כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

מסטיף

סוג המשפחה

10-12שנים

תוחלת חיים ממוצעת

40-70ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

62-72ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

גזע קאנה קורסו נחשב לגזע עתיק יומין. כלבים אלו הינם כלבים אתלטיים חזקים ושריריים מאוד שמקורם באיטליה. פרוותם של הכלבים מגזע קאנה קורסו היא קצרה ומבריקה. הצבעים של פרוות הגזע הם: כחול/אפור, שחור, או תערובת מנומרת של הצבעים שהזכרנו. הכלבים מגזע קאנה רוסו נחשבים לכלבים גדולים ואינטליגנטיים בעלי מראה אצילי. בעבר היה נהוג לקצץ את האוזניים והזנב של כלב קאנה קורסו, אבל כיום הדבר נאסר בישראל ובמדינות רבות בעולם.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםכלבי שמירהקל לאילוף

למרות שמדובר בכלבים שבעבר שימשו לעבודה כגון שמירה על רכוש, כלב ציד לחיות גדולות, כלבי רועים, כלבי שמירה על הבקר מפני טורפים וגנבים ואפילו "כלבי קצבים" שתפקידם להוביל את הבקר לשוק או לשחיטה, מדובר בכלב עדין ונעים אשר בתוך הבית הוא מאוד רגוע ויכול להעסיק את עצמו לבד. מחוץ לבית, או בתוך חצר גדולה ובטוחה כלב קאנה קורסו ייהנה להשתולל ולשחק. כלב מגזע קאנה קורסו יכול להיות בן לוויה נהדר לכל משפחה בין אם אתם מתגוררים בכפר או בעיר. בזכות האינטליגנטיות הגבוהה שלו ואופיו הנוח והיציב, ניתן אף לגדלו בחברת כלבים אחרים, ילדים קטנים, או חיות מחמד מכיוון שאין לו נטייה לתוקפנות.

בריאות

כלב קאנה קורסו נחשב לגזע בריא ללא נטייה גנטית למחלות ספציפיות וזאת בעיקר הודות להכלאה מוצלחת. הבעיה הבולטת ביותר שכלבים אלו יכולים לסבול ממנה היא בעיית אגן האופיינית לגזעי הכלבים הגדולים. בדיקה פשוטה של ההיסטוריה של הוריו יכולה לשמור עליכם מקנייה של גור שיוכל בעתיד לסבול מבעיה זו. כלבים מגזע קאנה קורסו יכולים לחיות כ-10 שנים בממוצע, כאשר כמובן שככל שאיכות חייו של הכלב תהיה טובה יותר כך שנות חייו יהיו ארוכות יותר.

פעילות גופנית: כמו כל הכלבים הגדולים ובעיקר כמו כל הכלבים ששימשו בעבר ככלבי עבודה, כלב קאנה קורסו זקוק לפעילות גופנית ארוכה ואינטנסיבית בכל יום.

אילוף

האינטליגנציה הגבוהה של כלבים אלו ואופיים הרגוע הופך את אילופם למשימה קלה. חשוב להתחיל באילוף כבר בהיותם גורים מכיוון שגורים אלו יהפכו מהר מאוד להיות כלבים גדולים מבחינה פיזית ואז השליטה בהם תהיה קשה מאוד. כלבי קאנה קורסו נחשבים לכלבים רגישים מאוד ולכן רק אילוף בשיטות חיוביות שכוללות פעולות כמו חיזוק חיובי לכלב ותגמולים חיוביים יעשו את העבודה. חשוב להקפיד גם על סוציאליזציה כבר מגיל צעיר מאוד, כדי שהכלב יוכל לחיות בשלווה ובשלום עם ילדים, אורחים, כלבים וחיות מחמד.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות