כניסת לקוחותעקבו אחרינו
הצטרפו למועדון ביופט
Whatsapp Whatsapp

רועים

סוג המשפחה

13שנים

תוחלת חיים ממוצעת

18-28ק"ג

משקל ממוצע של כלב בוגר

51-56ס"מ

גובה ממוצע לכלב בוגר

תיאור כללי

כלב מגזע הבירדד קולי הוא כלב בגודל בינוני זריז מאוד, שידוע בסיבולת הגדולה שלו ובאינטליגנציה הגבוהה, הבירדד קולי מושך תשומת לב בזכות הפרווה המדובללת שלו שמשתפלת לצדדים באופן טבעי. מן הלחיים והשפתיים התחתונות והאזור שמתחת לסנטר צומחת פרווה ארוכה לכיוון החזה ויוצרת את הזקן האופייני כל כך לגזע זה שאף קבל את שמו מהמראה המיוחד שלו. הפרווה הצפופה שלהם רכה, ראשם גדול ועיניהם רחבות, צבע הפרווה של הבירדד קולי משתנה מספר פעמים במהלך חייהם, צבע העיניים בדרך כלל תואם את צבע הפרווה.  כלבי הבירדד קולי יכולים לישון  גם מחוץ לבית ולטייל במזג אוויר סוער מאוד, הם מאוד אוהבים להיות בחוץ.

תכונות אופי

ידידותי לילדיםקל לאילוף

כלב הבירדד קולי הוא ללא ספק אחד הליצנים הגדולים של עולם הכלבים, כלבים אלו הם תמיד שמחים ומלאי חיבה, שובבים וחצופים כמו ילדים והזנב שלהם תמיד מכשכש. יש להם חוש הומור נפלא ובשילוב עם רמות גבוהות של אנרגיה, הם יכולים להיות די מצחיקים. הם נהדרים עם ילדים וזקוקים להיות בחברת אנשים, הבירדד קולי יכול לגווע ללא מגע ידי אדם. אם הם נשארים לבדם ואין להם מה לעשות, הם בהחלט יכולים להסתבך בצרות. כלבי הבירדד קולי אמנם נובחים חזק מאוד, אבל הם אינם כלבי שמירה. הם יכולים לקפוץ מעל גדרות גבוהים מאוד, הם גם קופצים כדי לברך אותך ולנשק את האף שלך. כלבים אלו טובים בהתערבבות עם בעלי חיים אחרים שהם גדלים אתם, אבל הם יכולים להיות שתלטניים מאוד בנוגע לצעצועים שלהם.

בריאות

באופן כללי ניתן לומר שמדובר בגזע חסון מאוד, אבל כדאי להיות מודעים למספר מצבים בריאותיים כגון: ניוון הקרנית, קטרקט, נשירת שיער קיצונית, רגישות למזון ואלרגיות, לכן חשוב לא לתת להם שאריות מזון מהשולחן, בנוסף לכך הם סובלים מרגישות לרעשים חזקים. כדאי גם לבדוק אצל הוטרינר אם ישנן בעיות בבלוטות התריס.
כלבי הבירדד קולי זקוקים להמון טיפוח שיכול לקחת עד שעתיים ויותר בשבוע, הם זקוקים למברשת לכלב איכותית עבור פרווה שלהם וקוצץ ציפורניים, השיער הארוך שלהם תופס כל דבר בדרך כולל עלים ומקלות שלא לדבר על טפילים, טיפוח נכון גם יוריד את כמות הנשירה אצלם.

פעילות גופנית: כלבי הבירדד קולי זקוקים להמון פעילות גופנים וזה לא אומר רק לרוץ בחצר האחורית, הם זקוקים לפחות לשעה של פעילות גופנית קפדנית, שלוש או ארבע פעמים בשבוע. הם אוהבים לחפור בורות ומאוד סקרניים. פעילות מתאימה בעבורם היא איסוף כדורים או צלחת מעופפת בשבילכם, ריצה בצד האופניים, שחייה וטיולים ארוכים, כדאי ללכת איתם פעמיים ביום במשך 45 דקות בכל מזג אוויר. חייבים גם לכלול בפעילות אימונים לצייתנות כדי לשמור על המוח שלהם חד. הם אוהבים לעבוד עם הראש דבר שגם יגרום להם להתעייף יותר מאשר כשהם עובדים רק עם הגוף.

אילוף

כלב בירדד קולי הוא כלב אינטליגנטי ומהיר ללמוד, יחד עם זאת הוא עצמאי ויכול להיות עקשן מאוד, לכן האימון צריך להיות כיף בשבילם, עקבי והוגן, כדאי להתחיל באימון בגיל צעיר. חשוב תמיד להישאר צעד אחד לפניי הכלבים האלו, כלבים מגזע בירדד קולי מתנהגים הרבה פעמים כמו ילדים בני שנתיים שבודקים גבולות, והאם הם יכולים לצאת ללא עונש – אם הם יצליחו בכך, הם ימשיכו למרוד והתופעה רק תתגבר. כלבי הקולי יעדיפו לאלף אותך מאשר שאתה תאלף אותם. אם אתם רוצים שהכלב שלכם יציית לכם על הפקודה הראשונה, הקפידו לא לחזור על הפקודה גם אם הכלב מתעלם ממנה, אלא פשוט ללכת אליו לקחת אותו בצווארון, לחזור על הפקודה ולגרום לו לציית באופן פיזי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה
x

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies. המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות