מאחורי גבות כבדות והוא תמיד נראה שקוע במחשבות. בזכות העובדה שהרגליים האחוריות של גזע זה ישרות לגמרי, ההליכה של הצ'או צ'או מאוד מיוחדת.

 

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהכלבי אזהרהמתאים לגידול בדירה

אופיו של כלב צ'או צ'או מלא סתירות, מצד אחד הוא יכול להיראות מרוחק למדי אך מצד שני הוא חיית מחמד משפחתית שאוהבת ילדים. גזע זה יכול גם להשתנות כהרף עין מכלבים נאמנים שמשתוקקים למלא אחר פקודות הבעלים שלהם, לעקשניים וסרבניים. בעברם, כלבי צ'או צ'או לא גודלו להיות חיות מחמד אלא כלבי שמירה, דבר זה מסביר את אופיים העצמאי והרצון לשלוט. ככלבי שמירה הם גירשו אנשים זרים וחיות. במהלך השנים מגדלי הגזע הצליחו להפוך את כלב הצ'או צ'או למשפחתי יותר. היום אפשר להגיד שהגזע הוא מעודן ומתוחכם יותר, אבל עדיין הם עלולים לתקוף כאשר הם שומרים על הבית או על בני המשפחה, אם דוחפים אותם לכך, בעיקר אם הם לא עברו תהליך חיברות כלבים כראוי.

בריאות

צ'או צ'או נחשב לגזע בריא ואין לו בדרך כלל בעיות בריאותיות מלבד: דיספלסיה של מפרק הירך, התקפלות העפעפיים פנימה וחיכוך הריסים בקרנית, המצריך ניתוח ורגישות בתנאי חום קיצוניים. כלבי צ'או צ'או אוהבים להישאר נקיים ונהנים מטיפוח ובעיקר מסירוק עקבי של הפרווה במברשת עם זיפים נוקשים. לא מומלץ לגלח את הכלבים הללו למרות נשירות הפרווה הכבדות.

פעילות גופנית: כלבי הצ'או צ'או זקוקים לכמות גדולה מאוד של פעילות גופנית, אם תפעילו אותם מחוץ לחצר שלכם אתם גם תצליחו לשמור על רמת חיברות גבוהה של הכלב, חשוב להחזיק גזע זה ברצועה כל הזמן בגלל דעתם העצמאית.

אילוף

אילוף כלב צ'או צ'או הוא נושא בעל חשיבות עליונה. חייבים להתחיל לאלף כלבים אלו בגיל צעיר מאוד ולבסס את הבעלים כמנהיג הדומיננטי בבית, האילוף חייב להיות עקבי ואתם חייבים לזכור כל הזמן שגזע זה שומר על עצמאות וסומך אך ורק על עצמו ולכן הוא בלתי צפוי. כלב צ'או צ'או זקוק לאילוף תקיף. אתם חייבים גם לעזור לכלב זה להבין שאסור לו בשום פנים ואופן לנהוג בתוקפנות כלפי זרים ובעלי חיים אחרים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות